Chcete si užiť netradičný pobyt v Prahe? Vyskúšajte Botel Vodník ***, ktorý kotví v prístave priamo na Vltave. Ubytovaní budete v štýlovej kajute a čakajú vás aj raňajky formou bufetu priamo na lodi. Užijete si tu aj posedenie na terase s parádnym výhľadom na centrum Prahy a okolitú prírodu.

O ubytovaní

Botel Vodník *** ponúka netradičné a štýlové ubytovanie na vodnej hladine v srdci Prahy neďaleko všetkých hlavných pamiatok. Botel kotví na ľavom brehu Smíchovského prístavu, na konci ostrova Císařská louka. Stačí prejsť rieku a ocitnete sa na Vyšehrade (1 km), odkiaľ je krásny výhľad na celú Prahu. Na pravom brehu Vltavy potom môžete navštíviť Tancujúci dom (1,5 km), Václavské námestie s Národným múzeom (3 km) či Staromestské námestie s orlojom (3,5 km). Počas návštevy českej metropoly by ste nemali vynechať aj Karlov most (3 km), Pražský hrad (4,5 km) a Petřínsku rozhľadňu (4 km). Stanica metra trasy B, električky a autobusu sú od botela vzdialené iba 300 m, a tak sa hromadnou dopravou ľahko dostanete napríklad do ZOO Praha a botanickej záhrady v Troje (9 km). Skvelé možnosti nakupovania ponúka blízke Obchodné centrum Anděl (1 km).

Kde budete spať?

Tešte sa na jedinečný zážitok z ubytovania na hladine rieky Vltavy. Ubytovaní budete v dvojlôžkovej izbe vybavenej klimatizáciou, WiFi pripojením a chladničkou. Súčasťou je aj vlastná kúpeľňa s fénom.

Na čom si pochutnáte?

V botelovej reštaurácii s terasou si každé ráno vychutnáte raňajky vo forme bufetu . Pokiaľ vás cez deň prepadne hlad či chuť, je možné objednávať pokrmy z jedálneho lístka. Večer si tu môžete vychutnať príjemné chvíle s pohárom obľúbeného nápoja s prekrásnym výhľadom na Vyšehrad.

Niečo naviac

Pre zábavu hostí sú k dispozícii spoločenské hry, stolný futbal a TV konzoly na hranie hier.

Botel Vodník ***

Botel Vodník ***

Strakonická 948/1 , Praha
Česká republika

722 991 351

reservations@botelvodnik.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 500 Kč/pobyt
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Parkovanie za 400 Kč/noc

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
2 km
Zastávka
0,2 km
Aquapark
21 km

Tipy na výlet

Praha

PrahaTip na výlet

Hlavné mesto Českej republiky ležiace na rieke Vltave sa vyznačuje dlhou a bohatou históriou a je domovom mnohých dôležitých kultúrnych pamiatok. Aj preto je jeho historické centrum od roku 1992 zapísané na Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO a všeobecne je považované za jedno z najkrajších miest v Európe. Niet divu, že pražské pamiatky prilákajú ročne milióny turistov z celého sveta.

Ani vy by ste si preto nemali nechať ujsť:

  • Pražský hrad
  • Karlov most
  • Staromestské námestie s Pražským orlojom

Medzi ďalšie významné pamiatky, ktoré by ste nemali minúť, patrí tiež napríklad Josefov, Petřín alebo Vyšehrad. Keď vás história omrzí, môžete vyraziť za kultúrou do Národného divadla, a s deťmi za poznaním do Pražskej ZOO a Botanickej záhrady v Tróji, či vodnými aktivitami v Aquapalace Praha. A ak Prahu návštívite v zime, nenechajte si ujsť vychýrené vianočné trhy s čarovnou atmosférou.

A malý tip navyše: ak toho chcete v Prahe vidieť čo najviac, vyhraďte si na prehliadku mesta aspoň jeden víkend. Je to náročné, ale stojí to za to!

Viac informácií
Václavské námestie
Václavské námestie
Václavské námestie
Václavské námestie
Aquapalace Praha
Aquapalace Praha