More, víno, pamiatky a úžasné jedlá - skrátka dokonalá dovolenka na vás čaká v Hoteli Piran **** s viac ako 100 ročnou tradíciou. Tešiť sa môžete na krásne, komfortné ubytovanie, výborné raňajky alebo polpenziu a dokonalú lokalitu, v ktorej vás bude od pláže aj skvelých pamiatok deliť doslova len pár krokov.

O ubytovaní

Hotel Piran **** s viac ako 100 ročnou tradíciou, stojí v malebnom mestečku Piran, jednom z najkrajších miest Slovinska. Jedinečná architektúra a viac ako 2 600 hodín slnečného svitu ročne dodávajú mestu taliansky nádych, vďaka ktorému si vyslúžilo prezývku „slovinské Benátky“. V hoteli, ktorý nájdete doslova pár krokov od morského brehu, si užijete dovolenku ako z filmu.

Počas pobytu môžete preskúmavať všetky krásy mesta. A je ich mnoho! Vyrazte na Tartiniho námestie (230 m) s pomníkom slávneho huslistu, prezrite si slávny dom Benečanka (300 m) z 15. storočia, opradený romantickou povesťou, navštívte minoritský kláštor a kostol sv. Františka (350 m) s dlhou históriou a bohatou zbierkou umeleckých artefaktov alebo vystúpte na mestské hradby (600 m) a vychutnajte si pôsobivý výhľad.

Na Prešernovom nábreží, kde sa hotel nachádza, si užijete posedenie v kúzelných kaviarňach aj kúpanie na pláži. Zvedaví môžu navštíviť Námorné múzeum Sergeja Mašera (240 m), Múzeum podmorských aktivít (450 m) alebo Akvárium Piran (93 m). Ako suvenír si môžete odviezť niektorý zo soľných výrobkov značky Piranske soline. Ťažba morskej soli je totiž pre toto mesto typická.

Pokiaľ máte dostatok času, skúste aj výlety po okolí. Jedinečným zážitkom bude pohľad na Sečoveljske soline (7,6 km) – najväčšie soľné polia v Slovinsku. Viac o histórii ťažby soli, ktorá je pre mesto Piran typická, sa dozviete v miestnom múzeu. Za návštevu stojí tiež jedna z najkrajších pláží v Slovinsku – Mesačný záliv (6 km), pôvabné mestečko Izola (9,3 km) alebo prírodná rezervácia Škocjanski zatok (20,3 km) .

More a pláže

Priamo pred hotelom budete mať betónovú promenádu/pláž s mólami, kde sa do mora zostupuje po schodíkoch. Pri brehu je plytčina s tyrkysovou vodou a kamenistým dnom, ideálne je tak pribaliť si aj topánky do vody. Slniečko si užijete priamo pri vode, alebo napríklad v záhradke niektorej z kaviarní, ktoré promenádu lemujú.

Navštíviť môžete tiež betónovú pláž pri Prešnerovom nábreží (300 m), pláž Fornače (1 km) so slnečníkmi a tieňom stredomorských stromov alebo kamienkovú pláž Fiesa (1,4 km) neďaleko rovnomenného jazera. Pokiaľ preferujete piesočné pláže, urobte si výlet do neďalekej Portorože (3,3 km), ktorej mestská pláž sa môže pochváliť Modrou vlajkou za čistotu prostredia.

Kde budete spať?

Izby hotela majú typický dobový nádych, ale všetko vybavenie je nové a poskytuje maximálne pohodlie. Ubytujete sa v dvojlôžkovej izbe Comfort s výhľadom na mesto s plochou 22 m². K dispozícii budete mať pohodlnú dvojlôžkovú posteľ, písací stôl so stoličkou, klimatizáciu, minibar, trezor, televíziu, WiFi pripojenie a vlastnú kúpeľňu so sprchovacím kútom, fénom a toaletnými potrebami.

Na čom si pochutnáte?

Výborná gastronómia je rozhodne silnou stránkou hotela. V útulnej reštaurácii ochutnáte tie najvyberanejšie delikatesy slovinského pobrežia a regionálnej kuchyne, rovnako ako kvalitné lokálne vína. Večerný drink si môžete dopriať na Nebeskej terase 99, z ktorej budete mať výhľad na Slovinsko, Taliansko a Chorvátsko. Človek sa tu skutočne cíti ako na vrchole sveta.

Kúsok miestnej gastronómie si môžete odviezť aj domov – v hotelovom obchodíku so suvenírmi si z ponuky vín, olivových olejov, korenených solí, praliniek, čokolád a ďalších dobrôt určite vyberiete.

Kde budete relaxovať?

Čím ešte vyšperkovať už aj tak dokonalú dovolenku? Doprajte si úžasnú masáž alebo inú relaxačnú procedúru v hotelovom SPA.

Niečo naviac

V hoteli si môžete zapožičať aj bicykle alebo skútre, ktoré v labyrinte úzkych uličiek historického mesta náležite využijete.

Hotel Piran ****

Hotel Piran ****

Stjenkova 1 , Piran
Slovinsko

Prevádzkuje spoločnosť:
EUROTAS HOTELI d.o.o. IČ: 6618952000


+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 15:00
Check Out
do 11:00
Domáci maznáčik
za 24 €/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Parkovanie za 19 €/noc

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Požičovňa bicyklov
Minibar
Fén
Wellness

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,2 km
Vzdialenosť od mora
50 m
Zastávka
0,6 km
Aquapark
4,2 km

Tipy na výlet

Mesto Piran

Mesto Piran Tip na výlet

Piran, najkrajšie mesto na slovinskom pobreží, bolo viac ako 500 rokov súčasťou Benátskej republiky a potom súčasťou Rakúsko-uhorskej monarchie, takže väčšina budov v starom meste je v barokovom alebo secesnom štýle. Kľukaté dláždené uličky tohto prímorského mesta s talianskou stredomorskou atmosférou pôsobia romanticky a historicky. Z veže Kostola sv. Juraja, ktorá sa týči smerom k hlavnému námestiu v tvare mušle, sa vám naskytne nádherný výhľad na tento malý mestský klenot a Jadranské more. Zo zvyškov hradieb Pirani sa vám tiež naskytne úžasný výhľad na staré mesto a Tristijský záliv.

Pláže v Pirane
Pláže v Pirane
Sečoveljské soľné polia
Sečoveljské soľné polia
Mesto Portorož
Mesto Portorož