Penzion Žírovice

Penzion Žírovice

Žírovice 136, Františkovy Lázně
Česká republika

Prevádzkuje spoločnosť:
Milan Čulak IČ: 11544759


+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
za 100 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Vírivka
Sauna
Minibar
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
1,5 km
Vzdialenosť od kúpeľov
2,5 km
Zastávka
0,2 km

O ubytovaní

Penzión Žírovice stojí v obci Žírovice neďaleko mesta Františkovy Lázně (2,3 km). V okolí na vás čakajú krásne historické pamiatky, malebné kúpeľné mestá, ale aj nádherná príroda ako stvorená na výlety.

Len kúsok od penziónu nájdete Motýlí dom (1,1 km), ktorého návšteva určite nadchne deti i dospelých. Pokiaľ si chcete urobiť dlhší výlet, vyrazte napríklad do Národnej prírodnej rezervácie SOOS (4,2 km), ktorá sa pre zvláštny charakter miestnej krajiny prezýva „český Yellowstone“. Môžete si tu prejsť napríklad 1,2 km dlhý náučný chodník na dne vyschnutého jazera. Alebo si zájdite do Chránenej krajinnej oblasti Slavkovský les (20 km) a preskúmajte miestne rašeliniská a mokrade.

Samozrejme nesmiete vynechať ani návštevu Františkových Lázní, do centra mesta to budete mať pešo necelú polhodinu. Obíďte si miestne sady a parky, napríklad lesopark Amerika, Mestské sady a Sady Bedřicha Smetany, a ochutnajte miestne liečivé pramene. K tým najznámejším patrí Solný, Lúčny či Slnečný a, samozrejme, najstarší prameň František. Zaujímavosti o histórii tejto lokality sa dozviete v Mestskom múzeu a skvele si oddýchnete v aquaparku Aquaforum s 3 vnútornými a 3 vonkajšími prameňmi, mnohými vodnými atrakciami a saunovým svetom.

Kde budete spať?

Izba Standard je umiestnená na prízemí penziónu a má vlastný prístup na terasu. V izbe nájdete dvojlôžkovú posteľ, televíziu, chladničku, mikrovlnnú rúru a rýchlovarnú kanvicu. Súčasťou je aj vlastná kúpeľňa so sprchovacím kútom.

Rodinnú izbu nájdete na prvom poschodí a ubytuje až 4 osoby. Súčasťou izby je vybavený kuchynský kút, kúpeľňa so sprchovacím kútom, televízia a chladnička.

Na čom si pochutnáte?

Ráno zahájite poctivo - bohatými raňajkami vo forme bufetu. Každý si tak môže z najrôznejších slaných, sladkých, studených či teplých pokrmov vybrať presne na čo bude mať chuť. Obed či večeru si môžete pripraviť v spoločenskej miestnosti s kuchynkou alebo na vonkajšom grile, v okolí sú ale aj dobré reštaurácie, ktoré stoja za vyskúšanie. Na konci dne si potom pochutnáte na výdatnej servírovanej večeri v reštaurácii vo vedľajšej budove penziónu.

Kde budete relaxovať?

Chcete si užiť aj relax vo wellness? Priamo v penzióne na vás čaká privátna relaxačná zóna s horúcou vírivkou a fínskou saunou. Otestovať môžete aj wellness centrum v Hoteli Zátiší (2,9 km), kde si užijete pobyt v infrasaune a zaujímavú ponuku masáží a procedúr. Vyskúšajte napríklad masáž lávovými kameňmi, bankovanie, relaxačné kúpele či ozdravné zábaly.