Odíďte na dovolenku do subtropického raja v chorvátskom letovisku Vela Luka na ostrove Korčula a užite si pláž priamo pri hoteli aj stravovanie formou all inclusive s alko aj nealko nápojmi. V Hoteli Posejdon *** vás skrátka čaká parádna dovolenka, dieťa do 6 rokov má pobyt zadarmo. Užijete si tu aj zábavný animačný program.

O ubytovaní

Hotel Posejdon *** ponúka atraktívnu polohu priamo na pláži. Nachádza sa v zálive ostrova Korčula v prístavnom mestečku Vela Luka, najväčšom na ostrove. Vďaka širokým panoramatickým výhľadom, príjemnému stredomorskému podnebiu, kultúrnemu dedičstvu i pestrej škále možností športového vyžitia ide o dokonalú turistickú destináciu.

Nájdete tu jachtárske stredisko s prístavom, liečebňu s kúpeľmi Kalos (1,2 km) a zátoku Kale (1 km), kde vyvierajú liečivé pramene. Navštíviť ďalej môžete archeologické nálezisko s jaskyňou Vela (3 km) alebo klasicistický kostol sv. Josipa (2 km). Za kultúrou vyrazte do mesta Korčula (43,1 km), kde nájdete okrem iného údajný rodný dom Marca Pola. Na výlet potom môžete vyraziť na neďaleký ostrovček Proizd (12 km) severozápadne od ostrova Korčula, kam sa dá doplávať na člne alebo výletnej lodi.

More a pláže

Sotva vyjdete z hotela, ocitnete sa na 200 m dlhej pláži Poseidon, pomenovanej po gréckom bohovi morí. Pláž je okruhliaková a kamenistá, vhodná na plávanie, opaľovanie sa, šnorchlovanie a zahráte si tu aj plážový volejbal. Zázemie pozostáva z kabínok na prezlečenie sa, spŕch a toaliet, za poplatok si môžete zapožičať ležadlá či slnečníky. Na občerstvenie poslúži reštaurácia a plážový bar. Aktívni jedinci môžu využiť požičovňu lodiek, vodných lyží a ďalšieho vybavenia.

Vyraziť môžete aj na neďalekú pláž Plitvine (2,2 km). Hneď pri pláži je parkovisko, môžete sem teda prísť aj autom. Kamienková pláž s dĺžkou 200 m ponúka postupný zostup do vody, je tak vhodná aj pre rodiny s deťmi. Oproti pláži Poseidon tu ale chýbajú prezliekacie kabínky, toalety a iné zázemie. Veľkej obľúbenosti sa potom teší zátoka s kamienkovou plážou Mikulina Luka, vzdialená cca 4 km. Ide o pokojné miesto s postupným zostupom do mora a požičovňou ležadiel a slnečníkov.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v komfortnej dvojlôžkovej izbe s klimatizáciou a vlastnou kúpeľňou so sprchovacím kútom, toaletou a fénom. K dvojlôžkovej posteli je možné pridať ešte prístelku pre dieťa alebo ďalšiu osobu. Súčasťou vybavenia je ďalej LCD televízia a WiFi pripojenie, niektoré izby majú aj malý stôl so stoličkou alebo kreslo na posedenie. Za príplatok sú k dispozícii izby s balkónom a môžete si zvoliť, či preferujete výhľad do parku alebo na more.

Na čom si pochutnáte?

Tešte sa stravovanie vo forme all inclusive light. Pochutnáte si na bohatých raňajkách, obedoch a večeriach vo forme bufetu. Od 10 do 22 hodín budete mať v lobby bare prístup k neobmedzenej konzumácii nápojov. V ponuke nájdete pivá, vína a výber alkoholických aj nealkoholických nápojov. Pokiaľ vás doženie chuť na sladké, môžete ju zahnať sušienkou. Počas letnej sezóny v hoteli prebiehajú večery so živou hudbou.

Hotel Posejdon ***

Hotel Posejdon ***

Vranac b.b , Vela Luka
Chorvátsko

Prevádzkuje spoločnosť:
Baltik d.o.o. IČ: 86278653451


+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Reštaurácia
Vnútorný bazén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
1 km
Vzdialenosť od mora
10 m
Zastávka
2,1 km