Městský Hotel Bobík *** je umiestnený na hraniciach s Národným parkom Šumava. Každý deň odštartujete výdatnými raňajkami formou bufetu a večer si pochutnáte na výbornej večeri. Obujte lyžiarky a vyskúšajte okolité skiareály. Užijete si aj vstup do mestského bazéna a procedúry v Konopných kúpeľoch.

O ubytovaní

Městský Hotel Bobík *** sa nachádza na území CHKO Šumava v meste Volary, ktoré hraničí s NP Šumava. V rámci týchto oblastí sa nachádza nespočetné množstvo prírodných a historických pamiatok.

Za mestom leží Soumarské rašelinisko (6,7 km), ktoré patrí do sústavy obdobných biotopov lemujúcich rieku Vltavu v tzv. Vltavskom luhu. Neďaleko mesta Volary je možné navštíviť aj Národnú prírodnú rezerváciu Boubínský prales (14,5 km).

Ak ste priaznivcami pešej turistiky, nemali by ste v žiadnom prípade minúť Medvedí chodník (15,8 km) – druhú najstaršiu turisticky značenú trasu v Čechách. Táto cesta vás zavedie do divokej prírody s množstvom zaujímavých prírodných útvarov s rozprávkovými menami – za zmienku stojí Kamenná kráska (20,7 km), Soutěska lapků (20,9 km) alebo Dračí tlama (21 km). V zime je veľmi navštevovaný menší Skiareál České Žleby (9,9 km) alebo Skipark Frymburk (40 km)

Unikátne historické pamiatky potom nájdete v bezprostrednej blízkosti hotela. Volary niesli meno „alpská dedina“. Prezývka vzišla z „kolonizácie“ oblasti horskými dobytkármi z Tirolska a Štajerska v 16. storočí – táto uzavretá komunita so sebou priniesla aj architektúru svojej domoviny. Alpských chalúp sa zachovalo hneď niekoľko a severná časť mesta, kde sa tieto usadlosti nachádzajú, bola vyhlásená za dedinskú pamiatkovú rezerváciu (0,3 km).

Oveľa ďalej do minulosti siahajú Volarské menhiry (0,6 km) z dôb keltského osídlenia, ktorých vek sa odhaduje na niekoľko tisíc rokov. Pôvodný kruh sa nachádzal v Krušných horách, v roku 2007 bol však prevezený do mesta Volary.

Kde budete spať?

Hotel prešiel vydarenou modernizáciou a ponúka všetok komfort, ktorý je nevyhnutný pre relaxačný pobyt. Ponuka obsahuje izbu pre dve osoby Standard s veľkorysou manželskou posteľou a kresielkami. Vo výbave nechýba vlastná kúpeľňa s WC a sušičom vlasov. K dispozícii bude aj WiFi, TV a trezor na vaše cennosti.

Na čom si pochutnáte?

Hotelová reštaurácia ponúka autentický gastronomický zážitok. Tunajšie jedlá sú pripravované v spolupráci s regionálnymi dodávateľmi a recepty čerpajú inšpiráciu z tradičných lokálnych pokrmov. Deň odštartujete výdatnými raňajkami formou studeného a teplého rautu a zakončíte ho rautom večerným. Ponuka obsahuje aj denné menu a týždenné špeciality – to všetko môžete zapiť pivom z miestneho pivovaru.

Kde budete relaxovať?

V hoteli vás čaká naozajstná pohoda a veľká dávka rozmaznávania, pretože sa v ňom nachádzajú konopné kúpele s najrôznejšími procedúrami. Využiť môžete napríklad suchú masážnu vaňu alebo konopno-rašelinový zábal a lymfodrenáž dolných končatín. Kúpele sa ďalej špecializujú na prírodné kozmetické produkty, ktoré sú vyrobené z konope na zmiernenie kožných ťažkostí.

Městský Hotel Bobík ***

Městský Hotel Bobík ***

Náměstí 325 , Volary
Česká republika

398 990 909

recepce@hotelbobik.eu

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
za 300 Kč/noc
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Vnútorný bazén
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Lyžiareň
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
10 m
Zastávka
0,3 km
Zjazdovka
9,9 km

Tipy na výlet

Lyžovanie na Šumave

Lyžovanie na ŠumaveTip na výlet

Šumava ležiaca na pomedzí Českej republiky, Rakúska a Nemecka disponuje niekoľkými na české pomery veľmi vysoko položenými lyžiarskymi areálmi. Nádhernou prírodou tu vedie rozvetvená sieť udržiavaných stop pre bežkárov. Na priehrade Lipno je navyše za vhodných teplotných podmienok možné využiť zamrznutú vodnú plochu. Šumava je zároveň ideálnym miestom pre rodinnú dovolenku, kde si na svoje prídu začiatočníci i pokročilí. Nájdete tu tiež mnoho obľúbených lyžiarskych škôl a množstvo miest s obľúbeným večerným lyžovaním. Snehové podmienky bývajú na šumavských svahoch tradične vynikajúci a zaručujú dlhú sezónu zimných športov.

Kam na lyže na Šumave?

  • Skiareál Špičák ponúka 10 zjazdoviek s celkovou dĺžkou 8 km (najdlhšia trať 1 805 m), večerné lyžovanie, štvorsedačkovú lanovku aj snowpark.
  • Skiareál Zadov okrem 3 čiernych a 5 modrých tratí poteší tiež nedávno zrekonštruovanou rozhľadňou na skokanskom mostíku.
  • Skiareál Lipno disponuje takmer 14 km zjazdoviek, rozľahlým snowparkom, skicross a snowcross traťou aj skvelým zázemím pre deti.
  • Skiareál Kvilda ponúka okrem 6 vlekov a priameho napojenia na hlavné trasy šumavských bežeckých stôp tiež upravovaný svah pre sánkarov.
  • Skiareál Nad Nádražím je po modernizácii prepojený s vedľajším skiareálom Belveder - jeden skipas platí na 5 lyžiarskych vlekov na 7 tratí.
  • Skiareál Kubova Huť zaručuje vďaka vysokej nadmorskej výške 1 200 m n. m. dlhú sezónu aj moderné vybavenie vrátane ski&snb crossu.
Viac informácií
Ski areál České Žleby
Ski areál České Žleby
Skipark Frymburk
Skipark Frymburk
Stožecká kaplnka
Stožecká kaplnka