V Litomyšli a jeho okolí sa vám bude páčiť, aj keď nie ste skladateľmi či spisovateľmi. Ale ktovie, možno vás rovnako ako Smetanu alebo Jiráska práve tu pobozká múza. Isté je, že majitelia Pensionu U Háje vás privítajú malým pivom na zahnanie toho najväčšieho smädu a ubytujú vás v útulnej izbe s dieťaťom do 8 rokov zdarma. Tešiť sa môžete aj na raňajky, infrasaunu a samozrejme prekrásne historické, ale zároveň moderné mesto zapísané na zozname UNESCO.

O ubytovaní

Rodinný Pension U Háje sa nachádza v časti Litomyšle Nedošín na brehu rybníka Velký Košíř. A práve Nedošínský háj (1 km) neďaleko vášho útulného ubytovania si v minulosti obľúbil prozaik Alois Jirásek. Prírodná rezervácia je aj dejiskom jedného z jeho románov. Do centra mesta Litomyšl (3,6 km) sa zájdite pozrieť na renesančný zámok, kláštorné záhrady aj 500 m dlhé, arkádami lemované námestie. Vynechať by ste nemali ani súkromný zámok Nové Hrady, tzv. český Versailles, jedinečnú rokokovú stavbu v štýle francúzskych letných sídiel.

Kde budete spať?

V izbe s vlastnou kúpeľňou a toaletou nájdete tiež malý kuchynský kút so základným vybavením, rýchlovarnou kanvicou a jedálenský stolík. Súčasťou izieb je televízia a kvalitné WiFi pripojenie.

Na čom si pochutnáte?

Majitelia svojim hosťom pripravujú každé ráno výborné raňajky. Tiež im plne dôverujú, preto si hostia počas pobytu môžu napríklad po pivo na samoobslužnom bare dôjsť kedykoľvek. Čiarky na lístkoch vedľa baru pribúdajú, dôvera sa teda majiteľom vypláca.

Kde budete relaxovať?

Infrasauna a vonkajší bazén vám budú k dispozícii pre váš odpočinok.

Cestujete s deťmi?

Pre deti je tu pripravený detský kútik.

Niečo naviac

V spoločných priestoroch môžete využiť plne vybavenú kuchyňu s indukčnou doskou, mikrovlnkou a kávovarom, v lete potom i vonkajší gril. Alebo si tu môžete zahrať futbal. Po predchádzajúcej dohode si v penzióne môžete tiež dohodnúť prechádzku s inštruktorom na Appaloosa koňoch Sunny a Gasper.

Penzion U Háje

Nedošín 62 , Litomyšl
Česká republika

+420 724 313 719

info@agropension.cz

Check In
od 15:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za 250 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Wellness
Sauna
Možnosť procedúr
Detský kútik
Detské ihrisko
Úschovňa bicyklov
Požičovňa bicyklov
Konferenčná miestnosť

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
4,8 km
Vzdialenosť od jazera
100 m
Zástavka
0,5 km
Zjazdovka
16 km

Tipy na výlet

Ski areál Přívrat + PINGUin park Tip na výlet

Areál Přívrat 12 km od Litomyšle, 9 km od Ústí nad Orlicí a len 7 km od Českej Třebovej je moderné lyžiarske a zábavné centrum. V zime sa tu vybláznite na 1,4 km dlhej upravenej zjazdovke vrátane večerného lyžovania, v lete vyskúšajte v PINGUin parku bungee trampolínu a zjazdové downhill káry a kolobežky. Kára je špeciálna trojkolka "choper" so sedadlom prekliato nízko. Za pomoci lyžiarskeho vleku sa vyveziete hore na svah a dole už to ide samo, rovnako ako v zime na lyžiach.

Viac informácií
Ski areál + Bike Park Peklák
Zámok Litomyšl - UNESCO
Nedošínský háj pri Litomyšli