Rodinná dovolenka v Alpách

Hotel Alpen Arnika *** leží vo výške 1 650 m.n.m. v stredisku Tauplitzalm neďaleko mestečka Bad Mitterndorf. Stredisko je obľúbené u turistov všetkých vekových kategórii a v zime tiež u milovníkov zimných športov, mestečko zasa láka termálnymi kúpeľmi.

Komfortné izby sa môžu pýšiť vlastným sociálnym zariadením, ručne vyrobeným nábytkom z borovicového dreva, TV/SAT a výhľadom na hory, niektoré majú navyše aj balkón.

Reštaurácia s kozubom podáva tradičné štajerské jedlá z miestnych produktov, v ich ponuke sú aj kvalitné vína. Ako bonus dostanete jednu fľašu vína ako darček a čaká vás tiež grilovanie.

Dodatočné info

 • Po zakúpení pobytu si rezervujte termín u ubytovacieho zariadenia (info@alpenarnika.com, +420 604 563 818, možná komunikácia v češtine). K záväznej rezervácii je potrebné uviesť číslo kupónu. Nástup na pobyt je možný len s platnou rezerváciou a pri nástupe je nutné preukázať sa vytlačeným kupónom.

 • S rezerváciou vám ochotne pomôže naša zákaznícka podpora (+421 233 006 990, info@travelking.sk). Stačí nám len zaslať číslo kupónu, meno, počet osôb a termín pobytu.

 • Kupón nie je možné uplatniť v termíne 12.4. - 19.6., 4.7. - 6.7.

 • Príplatky za deti sa platia až na mieste.

 • Dieťa do 14,9 rokov ubytovanie zdarma. Doplatok za polpenziu 15 €/noc.

 • Druhé dieťa do 14,9 rokov na prístelke 30 €/noc s raňajkami a 35 €/noc s polpenziou.

 • Dieťa od 15 rokov alebo ďalšia dospelá osoba 40 €/noc s raňajkami a 45 €/noc na prístelke s polpenziou.

 • Príplatky sa platia až na mieste.

 • Miestny poplatok 1,5 €/osoba od 15 rokov/noc.

 • Kupóny je možné do 14 dní od zakúpenia vrátiť, pokiaľ termín nebol rezervovaný v hoteli.

 • Check in od 14:00 hodín, check out do 11:00 hodín

 • Domáci maznáčik za poplatok 5 €/pobyt

 • Hotel nie je bezbariérový

 • Fajčenie zakázané

 • Platba kartou je možná

Hodnotenie od zákazníkov

Vynikajúce (Ivana S.)

S celkovými ponúkanými služba Hotela Arnika, s personálom, prostredím atd. sme boli maximálne spokojní, akurát nám nie veľmi vyšlo počasie.

Vynikajúce (Jaromíra H.)

Vše bylo v naprostém pořádku. Personál velmi ochotný. Jídlo výborné a dostačující. Polední polévky byly taktéž skvělé. Rádi se sem ještě někdy vrátíme.

Vynikajúce (Petr H.)

S pobytem jsme byli spokojeni, hotel je starší, ale čistý. Personál na jedničku s hvězdičkou. Jídlo moc dobré. Nejlepší devízou je poloha a okolí. Velmi hezké a klidné místo. Když vyjde počasí, nemá to chybu. Je třeba počítat s platbou na mýtné silnici. 12 euro /při každém vjezdu/.

Tipy na výlet

Bad Mitterndorf

Bad Mitterndorf

Bad Mitterndorf je mestečko v údolí Hinterbergertal, leží v tieni horských masívov a ponúka hromadu možností zábavy. Okrem nových termálnych kúpeľov nájdete v mestečku s krásnym výhľadom tiež množstvo reštaurácií a kaviarní s typickou alpskou atmosférou. Okolo Bad Mitterndorfu sa nachádza veľa turistických chodníkov a cyklistických trás, prírodu ozvláštňujú mnohé priezračné jazerá, ktoré rozhodne stoja za videnie v akomkoľvek ročnom období.

Vyhliadka Skywalk Hallstatt

Vyhliadka Skywalk Hallstatt

Hľadáte výhľad na ktorý nezabudnete do konca života? Potom je vyhliadka Skywalk nad jazerom Hallstatt tou správnou voľbou. Vystúpte 350 metrov nad jazero a užite si unikátnu panorámu Álp, pamiatok UNESCO a až 8 km dlhej vodnej plochy. Úplný koniec vyhliadky potom nie je pre slabšie povahy, pretože oceľová konštrukcia vás dovedie mnoho metrov za hranice skalného zrázu. Kto sa ale výšok nebojí, má o zážitok postarané. K vyhliadke môžete vyjsť pešo, alebo sa nechať vyviezť lanovou dráhou.

Jazero a mesto Hallstatt

Jazero a mesto Hallstatt

Mestečko Hallstatt, ktoré sa nachádza na úpätí Dachsteinu (2 996 m n. m.) je bezpochyby jedným z najkrajších mestečiek tzv. Soľnej komory. Mestečko sa nachádza priamo pri rovnomennom až 125 metrov hlbokom jazere vo výške 508 m n. m. Tunajšou dominantou je kostol Nanebovzatia Panny Márie, ktorý sa ikonicky týči nad hladinou jazera. Užiť si tak môžete plavbu po jazere, miestne farmárske trhy, múzeá a ďalšie atrakcie.