Chcete vyskúšať niečo netradičné? A čo tak sa ubytovať v stredových interiéroch, aké ponúka Domek kata Matěje. Neobvyklý penzión leží priamo v srdci Českého Krumlova a tešiť sa môžete na domáci chlieb aj pivo podľa stredovekých receptúr, darček v podobe pamätného glejtu či poukaz do predajne suvenírov.

O ubytovaní

Dom kata Matěja sa nachádza v jedinečnej historickej budove zo 16. storočia v centre Českého Krumlova. Dom bol nedávno citlivo zrekonštruovaný a stále si zachováva svoj pôvodný charakter. Ak chcete zažiť pobyt v jedinečnom prostredí s dobovou atmosférou, príďte sem objavovať krásy juhočeskej perly.

Stačí prejsť cez most a neďalekú Budějovickú bránu a dostanete sa na Hrad a zámok Český Krumlov (500 m). Ďalej môžete pokračovať cez nádhernú zámeckú záhradu k malebnému zámku Bellarie (1 km), pred ktorým sa nachádza aj slávna turniková sieň. Prejdite cez Lazebnický most (500 m) do krásneho starobylého centra mesta, zapísaného na zozname svetového dedičstva UNESCO. Kľukaté uličky s gotickými, renesančnými a barokovými domami vás určite očaria a budete sa cítiť ako v rozprávke.

Milovníci technických pamiatok si môžu pobyt spríjemniť exkurziou do grafitovej bane (1,2 km), kde sa môžete na vlastné oči presvedčiť, ako sa ťažila ruda, a previezť sa banským vláčikom 70 metrov pod zemou. Krumlov ponúka aj zaujímavé expozície v Múzeu vosku (800 m), Múzeu mučenia (650 m), Múzeu historických motocyklov (700 m) a Regionálnom múzeu Český Krumlov (1 km).

Medzi obľúbené turistické ciele v okolí patrí Ptáčí hrady (2,4 km), zrúcanina hradu Dívčí kameň (14 km) alebo Chodník v korunách stromov v Lipne nad Vltavou (30 km). Český Krumlov a jeho okolie si môžete pozrieť z rozhľadne Kleť (8 km). Na letné osvieženie pri kúpaní slúži vodná nádrž Lipno, kde si môžete užiť aj množstvo športov, bobovú dráhu a ďalšie zábavné aktivity. V zime si môžete zalyžovať v Skiareáli Lipno (30 km) alebo v Skiparku Frymburk** (27 km).

Kde budete spať?

Dvojlôžková alebo trojlôžková izba Standard je zariadená historickým dreveným nábytkom a dekoráciami. K vybaveniu patrí Wi-Fi pripojenie na internet, chladnička, rýchlovarná kanvica a príslušenstvo na prípravu čaju a kávy. Kúpeľňa je spoločná pre obe izby Standard.

V apartmáne pre 2 až 5 osôb je k dispozícii WiFi pripojenie a kuchynka s chladničkou, mikrovlnnou rúrou, rýchlovarnou kanvicou a kuchynským riadom. Jeho súčasťou je aj súkromná kúpeľňa.

Na čom si pochutnáte?

Hostia majú k dispozícii kuchynku v ubytovacom zariadení alebo môžu využiť zľavnené raňajky v neďalekej reštaurácii Deli 99.

Domek kata Matěje

Domek kata Matěje

Latrán 107 , Český Krumlov
Česká republika

+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 13:00
Check Out
do 11:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik je zadarmo
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Parkovanie za poplatok 30-50 Kč/den

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,4 km
Zastávka
90 m

Tipy na výlet

Český Krumlov (UNESCO)

Český Krumlov (UNESCO)Tip na výlet

Český Krumlov je perla Južných Čiech a právom tiež jedno z najnavštevovanejších miest u nás.Romantické mestečko s bohatou históriou a impozantným zámkom sa nachádza na rieke Vltave, ktorá dodáva celému miestu skutočne rozprávkovú atmosféru. V centre aj na nábreží na vás čakajú historické budovy, výborné reštaurácie, dobové obchodíky a predovšetkým veľa kultúrneho vyžitia. Celá oblasť, ktorá je nazývaná "Bránou Šumavy" je od roku 1992 zapísaná na zoznam UNESCO.

Čo nevynechať pri návšteve Českého Krumlova?

  • Štátny hrad a zámok Český Krumlov
  • Zámockú záhradu s otáčavým hľadiskom
  • Zámockú veža
  • Navštívte tiež Múzeum voskových figurín, 3D múzeum, Egon Schiele Art Centrum, Kostol sv. Víta alebo miestny pivovar.

Medzi najvýznamnejšie kultúrne podujatia patrí Medzinárodný hudobný festival Český Krumlov alebo Festival barokových umení.

Viac informácií
Zámok Český Krumlov
Zámok Český Krumlov
Grafitová baňa pod Českým Krumlovem
Grafitová baňa pod Českým Krumlovem
Rozhľadňa Kleť
Rozhľadňa Kleť