Šoproň je pre svoje bohaté historické centrum nazývaný aj "baroková perla Maďarska". Spoznajte ho v plnej kráse s ubytovaním v Penzióne Pólus *** len 20 minút chôdze od centra. Čakajú vás tu bohaté kontinentáne raňajky a vstup do termálnych kúpeľov pre dvoch. Na Šoproň budete mať krásne spomienky aj vďaka zľave na motokáry v Sopron Gokart track a zľavám do reštaurácii.

O ubytovaní

Penzión Polus *** sa nachádza v srdci krásneho historickej mesta Šoproň. V centre nájdete množstvo pamiatok vrátane zachovaných stredovekých hradieb či malebného námestí Fő tér (1,5 km) s barokovými domami a morovým stĺpom. Ako na dlani mesto uvidíte z Požiarnej veže, ktorá je symbolom celého mesta. Blízke Neziderské jazero (10 km) je súčasťou Zoznamu UNESCO. Krásy okolitej prírody môžete objavovať na spleti cyklotrás. Za dokonalým odpočinkom sa vydajte do termálnych kúpeľov Balf, ktoré ponúkajú nádherné panoramatické výhľady na okolité Lőverské vrchy či dokonca až na rakúske Alpy. Známe miestne víno Kékfrankos (Modrá frankovka) ochutnáte skoro na každom kroku.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v dvojlôžkovej izbe. Všetky izby disponujú televíziou, chladničkou, WiFi pripojením, trezorom a vlastnou kúpeľňou. Izby v hornom poschodí sú vybavené klimatizáciou.

Na čom si pochutnáte?

V hotelovej reštaurácii sa podávajú bohaté kontinentálne raňajky.

Pólus Panzió ***

Rákosi út 1. , Sopron
Maďarsko

+36 99 31 15 91

poluspanzio@t-online.hu

Check In
14:00 - 18:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Detské ihrisko
Fitness
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
1,4 km
Vzdialenosť od kúpeľov
4 km
Zástavka
100 m
Aquapark
4 km

Tipy na výlet

Kúpalisko Lővér a Plaváreň Ferenca Csika v Šoproni Tip na výlet

Čo robiť, ak ste v Šoproni a zachce sa vám zaplávať si alebo relaxovať vo vode? Máme pre vás riešenie - kúpalisko Lővér a plaváreň Ferenca Csik. Kúpalisko láka nielen v letných mesiacoch na kúpeľ v termálnej vode priamo z prameňa Deákkút na k zábavu na toboganoch. Mnohí návštevníci sa sem radi vracajú aj kvôli krásnej scenérii, ktorá sa im z bazéna z prírodného kameňa naskytne - areál je totiž obklopený borovicovým hájom. V jeho tesnej blízkosti môžete navštíviť aj Plaváreň Ferenca Csika, ktorá nesie meno po maďarskom olympijskom víťazovi. Pod jeho kupolovitú strechou s drevenou konštrukciou objavíte 3 rôzne bazény, ktoré ohrieva solárny kolektor.

Bazény na plavárni Ferenca Csik

  • Športový bazén s dĺžkou 33 m s teplotou vody 27,0 - 27,5 °C
  • Cvičný bazén s teplotou vody 30,0 - 35,0 °C
  • Ochladzovací bazén sauny s teplotou vody 16,0 - 18,0 °C

Bazény v kúpeľoch Lővér

  • Veľký letný bazén
  • Detský bazén

Otváracia doba kúpaliska Lővér je každý deň 9:00-20:30, Plavárne Ferenca Csika je vo všedné dni okrem piatku 5:30 - 21:00, v piatok 5:30 - 19:00 cez víkend a sviatky: 8:00 - 20:00. Cena celodenného vstupnéhosa pohybuje okolo 3,50 €.

Viac informácií
Mesto Šoproň
Brána vernosti
Šoproňské lesy