Městský Hotel Bobík *** je umiestnený na hraniciach s Národným parkom Šumava. Každý deň odštartujete výdatné raňajky formou bufetu a večer si pochutíte na výbornej večeri. Môžete si zapožičať aj Nordic Walking palice a vyraziť po miestnych turistických trasách. V zime zase oceníte možnosť lyžovania a bežkovania.

O ubytovaní

Městský Hotel Bobík *** sa nachádza na území CHKO Šumava v meste Volary, ktoré hraničí s NP Šumava. V rámci týchto oblastí sa nachádza nespočetné množstvo prírodných a historických pamiatok.

Za mestom leží Soumarské rašelinisko (6,7 km), ktoré patrí do sústavy obdobných biotopov lemujúcich rieku Vltavu v tzv. Vltavskom luhu. Neďaleko mesta Volary je možné navštíviť aj Národnú prírodnú rezerváciu Boubínský prales (14,5 km).

Ak ste priaznivcami pešej turistiky, nemali by ste v žiadnom prípade minúť Medvedí chodník (15,8 km) – druhú najstaršiu turisticky značenú trasu v Čechách. Táto cesta vás zavedie do divokej prírody s množstvom zaujímavých prírodných útvarov s rozprávkovými menami – za zmienku stojí Kamenná kráska (20,7 km), Soutěska lapků (20,9 km) alebo Dračí tlama (21 km). V zime je veľmi navštevovaný menší Skiareál České Žleby (9,9 km) alebo Skipark Frymburk (40 km)

Unikátne historické pamiatky potom nájdete v bezprostrednej blízkosti hotela. Volary niesli meno „alpská dedina“. Prezývka vzišla z „kolonizácie“ oblasti horskými dobytkármi z Tirolska a Štajerska v 16. storočí – táto uzavretá komunita so sebou priniesla aj architektúru svojej domoviny. Alpských chalúp sa zachovalo hneď niekoľko a severná časť mesta, kde sa tieto usadlosti nachádzajú, bola vyhlásená za dedinskú pamiatkovú rezerváciu (0,3 km).

Oveľa ďalej do minulosti siahajú Volarské menhiry (0,6 km) z dôb keltského osídlenia, ktorých vek sa odhaduje na niekoľko tisíc rokov. Pôvodný kruh sa nachádzal v Krušných horách, v roku 2007 bol však prevezený do mesta Volary.

Kde budete spať?

Hotel prešiel vydarenou modernizáciou a ponúka všetok komfort, ktorý je nevyhnutný pre relaxačný pobyt. Ponuka obsahuje izbu pre dve osoby Standard s veľkorysou manželskou posteľou a kresielkami. Vo výbave nechýba vlastná kúpeľňa s WC a sušičom vlasov. K dispozícii bude aj WiFi, TV a trezor na vaše cennosti.

Na čom si pochutnáte?

Hotelová reštaurácia ponúka autentický gastronomický zážitok. Tunajšie jedlá sú pripravované v spolupráci s regionálnymi dodávateľmi a recepty čerpajú inšpiráciu z tradičných lokálnych pokrmov. Deň odštartujete výdatnými raňajkami formou studeného a teplého rautu a zakončíte ho rautom večerným. Ponuka obsahuje aj denné menu a týždenné špeciality – to všetko môžete zapiť pivom z miestneho pivovaru.

Kde budete relaxovať?

V hoteli vás čaká naozajstná pohoda a veľká dávka rozmaznávania, pretože sa v ňom nachádzajú konopné kúpele s najrôznejšími procedúrami. Využiť môžete napríklad suchú masážnu vaňu alebo konopno-rašelinový zábal a lymfodrenáž dolných končatín. Kúpele sa ďalej špecializujú na prírodné kozmetické produkty, ktoré sú vyrobené z konope na zmiernenie kožných ťažkostí.

Městský Hotel Bobík ***

Městský Hotel Bobík ***

Náměstí 325 , Volary
Česká republika

Prevádzkuje spoločnosť:
Městský hotel Bobík s.r.o. IČ: 01627431


+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
za 300 Kč/noc
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Lyžiareň
Fén
Vnútorný bazén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
10 m
Zastávka
0,3 km
Zjazdovka
9,9 km
Bežkovanie
9 km