Pohodový pobyt na Vysočine zažijete v Penzióne Lihovar Rouchovany ***superior, ktorý si obľúbia predovšetkým rodiny s deťmi. Tešte sa na chutnú polpenziu, fľašu vína a odpočinok vo vnútornom bazéne. Zábavu si užijete na viacúčelovom ihrisku a v herni s biliardom a stolným tenisom. Deti si zamilujú ihrisko s trampolínou, pieskoviskom a šmykľavkou.

O ubytovaní

Penzión Lihovar Rouchovany ***superior leží na Vysočine a len kúsok od južnej Moravy. Ako už názov napovedá, penzión sídli v zrekonštruovanej budove bývalého liehovaru, dominantou penziónu je 30-metrový pôvodný komín. Vďaka skvelej polohe budete mať na dosah množstvo zaujímavých výletných cieľov. Pešo dôjdete k zrúcanine hradu Rabštejn (7,6 km) alebo k rozhľadni Babylon (10,9 km). Za kúpaním si zájdite k Dalešickej (8 km) alebo Jevišovickej priehrade (15,9 km) a na výlet za kultúrou láka kúzelný Třebíč (25,4 km) plný pamiatok, z ktorých niektoré sú zapísané aj na Zozname UNESCO.

Vyraziť môžete tiež do Znojma (27,6 km), kde si prezriete rotundu sv. Kataríny, Znojemský hrad a Znojemské podzemie, ktoré tvoria najrozsiahlejší komplex podzemných chodieb v Česku. V národnom parku Podyjí čaká tiež Vranovská priehrada (45 km), zrúcanina Cornštejn (43,2 km) alebo hrad Bítov (41,4 km). V Moravskom Krumlove (18 km) si prezriete legendárny Slovanský epopej Alfonsa Muchy, zámok s rozsiahlym parkom a starý židovský cintorín. A ak máte dostatok času, zájdite si do Brna (50,2 km), moravská metropola vás očarí historickými pamiatkami aj zábavnými atrakciami.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v jednej z 25 novo vybudovaných izieb. Každá izba je originál, všetky sú však moderné, vybavené komfortnými lôžkami, televíziou, WiFi pripojením, posedením a vlastnou kúpeľňou so sprchou. Väčšina izieb má aj chladničku, mikrovlnú rúru či rýchlovarnú kanvicu.

  • Dvojlôžkové izby zahŕňajú 2 pohodlné postele a väčšina má vlastný balkón.
  • Trojlôžkové izby sú vybavené 3 jednolôžkovými posteľami, vo väčšine nájdete malý balkón, niektoré môžu mať aj kuchynský kút.
  • Štvorlôžkové izby ponúknu 4 lôžka, niektoré môžu mať vlastný balkón či kuchynku.

Na čom si pochutnáte?

Vo štýlovej reštaurácii sa tešte na chutné raňajky aj večere. Počas dňa sem môžete zájsť na obed, kávu s dezertom alebo napríklad na pivo Svijany. Vhod príde tiež letná terasa.

Kde budete relaxovať?

Na oddych priamo nabáda vnútorný bazén s chrličom a protiprúdom. Ak dávate prednosť aktívnejšiemu odpočinku, zavítajte na viacúčelové ihrisko a zahrajte si tenis a nohejbal, alebo skúste herňu s biliardom, šípkami a stolným tenisom.

Cestujete s deťmi?

Deťom sa jednoznačne zapáči detské ihrisko s pieskoviskom, trampolínou, šmykľavkou a domčekom aj úplne nový vnútorný detský kútik s hračkami pre chlapcov aj dievčatá všetkých vekových kategórií.

Penzion Lihovar Rouchovany ***superior

Penzion Lihovar Rouchovany ***superior

Rouchovany 197 , Rouchovany
Česká republika

Prevádzkuje spoločnosť:
SALLEKO, spol. s r.o. IČ: 46990020


+420 720 521 521

info@penzionlihovar.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Zakázaný
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Reštaurácia
Detský kútik
Detské ihrisko
Úschovňa bicyklov
Konferenčná miestnosť
Vnútorný bazén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,5 km
Vzdialenosť od jazera
0,8 km
Zastávka
0,5 km
Aquapark
25 km

Tipy na výlet

Třebíč

Třebíč Tip na výlet

Ak plánujete potulky po Česku, rozhodne by ste nemali minúť Třebíč , ktorý sa pýši vzácnymi historickými kúskami aj tretím najväčším námestím u našich susedov. Toto mesto plné pamiatok UNESCO sa nachádza na západe Moravy, v juhovýchodnom cípe kraja Vysočina. Má veľmi bohatú históriu, jeho počiatky siahajú až k roku 1101.

Čo patrí medzi skvosty Třebíča?

  • Bazilika sv. Prokopa
  • Zámocký areál (Valdštejnský zámok-předzámčí)
  • Benediktínsky kláštor

Určite nevynechajte ani Židovskú štvrť, Zadnú synagógu, Dom Seligmanna Bauera, Karlovo námestie, Mestskú vežu a Veterný mlyn.

Třbíč má čo ponúknuť aj pokiaľ ide o prírodu a odpočinok - nachádza sa v jednej z ekologicky najčistejších oblastí Českej republiky. Za relaxáciou zamierte do bazéna či Riečnych kúpeľov Polanka.

Viac informácií
Aquapark Laguna Třebíč
Aquapark Laguna Třebíč
Bazilika sv. Prokopa v Třebíči
Bazilika sv. Prokopa v Třebíči
Aqualand Moravia
Aqualand Moravia