Navštívte obľúbené dovolenkové miesto v južných Čechách - Lipno. Môže sa zdať, že ide o miesto na zimnú dovolenku, opak je ale pravdou. Pri ubytovaní v Penzióne N.10 Frymburk *** si pochutnáte na domácej polpenzii a na dosah budete mať Ski areál Frymburk (1,4 km) alebo do Ski areál Lipno (7 km), Chodník korunami stromov (9 km) a ďalšie atrakcie.

O ubytovaní

Penzión N.10 Frymburk sa nachádza priamo na námestí malebného juhočeského mestečka Frymburk. Poloha iba 150 m od obľúbenej priehrady Lipno zaručuje pestré možnosti výletov aj športového vyžitia.

V bezprostrednej blízkosti penziónu sídli Múzeum Frymburk (100 m) so zaujímavou expozíciou o priehrade Lipno a jej okolí. O tunajšej faune a flóre sa niečo dozviete na náučnom chodníku Lipno, ktorý začína 650 m od penziónu. Okolím Frymburku vedie množstvo cyklistických trás a pre odvážnych je tu singltrail na Marte (300 m). Okolo priehrady vedie obľúbená okružná trasa, ktorú si môžete prejsť pešo alebo na bicykli či korčuliach. Skvelým spestrením je plavba výletnou loďou, ktorá začína priamo vo frymburskom prístavisku.

Parádnym výletným cieľom v okolí je napríklad Vítkův hrádek (22 km) alebo Chodník v korunách stromov Lipno (5 km) s celoročnou prevádzkou. Ďaleko to nebudete mať ani do Českého Krumlova (26 km), ktorého centrum s mnohými historickými budovami, hradom a zámkom je pamiatkou UNESCO.

V zime môžete vyraziť na svahy blízkeho Ski areálu Frymburk (1,4 km) alebo do Ski areálu Lipno (7 km) v neďalekom Lipne nad Vltavou.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v moderne zariadenej dvojlôžkovej izbe s vlastnou kúpeľňou. V izbe nájdete pohodlnú posteľ s kvalitnými matracmi, televízor a dostatok úložného priestoru.

Na čom si pochutnáte?

Na prízemí penziónu sa nachádza klimatizovaná reštaurácia s príjemnou záhradkou, kde sa servírujú jedlá českej aj medzinárodnej kuchyne. Chutné jedlá pripravené z kvalitných čerstvých surovín tu roznáša priateľská a usmievavá obsluha.

Každé ráno si pochutíte na bohatých raňajkách. Počas dňa je možné objednávať si jedlá zo stáleho jedálneho lístka, ktoré skvelo doplňuje široká ponuka kvalitných vín. Večera pre hostí penziónu má servírovanú podobu s možnosťou výberu.

Niečo naviac

Lipno je ideálnou lokalitou pre cykloturistiku. Bicykle si môžete požičať priamo v penzióne.

Penzion N.10 Frymburk

Penzion N.10 Frymburk

Frymburk 10 , Frymburk
Česká republika

+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Reštaurácia
Úschovňa bicyklov
Lyžiareň
Požičovňa bicyklov

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
10 m
Vzdialenosť od jazera
0,5 km
Zastávka
0,5 km
Aquapark
8,5 km
Zjazdovka
1,5 km

Tipy na výlet

Lyžovanie na Šumave

Lyžovanie na ŠumaveTip na výlet

Šumava ležiaca na pomedzí Českej republiky, Rakúska a Nemecka disponuje niekoľkými na české pomery veľmi vysoko položenými lyžiarskymi areálmi. Nádhernou prírodou tu vedie rozvetvená sieť udržiavaných stop pre bežkárov. Na priehrade Lipno je navyše za vhodných teplotných podmienok možné využiť zamrznutú vodnú plochu. Šumava je zároveň ideálnym miestom pre rodinnú dovolenku, kde si na svoje prídu začiatočníci i pokročilí. Nájdete tu tiež mnoho obľúbených lyžiarskych škôl a množstvo miest s obľúbeným večerným lyžovaním. Snehové podmienky bývajú na šumavských svahoch tradične vynikajúci a zaručujú dlhú sezónu zimných športov.

Kam na lyže na Šumave?

  • Skiareál Špičák ponúka 10 zjazdoviek s celkovou dĺžkou 8 km (najdlhšia trať 1 805 m), večerné lyžovanie, štvorsedačkovú lanovku aj snowpark.
  • Skiareál Zadov okrem 3 čiernych a 5 modrých tratí poteší tiež nedávno zrekonštruovanou rozhľadňou na skokanskom mostíku.
  • Skiareál Lipno disponuje takmer 14 km zjazdoviek, rozľahlým snowparkom, skicross a snowcross traťou aj skvelým zázemím pre deti.
  • Skiareál Kvilda ponúka okrem 6 vlekov a priameho napojenia na hlavné trasy šumavských bežeckých stôp tiež upravovaný svah pre sánkarov.
  • Skiareál Nad Nádražím je po modernizácii prepojený s vedľajším skiareálom Belveder - jeden skipas platí na 5 lyžiarskych vlekov na 7 tratí.
  • Skiareál Kubova Huť zaručuje vďaka vysokej nadmorskej výške 1 200 m n. m. dlhú sezónu aj moderné vybavenie vrátane ski&snb crossu.
Viac informácií
Skiareál Lipno
Skiareál Lipno
Aquaworld Lipno
Aquaworld Lipno
Chodník korunami stromov Lipno
Chodník korunami stromov Lipno