Drážďany v hoteli pri hlavnej stanici

Hotel A&O Dresden Hauptbahnhof nájdete len 400 metrov od hlavnej vlakovej a autobusovej stanice, do historického centra mesta je to len 2 km. Ubytovaní budete v jednej z komfortne vybavených izieb s televízorom, WiFi pripojením a vlastnou kúpeľňou s fénom.

Každé ráno sa tešte na chutné raňajky, ktoré sa podávajú formou bufetu. Posedieť môžete tiež v hotelovom bare vo vstupnej hale, kde sa často vysielajú športové prenosy. A keď dostanete hlad, dajte si tu menšiu občerstvenie - napríklad pizzu. Ďalej je tu spoločenská miestnosť s hrami - stolným tenisom, stolným futbalom, biliardom a hernou konzolou. Na streche potom nájdete terasu s barom pod holým nebom s nádherným výhľadom na mesto.

Dodatočné info

 • Uvedené termíny v kalendári sú orientačné. Overte si aktuálnu dostupnosť vami vybraného termínu na webe voucher.aohostels.com/cz/availability. Môžete sa tiež obrátiť na našu zákaznícku podporu, ktorá rada dostupnosť termínu overí za vás.

 • Po zakúpení kupónu automaticky do 1 pracovného dňa dostanete hotelový poukaz a potom si svoj pobyt čo najskôr záväzne zarezervujte na voucher.aohostels.com/cz/, údaje zadávajte bez diakritiky. K záväznej rezervácii je potreba uviesť číslo hotelového poukazu. Nástup na pobyt je možný len s platnou rezerváciou. Aj s rezerváciou vám ochotne pomôže zákaznícka podpora, stačí nám len zaslať číslo hotelového poukazu, meno, úplnú adresu, počet osôb, termín a v prípade pobytu s deťmi tiež počet detí a ich vek.

 • Zmena termínu rezervácie alebo storno rezervácie nie sú možné.

 • Až dve deti do 17,9 rokov zadarmo v rodinnej izbe (v závislosti od dostupnosti, pri rezervácii je nutné zvoliť rodinnú izbu).

 • Raňajky pre deti do 6,9 rokov zdarma a pre deti do 17,9 rokov 3,5 €/deň.

 • Miestny poplatok 3 €/izba/noc.

 • Parkovanie 5 €/auto/deň.

 • Obedový balíček 6 €/osoba.

 • Kupóny je možné do 14 dní od zakúpenia vrátiť, pokiaľ termín nebol rezervovaný v hoteli.

 • Check in od 15:00 hodín, check out do 10:00 hodín

 • Domáci maznáčik za poplatok 5 €/deň

 • Hotel nie je bezbariérový

 • Fajčenie zakázané

 • Platba kartou je možná

Tipy na výlet

Drážďany

Drážďany

Hlavné mesto Saska Drážďany je významným európskym sídlom už od 16. storočia. Hoci počas bombardovania za 2. svetovej vojny bolo zničených asi 60 % mesta, dodnes sú tu k videniu mnohé krásne barokové a klasicistické pamiatky. Okrem toho tu narazíte na veľké množstvo zelene, príjemne sa vám bude prechádzať v Drážďanskom lese s plochou 5 876 hektárov alebo tiež vo Veľkej záhrade. Nechajte sa okúzliť areálom renesančného Rezidenčného zámku a ďalšími menšími zámkami na brehu rieky Labe.

Frauenkirche Drážďany

Frauenkirche Drážďany

Frauenkirche (Kostol Panny Márie) je symbol saskej metropoly a jedná sa o jednu z najvýznamnejších barokových stavieb celého Nemecka. Kostol na prvý pohľad zaujme svojou kupolou, ktorá je najväčšou na sever od Álp. Budova však nie je tak úplne historická, ako sa môže zdať. Vo februári 1945 bola budova úplne zrovnaná so zemou pri nálete na Drážďany a k jej rekonštrukcii sa pristúpilo až v roku 1994. Náklady na výstavbu nového kostola sa vyšplhali na 180 miliónov eur. Oproti pôvodnej stavbe boli rozšírené podzemné priestory, kde tak vznikla koncertná sála.

Zámok Moritzburg

Zámok Moritzburg

Máte radi Tri oriešky pre Popolušku? Potom nesmiete vynechať návštevu zámku, kde sa táto úspešná rozprávka nakrúcala. Zámku Moritzburg sa hovorí Perla saského baroka. Má svoje výsadné postavenie na ostrove plnom zelene uprostred zámockého rybníka a vo svojich komnatách ukrýva rozsiahle zbierky loveckých trofejí, čínskeho, japonského a míšenského porcelánu.