Penzion U Háje

Penzion U Háje

Nedošín 62, Litomyšl
Česká republika

+420 724 313 719

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
za 250 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Wellness
Sauna
Možnosť procedúr
Detský kútik
Detské ihrisko
Úschovňa bicyklov
Požičovňa bicyklov
Konferenčná miestnosť

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
4,8 km
Vzdialenosť od jazera
100 m
Zastávka
0,5 km
Zjazdovka
16 km

O ubytovaní

Rodinný Penzión U Háje sa nachádza v časti Litomyšle Nedošín na brehu rybníka Velký Košír. A práve Nedošínsky háj (1 km) obďaleč vášho útulného ubytovania si v minulosti obľúbil prozaik Alois Jirásek. Prírodná rezervácia je aj dejiskom jedného z jeho románov. Tešiť sa tak môžete najmä na krásnu prírodu, na svoje si ale prídu aj milovníci pamiatok či vyznávači aktívnej dovolenky.

Do centra mesta Litomyšl (3,6 km) sa zájdite pozrieť na renesančný zámok, kláštorné záhrady aj 500 m dlhé, podlubím lemované, Smetanovo námestie. Športovci si môžu vyskúšať miestnu špecialitu - futbalgolf vo FutbalParku (5,1 km) a discgolf v DiscGolfParku (3,4 km), medzi obľúbené športoviská v Litomyšli patrí tiež plaváreň (4,4 km), zimný štadión (4,3 km), A-kart aréna (5,2 km) s motokárami, Športcentrum Litomyšl (4,6 km), bikepark (4,3 km), areál vodných športov (900 m) a mnohé ďalšie.

Na výlet si zájdite napríklad do Poličky (21,8 km), ktorá vás očarí krásnym historickým centrom a zaujme interaktívnym Centrom Bohuslava Martinov. Navštíviť môžete aj svetničku v kostole sv. Jakuba, kde sa tento známy hudobný skladateľ narodil. Vynechať by ste pri svojich výletoch nemali ani súkromný zámok Nové Hrady (12,4 km), tzv. české Versailles, jedinečnú rokokovú stavbu v štýle francúzskych letných sídiel.

Odvážlivci si môžu urobiť menšiu zachádzku do Acrobat parku Štíty (49 km), ktorý vybudoval v roku 2002 olympijský víťaz Aleš Valenta, a vyskúšať si skákanie na lyžiach a snowboardoch z mostíka do vody. Počas zimy si potom užijete parádne lyžovanie v neďalekom skiareáli Prívrat (16,4 km) so 4 miernymi a stredne náročnými zjazdovkami a detským PINGUin parkom a skiareáli Peklák (16,5 km) s 2 zjazdovkami a snowparkom.

Kde budete spať?

Ubytujete sa v útulnej dvojlôžkovej izbe s moderným nábytkom a výhľadom do záhrady, na rybník alebo na mesto Litomyšl. Izba má vlastnú kúpeľňu so sprchovacím kútom a toaletou. K dispozícii budete mať, okrem pohodlných postelí, tiež rýchlovarnú kanvicu, malý stolík a stoličky či kreslá na posedenie. Súčasťou vybavenia je aj televízia a kvalitné WiFi pripojenie. Do izby je možné na prianie pridať 1 prístelku.

Na čom si pochutnáte?

Majitelia svojim hosťom pripravujú každé ráno výborné raňajky z čerstvých surovín. V centre Litomyšle potom nájdete mnoho dobrých reštaurácií, kam si môžete zájsť na chutný obed a večeru. V penzióne navyše budete mať k dispozícii plne vybavenú spoločnú kuchyňu s indukčnou doskou, mikrovlnkou a kávovarom, v lete potom môžete využiť aj vonkajší gril a terasu s posedením.

Niečo dobré na pitie si dáte v spoločenskej miestnosti so samoobslužným barom alebo vo vínnej pivnici, kde si môžete zakúpiť fľašu vína a syrové pochúťky.

Kde budete relaxovať?

Po dni plnom aktivít si skvele oddýchnete v infrasaune priamo v penzióne. Oproti klasickej fínskej saune má infrasauna nižšiu teplotu, a je tak vhodná aj pre osoby, ktoré zle znášajú vysoké teploty. V letných mesiacoch sa navyše môžete osviežiť vo vonkajšom bazéne.

Za zábavou a relaxáciou môžete vyraziť aj do Mestského bazéna v Litomyšli (4,5 km). Nájdete tu 25m plavecký bazén (28 °C), detský bazén (32 °C), vírivý bazén pre 25 osôb (34 °C), 64 m tobogán, vonkajší bazén s perličkovou masážou (27 °C) a parnú kabínu (45 °C).

Cestujete s deťmi?

Pre deti je pripravený detský kútik a vonkajšie detské ihrisko.

Niečo naviac

Pre vaše pohodlie je v penzióne práčka a sušička. O zábavu sa pri nepriazni počasia postará stolný futbal v spoločenskej miestnosti, v pekných dňoch zase môžete vyraziť na prechádzku na Appaloosa koňoch Sunny a Gasper s inštruktorom (po predchádzajúcej dohode). Nechýba ani požičovňa športového vybavenia.