Milovníci športu a aktívnej dovolenky, vydajte sa do Rakúska a zažite ideálny pobyt v Sportsarea Grimming *** v Alpách. Okrem ubytovania a raňajok či polpenzie máte po celý čas k dispozícii wellness so saunami, posilňovňu, tenisové kurty, lezeckú stenu aj požičovňu vybavenia vrátane horských bicyklov.

Stredisko Obertauern Tip na výlet

Obertauern (Horné Taury) je turistické a lyžiarske tředisko v pohorí Nízke Taury v Salzbursku v Rakúsku. Toto turisticky obľúbené centrum sa radí medzi miesta s najčistejším alpským vzduchom a ponúka trasy, ktoré vás prevedú okolo horských jazierok, kvitnúcich strání i močiarov. Milovníci horskej cyklistiky môžu vyskúšať 22 km dlhú trasu s prevýšením 1 100 m.

Športový areál a apartmány rakúskych Alpách

Sportsarea Grimming *** sa nachádza v obci Nideröblarn v Štajersku a ponúka kompletné služby od ubytovania cez stravovanie a športové aktivity až po školu lietania. Hotel sa nachádza uprostred krásnej prírody, ktorá je pre aktívnu dovolenku ako stvorená.

Ubytovaní budete vo dvojposteľových izbách vybavených TV, kúpeľňou so sprchou a WC a niektoré tiež s balkónom.

V rámci polpenzie ochutnáte pokrmy rakúskej i medzinárodnej kuchyne. Raňajky sa podávajú formou bufetu, večere tiež formou bufetu alebo ako servírované menu s tromi chodmi. Areál zahŕňa aj záhradu so slnečnou terasou a detským ihriskom.

Bohaté športové vyžitie a požičanie bicyklov

A na aké aktivity sa môžete tešiť? Areál má fitnes centrum s modernými strojmi, tri vnútorné tenisové kurty, viacúčelovú halu na hádzanú, volejbal, basketbal a ďalšie športy, kde je k dispozícii aj lezecká stena, a navyše aj vonkajšie tenisové kurty. Všetko športové vybavenie je možné zapožičať na mieste zdarma.

K zapožičaniu sú tiež horské bicykle, s ktorými budete môcť zdolávať okolitý alpský terén.

Sportsarea Grimming ***

Niederöblarn 83, Niederöblarn
Rakúsko

+43 3684 6066 0

welcome@sportsarea.at

Check in
15:00 - 21:00
Check out
8:00 - 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik povolený za poplatok 5 €/noc
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Sauna
Možnosť procedúr
Kúpele
Reštaurácia
Detský kútik
Detské ihrisko
Kolkáreň
Lyžiareň
Fitness
Požičovňa bicyklov
Konferenčná miestnost
Baby friendly

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
0,9 km
Zastávka
0,2 km
Zjazdovka
23,4 km

Tipy na výlet

Tauplitz

Región Tauplitz siaha až do nadmorskej výšky takmer 2 000 m n. m. a rozhodne má čo ponúknuť v podobe krásnej horskej prírody a dokonalého pokoja. Obľúbené cyklotrasy vedú od zámku Trautenfels v Ennstal cez rašelinisko Laasen a národnú chránenú oblasť Ödense. Dostať sa po nich môžete až k Hallstattskému jazeru. Po turistických trasách môžete zase spoznávať miestne ľadovcové jazerá, lúky a nádherné výhľady napríklad z vrcholov Tranweng, Almkogel a ďalších.

Gunsterské vodopády

Gunsterské vodopády (Günster Wasserfall) sú so svojou výškou 65 metrov najväčšie v Štajersku. K videniu sú tri kaskády, kadiaľ pretečie asi 200 litrov vody za sekundu. Vodopády sú dobre dostupné z dedinky Krakaudorf v okrese Murau, cesta tam aj späť trvá asi 2,5 hodiny pešo. Všade na ceste vás bude obklopovať nádherná horská krajina.

Jazero Grundlsee

Alpské jazero Grundlsee sa rozkladá na viac ako 4 kilometroch štvorcových v štajerskej oblasti zvanej Soľná komora. Vodná hladina pôsobí pokojne zovretá medzi lesmi a horskými stenami, hĺbka jazera je 64 m a voda v ňom je natoľko kvalitná, že sa dá aj piť. Okolie jazera nabáda k mnohým výletom, napríklad ku farskemu kostolu sv. Pavla alebo do kúpeľného mestečka Bad Aussee. Podvodný svet jazera je veľmi obľúbený u potápačov a rybárov, suchozemcov môže zlákať náučný geo chodník.