Hotel Vyhlídka

Hotel Vyhlídka

Chlum 20, Lomnice nad Popelkou
Česká republika

+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
za 150 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Reštaurácia

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
2,9 km
Zastávka
1,3 km
Aquapark
10,2 km
Zjazdovka
12 km

O ubytovaní

Hotel Vyhlídka nájdete na vrchu Tábor, ktorý sa vypína nad neďalekým mestečkom Lomnice nad Popelkou. Toto kúzelné miesto na pomedzí Českého raja a Krkonôš je ako stvorené na aktívny pobyt aj odpočinok v krásnej prírode.

V bezprostrednej blízkosti hotela sa nachádza pekný barokový kostol Premenenia Pána a tiež Tichánkova rozhľadňa, ktorá poskytuje nádherné kruhové výhľady do širokého okolia. Do Lomnice nad Popelkou (3 km) sa ľahko dostanete autom, prípadne vlastnými silami po cyklistickej či turistickej trase. Posledný úsek vedúci k hotelu tvorí zaujímavá krížová cesta lemovaná tehlovými kaplnkami. V historickom centre Lomnice nad Popelkou stojí za pozornosť zámok a niekoľko kostolov, v časti Karlov sa zachovali drevené domy s vyrezávanými lomenicami. V neoklasicistickom Hrubom dome je možné si prezrieť expozíciu mestského múzea o histórii regiónu, etnografii a mineralógii. Nechýba ani obrazová galéria a reprezentačné izby pôvodných majiteľov domu z rodiny Šľachtov.

Prekrásne výhľady budete mať z blízkej Alainovej veže (1,7 km) alebo z úchvatnej vyhliadky Svatopluka Čecha (12 km), odkiaľ uvidíte neďalekú zrúcaninu Trosky (13 km). Krásnym výletným cieľom sú aj ďalšie zrúcaniny hradov ako Kozlov (3,9 km), Kumburg (7 km), Brada (10 km) či Pařez (10,5 km).

Za prírodnými i kultúrnymi krásami sa vydajte do CHKO Český raj (15 km), kde vás uchvátia skalné mestá, romantické údolia, vyhliadky, hrady a zámky, náleziská drahých kameňov i jedinečná ľudová architektúra. Mesto Jičín (12 km) ponúka krásne historické centrum aj množstvo zábavy pre malých i veľkých. Navštíviť tu môžete napríklad Valdštejnský zámok, regionálne múzeum a galériu, nádhernú Valdickú bránu, rozprávkovú expozíciu Rumcajsova ševcovna alebo aqua centrum Jičín.

V zime je možné podkrkonošskú krajinu objavovať na bežkách, prípadne si pobyt spestriť lyžovaním v Ski areáli Máchovka v Novej Pace (12 km).

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v jednoducho zariadenej dvojlôžkovej či viaclôžkovej izbe s vlastnou kúpeľňou a WiFi pripojením. Ubytovať sa teda budete môcť s jedným dieťaťom, prípadne aj s viacerými deťmi.

Na čom si pochutnáte?

Každé ráno pobytu zahájite bohatými raňajkami vo forme bufetu. Večer sa potom môžete tešiť na servírovanú večeru s možnosťou výberu z dvoch jedál.

Cestujete s deťmi?

Pre malých hostí je vo vnútri k dispozícii detský kútik plný hier a zábavy, vonku na nich čaká ihrisko s trampolínou a ďalšími atrakciami.

Niečo naviac

Súčasťou hotela je spoločenská miestnosť so stolným tenisom, vonku môžu hostia využiť ohnisko.

Tipy na výlet

Prachovské skaly
Prachovské skaly
Jičín
Jičín
Hrad Valdštejn
Hrad Valdštejn