Užite si pobyt v krásnej prírode Jizerských hôr len kúsok od Jablonca nad Nisou a lyžiarskeho vleku aj veľkých ski areálov. V cene budete mať okrem ubytovania aj raňajky či polpenziu. Pre deti je pripravený aj detský kútik.

O ubytovaní

Penzión Stará Školka nájdete v Jizerských horách v mestečku Nová Ves nad Nisou. Ide o skvelé miesto na dovolenku s deťmi, pre milovníkov turistiky a na príjemný oddych v prírode.

V okolí penziónu na vás čaká množstvo krásnych výletných cieľov. Vydajte sa k rozhľadni Nisanka (750 m), z ktorej uvidíte väčšinu Jizerských hôr a Krkonoše, na vyhliadku Finkstein (5,3 km) alebo na rozhľadňu Čierna studnica (3 km) s výhľadom na hrad Trosky a Bezděz. Naozaj skúsení výletníci sa ku zrúcanine hradu Trosky (26,6 km) môžu vydať aj pešo. Pre tých menej odvážnych je tu napríklad zrúcanina hradu Frýdštejn (11,5 km) alebo zrúcanina hradu Návarov (14,5 km).

Vyraziť môžete tiež do Jablonca nad Nisou (5 km), kde uvidíte krásnu priehradu, radničnú vežu a Múzeum skla a bižutérie alebo si prejdete Náučný chodník manželov Jany a Jozefa V. Scheybalových so 17 zastaveniami venovanými prírodným a historickým zaujímavostiam. S deťmi sa vydajte napríklad do Liberca (18 km), kde sa spoľahlivo zabavia v aquaparku, ZOO a botanickej záhrade.

Zdolať môžete aj horu Ještěd (18,1 km) so známym vysielačom. Na Ještěde si navyše v zime užijete parádnu lyžovačku. V okolí sa však nachádzajú aj ďalšie skvelé lyžiarske areály, napríklad Tanvaldský Špičák (7,5 km) s 10 zjazdovkami, Bedřichov (10 km) či Ski Lucifer v Josefove Dole (12 km) s lyžiarskou školou pre malých aj veľkých.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v komfortnej izbe Standard s dreveným nábytkom, televíziou, WiFi pripojením a vlastnou kúpeľňou so sprchovacím kútom. Vybrať si môžete medzi dvojlôžkovou izbou s možnosťou prístelky (ubytuje tak až 3 osoby) alebo väčším variantom s dvoma spálňami. Tá ubytuje až 5 osôb (4 lôžka + 1 prístelka), a hodí sa tak hlavne pre rodiny.

Na čom si pochutnáte?

Každé ráno sa tešte na raňajky formou bufetu, cez deň si môžete dať obed či niečo dobré pod zub, večere sa potom servírujú a majú dva chody. Súčasťou penziónu je tiež bar, lounge a záhrada, kde si môžete užiť letné dni.

Kde budete relaxovať?

V letnej sezóne príde vhod aj vonkajší bazén, kde sa vyšantia deti aj dospelí.

Cestujete s deťmi?

Súčasťou penziónu je detský kútik vyzdobený krásnymi maľbami lesných zvieratiek.

Penzion Stará Školka

Penzion Stará Školka

Nová Ves nad Nisou 631 , Nová Ves nad Nisou
Česká republika

+420 737 676 526

penzionstaraskolka@gmail.com

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
za 100 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Vonkajší bazén
Detské ihrisko
Úschovňa bicyklov
Lyžiareň
Konferenčná miestnosť

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
1 km
Zastávka
0,4 km
Zjazdovka
1,3 km

Tipy na výlet

Lyžovanie v Jizerských horách

Lyžovanie v Jizerských horáchTip na výlet

Jizerské hory a celkovo Liberecko patrí medzi vyhľadávané lokality na lyžovanie a zimným dovolenkám v horách. A nie náhodou! Veľa lyžiarskych areálov pojme všetkých nadšených zjazdových lyžiarov i bežkárov. Ski areály sú to síce menšie ako vo veľkých strediskách Krkonôš, ale ponúkajú všetky potrebné služby v nadštandardnej kvalite a navyše lyžovanie bez front. Bežkári tu rozhodne nemôžu vynechať Jizerskú magistrálu.

Kam za lyžovačkou v Jizerských horách?

  • Ski areál Tanvaldský Špičák je najväčším lyžiarskym strediskom v Jizerských horách s 9 zjazdovkami v celkovej dĺžke až 8 km, kde si na svoje prídu deti, dospelí, začiatočníci i profíci. Nájdete tu tiež detské ihrisko či snowpark.
  • Ski areál Bedřichov sa tiež radí medzi pomerne rozľahlé strediská, kde nadšeným lyžiarom všetkých vekových kategórií ponúka 10 zjazdoviek v celkovej dĺžke 4,5 km a 7 vlekov, vrátane jedného pohyblivého pásu pre najmenších lyžiarov.
  • Ski Plavy sa zase môže chváliť 4 zjazdovkami, detským vlekom, snowparkom s prekážkami a v prípade potreby tiež umelým zasnežovaním.
  • Ski areál Zlatá Olešnice v okrese Jablonec nad Nisou ponúkne celkom 3 zjazdovky, 2 vleky, večerné lyžovanie a lyžiarsku či snowboardovú škôlku.
  • Ski areál Šachty vám ponúkne 10 zjazdoviek a k tomu 3 moderné lyžiarske vleky, 2 detské vleky a moderný zasnežovací systém pre 90% tratí.
Viac informácií
Ski Lucifer
Ski Lucifer
Skiareál Ještěd
Skiareál Ještěd
Ski Resort Rokytnice
Ski Resort Rokytnice