Užite si južnú Moravu, krásny NP Podyjí aj parádne Znojmo. Z Penziónu U Hrádku **** to budete mať ku všetkým atrakciám naozaj kúsok. Čaká vás ubytovanie v izbe Comfort Superior a chutné raňajky formou bufetu, a to vrátane neobmedzenej konzumácie frizzante. Pre milovníkov relaxácie je tu potom vonkajšia vírivka s privátnou zónou, na ktorú dostanete zľavu, pre športovcov Nordic Walking palice.

O ubytovaní

Penzión U Hrádku **** sa nachádza v malebnej juhomoravskej dedinke Lukov uprostred kúzelnej prírody Národného parku Podyjí. Množstvo atraktívnych výletných cieľov a pokojná atmosféra robia z tejto lokality ideálne miesto na vašu dovolenku.

Okolím penziónu vedie rozvetvená sieť cyklotrás, po ktorých sa dostanete napríklad k zrúcanine hradu Nový hrádek (3 km), k romantickému hradu Bítov (30 km) alebo na vyhliadku Králův stolec (10, 5 km), z ktorej sa pred vami otvorí úchvatný výhľad na hladinu Znojemskej priehrady a do širokého okolia Národného parku Podyjí. V neďalekom historickom meste Znojmo (12 km) môžete navštíviť Znojemský hrad, radničnú vežu, monumentálny Loucký kláštor alebo absolvovať veľmi zaujímavú exkurziu do znojemského podzemia. Za návštevu stojí aj najmenšie rakúske mesto Hardegg (7 km) s krásnym hradom a čistým prírodným kúpaliskom.

Za horúcich letných dní si užijete parádne kúpanie v zatopenom lome Mašovice (10 km). Za dokonalým relaxom a skvelými kúpeľnými službami vyrazte do rakúskych termálnych kúpeľov Laa and Der Thaya (49 km) ležiacich hneď pri hraniciach.

Kde budete spať?

Penzión sa skladá z troch budov rozmiestnených v nádhernej záhrade. Na vás tu čaká ubytovanie v dvojlôžkovej izbe, kde si užijete pokojný a osviežujúci spánok v luxusnej dizajnovej posteli so zdravotným matracom. Teplotu vzduchu je možné pohodlne regulovať pomocou klimatizácie a individuálne nastaviteľného zateplenia. K vybaveniu ďalej patria zatemňovacie žalúzie, WiFi pripojenie, televízia, minibar, mikrovlnná rúra, rýchlovarná kanvica a trezor. Vo vlastnej kúpeľni nájdete set kvalitnej kozmetiky a fén.

Na čom si pochutnáte?

Každé deň pobytu zahájite tým najlepším možným spôsobom - bohatými raňajkami vo forme bufetu. Čaká na vás napríklad výborná káva, domáci chlieb a pečivo, domáca paštéta, nátierky, vajíčka od sliepok z okolia a med od miestnych včiel. Všetky jedlá sa pripravujú z kvalitných lokálnych surovín. Radi tu vyjdú v ústrety hosťom s bezlepkovou či bezlaktózovou diétou či vegetariánom a vegánom.

Kde budete relaxovať?

K dokonalému relaxu skvele poslúži luxusná vírivka pre až 4 osoby so samostatnou privátnou odpočinkovou zónou.

Cestujete s deťmi?

Personál vám ochotne zapožičia vybavenie a hračky pre deti. V záhrade je pre malých hostí pripravené ihrisko so šmykľavkou, hojdačkami, pieskoviskom, preliezačkami.

Penzion U Hrádku ****

Penzion U Hrádku ****

Lukov 25 , Lukov
Česká republika

+420 603 757 990

info@penzionuhradku.cz

Check In
od 15:00
Check Out
do 11:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za 250 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Reštaurácia
Detský kútik
Detské ihrisko
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od jazera
5 km
Zástavka
0,8 km

Tipy na výlet

Znojmo

ZnojmoTip na výlet

Južná Morava je jednou z najkrajších oblastí v Česku, keď k tomu navyše pripočítate priateľskú atmosféru a početné vínne pivnice, o skvelú dovolenku je postarané. Znojmo svojou polohou na kraji Národného parku Podyjí aj množstvom zaujímavých pamiatok spĺňa požiadavky na obľúbenú turistickú lokalitu. Ochutnajte miestne vína, kochajte sa malebným okolím a zapojte sa do bohatého kultúrneho diania.

Čo nevynechať pri návšteve Znojma:

  • Znojemský hrad s Rotundou sv. Kateřiny
  • Radničnú vežu
  • Znojemské podzemie
  • Vydajte sa aj na prehliadkovú trasu po hradobnom opevnení alebo do expozície pivovarníctva.

V Znojme zažijete neopakovateľnú atmosféru aj počas kultúrnych podujatí, ktoré sa tu konajú v priebehu celého roka. Najznámejšie je septembrové Znojemské historické vinobranie, ďalej potom Májové slávnosti, letné Hudobný festival, júnové Pivné slávnosti či augustové Slávnosti uhoriek.

Viac informácií
Loucký kláštor
Loucký kláštor
Znojemský hrad
Znojemský hrad
Znojemské podzemie
Znojemské podzemie