Láka vás dovolenka plná výletov a objavovania krásnej prírody? Zájdite do Penziónu Paseky U Zapadlých vlastenců, odkiaľ budete mať krásy Krkonôš, ale aj Jizerských hôr ako na dlani. Vyrazte na výlet k Mumlavskému vodopádu, do Bozkovských jaskyní a na ďalšie nádherné miesta. Dostatok energie vám dodá výdatná polpenzia a v retro izbách sa vám bude spať ako v rozprávke.

O ubytovaní

Retro Penzión Paseky U Zapadlých vlastenců nájdete na západnom okraji Krkonôš, hneď vedľa Jizerských hôr, v obci Paseky nad Jizerou. Krásy krkonošskej prírody si tu môžete užívať po celý rok, či už pri peších výletoch alebo jazde na bicykli, lyžiach či bežkách.

A ktoré sú obľúbené výletné ciele? Vystúpte napríklad na 24-metrovú rozhľadňu Štěpánka (5,9 km), najstaršiu rozhľadňu v Jizerských horách, ktorá bola postavená v roku 1892 . Zdolať môžete aj Bílu skálu (4,8 km) s vrcholom vo výške 964 m n. m. Alebo sa naopak vydajte do podzemia a nechajte sa uchvátiť kvapľovou výzdobou Bozkovských dolomitových jaskýň (15,2 km). Pôsobivý zážitok sa vám naskytne aj pri návšteve 10 metrov vysokého Mumlavského vodopádu (8,9 km).

Vyrazte si tiež do Múzea Járy Cimrmana (7,2 km), do krásneho Tanvaldu (10,7 km), k zrúcanine hradu Návarov (11,8 km) alebo do Harrachova (11 km). Ten nie je len obľúbeným lyžiarskym strediskom, po celý rok je tu otvorené Banícke múzeum, Múzeum skla alebo napríklad Pivné kúpele. Prejsť si môžete aj Včelí náučný chodník Jána grófa Harracha alebo sa zvezte lanovkou na Černú horu. V zime sú veľkou atrakciou skokanské mostíky a samozrejme aj lyžiarske zjazdovky.

Za lyžovaním však v zime nemusíte chodiť len do Harrachova, okolie penziónu je pre lyžiarov a milovníkov ďalších zimných športov ako stvorené. Do Skiareálu Paseky nad Jizerou to budete mať len asi 2 km, o kúsok ďalej vás čaká Skiareál Šachty (7,9 km), Skiareál Rejdice (7,8 km), Skiareál U Čápa (10 km), Skiareál Studenov** (4,5 km) a ďalšie lyžiarske strediská. Budete si mať skrátka z čoho vyberať.

Kde budete spať?

Dvojlôžkové izby (č.3 a č.7) meria 16 m² a sú vybavené manželskou posteľou, písacím stolom, šatníkovou skriňou a WiFi pripojením. Každá izba má vlastnú kúpeľňu so sprchovacím kútom, umývadlom a WC.

Trojlôžkové izby (č.1 a č.5) vám na ploche 20 m² poskytnú manželskú posteľ a samostatné jednolôžko, stolík s posedením a šatníkovú skriňu. K dispozícii budete mať WiFi pripojenie a vlastnú kúpeľňu so sprchovacím kútom, toaletou a umývadlom.

Štvorlôžková izba č.2 je veľká 35 m² a skladá sa zo spálne s manželskou posteľou, šatníkovou skriňou a posedením a 2 menších miestností s jednolôžkovými posteľami. Nechýba WiFi pripojenie a kúpeľňa so sprchou, umývadlom a toaletou.

Päťlôžková izba č.4mezonetové prevedenie a plochu 50 m². Na spodnom poschodí nájdete manželskú posteľ, stolík s posedením, šatníková skriňa a kúpeľňu s vaňou. Po schodoch sa potom dostanete do spacieho poschodia s 3 jednolôžkovými posteľami. V izbe je aj bezdrôtové pripojenie k internetu.

Päťlôžková izba č.8 je o trochu menšia (40 m²), poteší ale balkónom s krásnym výhľadom do prírody. Skladá sa z 3 spální, v hlavnej je manželská posteľ, stolík so stoličkami, šatníková skriňa a prístup na balkón, 2 zostávajúce menšie miestnosti sú vybavené jednolôžkovými posteľami. Izba má vlastnú kúpeľňu so sprchovacím kútom a WiFi pripojenie.

Na čom si pochutnáte?

Raňajky sa servírujú formou samoobslužného bufetu s údeninami, syrmi, vajíčkami, cereáliami a ďalšími dobrotami, kde si každý vezme, na čo má práve chuť. Súčasťou polpenzie sú aj výdatné dvojchodové večere (polievka a hlavné jedlo). V penzióne sa špecializujú na domácu kuchyňu, pochutnáte si tak na jedlách ako od mamičky.

Kde budete relaxovať?

V lete si skvelo oddýchnete a naberiete bronz v pokojnej záhrade pri vonkajšom bazéne s ležadlami a posedením.

Cestujete s deťmi?

Deti sa okrem bazéna vyšantia aj na vonkajšom detskom ihrisku.

Niečo naviac

S rodinou aj s priateľmi môžete posedieť a porozprávať sa v spoločenskej miestnosti s televíziou. Všetkým športovcom iste príde vhod úschovňa bicyklov a lyží.

Penzion Paseky U Zapadlých vlastenců

Penzion Paseky U Zapadlých vlastenců

Paseky nad Jizerou 251 , Semily
Česká republika

+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 15:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
za 150 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Vonkajší bazén
Reštaurácia
Detské ihrisko
Úschovňa bicyklov
Lyžiareň

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
1,2 km
Zastávka
0,2 km
Zjazdovka
2 km

Tipy na výlet

Krkonošský národný park v lete

Krkonošský národný park v leteTip na výlet

Jeden z českých najkrajších národných parkov bol vyhlásený 17. mája 1963. Nekonečné možnosti pešej i cykloturistiky uspokoja zdatných športovcov aj každého, kto túži po pokojnej prechádzke nádhernou krkonošskou prírodou. Bohatý kultúrny život miestnych stredísk ponúkne odpočinok vašim nohám a zamestná vašu hlavu. Tak či tak, Krkonoše sú ideálnym miestom pre výlet. Nasajte čerstvý horský vzduch a užívajte si chvíle pokoja i zábavy.

Najväčšie lákadlá Krkonôš:

  • najvyššia hora Českej republiky Sněžka
  • Mumlavský vodopád
  • Chodník korunami stromov Krkonoše
  • Nevynechajte ani Čiernohorské rašeliniská, Krkonošské múzeum v Jilemnici, prechádzku k prameňu Labe a Labský vodopád.

Medzi najvýznamnejšie obce Krkonôš patrí Harrachov, Janské Lázně, Jilemnice, Špindlerův Mlýn, Vrchlabí, Pec pod Sněžkou či Rokytnice nad Jizerou. V Jánskych Lázňach si môžete užiť prechádzky po miestnej kolonáde alebo sa vyviezť kabínovou lanovou na vrchol Čiernej hory. V Harrachove navštívte múzeum skla a v Špindlerovom Mlýne zamierte za relaxáciou do aquaparku.

Viac informácií
Jizerské hory
Jizerské hory
Harrachov
Harrachov
Bozkovské dolomitové jaskyne
Bozkovské dolomitové jaskyne