Chcete si užiť aktívnu dovolenku plnú turistiky a bicyklovania v krásnej prírode? Vyrazte do Krušných hôr a ubytujte sa v Hoteli Boží Dar - Excalibur *** v cene máte raňajky formou švédskych stolov a večere, vstup do múzea, zapožičanie máp a úschovňu alebo servis bicyklov.

Overené Travelkingom

“Pobyt bol príjemný, izby aj ostatné interiéry boli čisté a zrekonštruované. Je tu aj skvelá reštaurácia. Hotel má výbornú polohu priamo v centre Božieho Daru, pri mestskom parku, takže je tiež skvelým východiskovým bodom ku všetkým turistickým i cyklistickým trasám v okolí, ktorých je tu naozaj nespočetné množstvo. Odporúčam, v krásnom horskom prostredí si oddýchnete aj zašportujete.”

Jozef Benovič - Obchodný tím
Osobne overené: Júl 2021

O ubytovaní

Hotel Boží Dar - Excalibur *** vás privíta v samotnom srdci Krušných hôr. Celý hotel bol nedávno rekonštruovaný, aby izby aj reštauračná časť vyhovovali požiadavkám aj tých najnáročnejších hostí. Na zimné športy sa tu nachádza niekoľko zjazdoviek rôznych náročností, vrátane tých pre deti, a tiež desiatky kilometrov bežeckých trás. Ski areál Boží Dar nájdete len 500 metrov od hotela. V lete tu môžete absolvovať náučné chodníky ako Ježiškovu cestu (500 m) či Rašeliniská (1 km), cyklistické trasy i upravené chodníky pre peších pre obľúbený Nordic Walking.

Kde budete spať?

Hotel ponúka ubytovanie celkom v 15 izbách a 2 apartmánoch. Izby sú vybavené TV a kúpeľňou so sprchou a WC.

Na čom si pochutnáte?

Polpenziu si vychutnáte v štýlovej reštaurácii Excalibur, ktorú zdobí úctyhodná zbierka historických zbraní, snáď dokonca aj meč Excalibur. Na jedálnom lístku nájdete široký výber tradičných českých jedál i jedlá medzinárodnej kuchyne.

Hotel Boží Dar - Excalibur ***

Hotel Boží Dar - Excalibur ***

Boží Dar E38 , Boží Dar
Česká republika

353 815 129

hotelbozidar@gmail.com

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Reštaurácia
Úschovňa bicyklov
Lyžiareň

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od kúpeľov
24 km
Zástavka
100 m
Aquapark
30 km
Zjazdovka
0,3 km

Tipy na výlet

Krušné hory

Krušné horyTip na výlet

Pohorie Krušné hory tvorí prirodzenú hranicu medzi severozápadnými Čechami a nemeckým Saskom a tiahne sa do dĺžky až 130 km. Nemecký názov Erzgebirge by sme mohli preložiť ako Rudohorie, čo značí, že sa tu vyskytujú náleziská rudy. Ťažobný priemysel je preto v Krušných horách dosť rozšírený. Tunajšia príroda nie je kvôli tomu ideálna pre rôznorodé zvieratá, stále však stojí za videnie. Vystúpte na Klínovec (1 244 m), Božídarský Špičák či Plešivec a budete sa cítiť ako páni sveta.

Čo by ste nemali vynechať pri návšteve Krušných hôr?

  • Božídarské rašeliniská
  • Rozhľadňa Klínovec
  • prírodný park Přebuz

  Cez celé Krušné hory sa môžete vydať po 242 km dlhej Krušnohorskej magistrále. S deťmi sa vyberte na Ježiškovu cestu. Náučných, turistických a cyklo chodníkov je tu nespočetné množstvo.

Viac informácií
Božídarské rašelinisko
Božídarské rašelinisko
Lanovka na Klínovec
Lanovka na Klínovec
Rozhľadňa Klínovec
Rozhľadňa Klínovec