Už ste boli v Jindřichovom Hradci? Neobíďte toto juhočeské historické mesto a ubytujte sa v Penzióne U Tkadlen priamo pod hradom a zámkom Jindřichův Hradec. Počas pobytu pre vás budú každé ráno pripravené kontinentálne raňajky. Využiť môžete tiež 50% zľavu na vstup do gobelínovej dielne. Mesto a jeho okolie však ponúka oveľa viac.

O ubytovaní

Penzión U Tkadlen v priestoroch bývalých kožiarskych domov sa nachádza pri rieke Nežárke priamo pod hradom a zámkom Jindřichův Hradec.

V centre juhočeského mesta budete mať v dochádzkovej vzdialenosti tiež Múzeum Jindřichohradecka, Dom gobelínov či Zámockú maštaľ a celý rad útulných kaviarní.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v jednej z 9 dvoj až štvorlôžkových štandardne zariadených izieb s vlastnou kúpeľňou.

Na čom si pochutnáte?

V reštaurácii sa podávajú servírované kontinentálne raňajky a podľa zvolenej varianty tiež servírované jednotné večere. Penzión po predchádzajúcej dohode zohľadní vašu prípadnú diétu. Pri penzióne je možné grilovanie.

Niečo naviac

Penzión požičiava bicykle aj loďky na rieke Nežárke. Dohodnúť si tu môžete aj prehliadku svetovo preslávených gobelínových dielní.

Penzion U Tkadlen

Pod Hradem 7/IV , Jindřichův Hradec
Česká republika

+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:30
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za 50 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Reštaurácia

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,5 km
Zástavka
0,4 km

Tipy na výlet

Hrad a zámok Jindřichův Hradec Tip na výlet

Dominantou mesta je Hrad a zámok Jindřichův Hradec stojaci na skalnatej vyvýšenine medzi riekou Nežárkou a Hamerským potokom. Hrad patrí k najrozsiahlejším pamiatkovým komplexom v Čechách.

Vybrať si môžete medzi niekoľkými prehliadkovým trasami, ktoré vás zoznámia so zachovanými interiérmi, ako je napríklad rytierska sála gotického paláca, ktorého steny zdobí Legenda sv. Juraja, vymaľovaná roku 1338, aj vzácnymi umeleckými predmetmi.

Milovníci výhľadov môžu navštíviť Čiernu vežu (hladomorňu), ktorá bola postavená v 13. storočí. Na ochodzu, ktorá sa nachádza vo výške 32 metrov vás dovedie 149 schodov.

Viac informácií
Múzeum veteránov Nová Bystrica
Chýnovská jaskyňa
Jindřichův Hradec