Hotel s tradíciou v kúpeľnom meste

Hotel Rösslwirt ***superior je miestom pre oddychovú i aktívnu dovolenku uprostred prírody Bavorského lesa v kúpeľnom mestečku Lam. Tento hotel s rodinnou tradíciou a romantickú atmosférou sa skladá z niekoľkých častí - hlavnej hotelovej budovy, vedľajšej budovy, dovolenkového domu a penziónu. Ubytovaní budete v budove podľa aktuálnych kapacít.

Tešte sa na parádny útulné izby. Dohovoriť sa tu nebude problém, na recepcii vás privíta česky hovoriaci personál. Každé ráno si vychutnajte výdatné raňajky a vydajte sa po turistických trasách do okolia plného krásnych vyhliadok do hôr.

Relaxácia v bazénoch

Súčasťou balíčka je denná vstupenka do miestnych kúpeľov Lamer Osserbad, kde sa môžete tešiť na plavecké a zážitkové bazény, sauny alebo parný kúpeľ.

Súčasťou hotela je aj wellness, kde si môžete za príplatok dopriať skrášľujúce a relaxačné procedúry.

Spoznajte Bavorský les

Národný park Bavorský les je pokračovaním Šumavy za hranicami Nemecka. Neváhajte a vydajte sa po početných turistických trasách, vyšplhajte na vrcholky hôr a obdivujte ľadovcové jazerá.

Tipy na výlet

Sánkovanie na Veľkom Javore (Großer Arber)

Rozptýlením pre celú rodinu je sánkovanie na Veľkom Javore (Großer Arber). Sánkarská dráha s dĺžkou 1 200 metrov je vďaka svojmu miernemu klesaniu vhodná aj na jazdu s malými deťmi. Na horu sa dostanete sedačkovou lanovkou, ku ktorej jazdí kyvadlová autobusová doprava. Kratšia dráha je prípadne k dispozícii v detskom areáli ArBär-Kinderland a sánky je možné zapožičať si na mieste za 5 €. Občerstviť sa môžete v pohostinstve Thurnhofstüberl a potom už neostáva nič iné než si užívať zimné radovánky.

Zimný areál Hohenbogen

Netúžite po obrovských lyžiarskych areáloch s nekonečnými profesionálnymi zjazdovkami, ale radšej by ste niečo prívetivého, menšieho? Zájdite si do areálu Hohenbogen, kde nájdete 7 km svahu k lyžovaniu a 700 m dlhú sánkarskú dráhu. Keď sa necháte vyviezť lanovkou až hore na vrch, naskytne sa vám rozhľad s horami Arber, Osser, Kaitersberg aj Voithenberg ako na dlani.

Veľký Javor – Kráľ Bavorského lesa

Veľký Javor, čiže nemecky Großer Arber je so svojou výškou 1 456 metrov najvyšším vrchom tohto územia, nie nadarmo sa tak nazýva "Kráľ Bavorského lesa". Táto oblasť, ktorá je z Česka len pár minút autom, je skvelým miestom pre zimné športy. Na niekoľkých zjazdovkách, medzi ktorými nechýbajú ani detské vleky, si užije zábavu naozaj každý. Moderné zázemie areálu vám ponúka aj kabínkové lanovky, občerstvenie alebo sánkarské dráhy.

Hotel Rösslwirt ***superior

Engelshütter Straße 1, Lam
Nemecko

+49 (0) 9943 1275

info@roesslwirt.de

Check in
12:00 - 18:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel je čiastočne bezbariérový
Domáci maznáčik
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané