Lákajú vás hory, ale chcete tiež relaxovať? Užite si pobyt v Penzióne Vápenka, kde máte k dispozícii aj vstup do wellness s vírivkou a saunou. Stravovanie je formou polpenzie.

Janské Lázně Tip na výlet

Na úpätí Černej Hory nájdeme kúpeľné mestečko a známe športovo-rekreačné stredisko, ktorého liečivé termálne pramene boli objavené už v roku 1006. Miestna voda je prospešná predovšetkým pri liečbe pohybového aparátu, dýchacieho ústrojenstva a detskej obrny. Nájdete tu tak secesnú kolonádu s miestnymi prameňmi alebo sochu Krakonoša, ochrancu hôr. Janské Lázně sú tiež celoročne ideálnym miestom pre milovníkov športu. Okrem lyžovania tak z hornej stanice lanovky, ktorá funguje celoročne, môžete v lete prejsť napríklad prvú krkonošskú náučnú cyklotrasu, ktorá je vhodná aj pre deti.

Viac informácií

Penzión v krásnej prírode a s wellness

Penzión Vápenka je pokojné miesto na relaxáciu v jednom z najzachovalejších údolí Krkonôš - Hornom Maršove. Pobyt tu si užijete v dvojici, s celou rodinou aj so psíkmi, ktorí sú vítaní a je im k dispozícii rozľahlá záhrada.

Ubytovaní budete v pohodlných izbách s vlastným sociálnym zaířzením a WiFi pripojením.

Ráno vás čakajú raňajky formou bufetu, kde okrem iného nájdete aj čerstvo upečené domáce žemle. Ďalšie pokrmy ochutnáte v rámci večerí, ktoré si okrem prvého večera vyberiete z dvoch jedál.

Skvele sa zrelaxujete vďaka vstupu do wellness v penzióne. K dispozícii je veľká vírivka a parná sauna, ktorá prospeje vašej imunite. Odpočívať môžete v priestoroch wellness aj len tak na lehátku.

K dispozícii je ďalej plne vybavená herňa s hračkami pre najmenších a futbalom a biliardom pre väčších návštevníkov.

Turistika v Krkonošskom národnom parku

Svaly si pretiahnete buď jazdou na bicykli, alebo prechádzkami po krásach Krkonôš. Rozhodne je čo obdivovať. Podniknete výlet do Malej Úpy, na Sněžku alebo do Peci pod Sněžkou, kde vás zabaví napríklad Relaxpark s lanovými atrakciami. Blízko je to aj do poľských Krkonôš, ktoré ukrývajú nádherné vodopády a horské plesá.

Penzion Vápenka

Horní Albeřice 13, Horní Maršov
Česká republika

+420 702 152 060

info@penzionvapenka.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 200 Kč/pobyt
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Vírivka
Sauna
Detský kútik
Detské ihrisko
Kolkáreň
Lyžiareň
Požičovňa bicyklov
Konferenčná miestnost
Baby friendly

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
0,7 km
Zastávka
5 km
Zjazdovka
0,3 km

Tipy na výlet

Úpske rašelinisko

Vo výške 1 400 m n. m. sa na česko poľskej hranici a prameňoch rieky Úpy a Bieleho Labe nachádza najrozsiahlejšie vrcholové rašelinisko v Krkonošiach. Drsná vysokohorská klíma tu dodnes zachovala množstvo druhov fauny a flóry z doby ľadovej. Tie môžete sledovať z drevených lávok, ktoré vás prevedú 9 km dlhým náučným chodníkom s názvom Dedičstvo doby ľadovej. K rašelinisku sa pohodlne dostanete z Lúčnej búdy alebo Obrieho sedla pod Sněžkou.

Chodník korunami stromov Krkonoše

Krkonošský chodník korunami stromov je 45 metrov vysoká drevená rozhľadňa, ktorá vám umožní dych berúce výhľad na krásy Krkonošského národného parku. Na samotnom vrcholku rozhľadne budete mať okolité lesy ako na dlani. Zistíte tak, aký pocit zažíva bájny krkonošský duch Krakonoš. Okrem veže si môžete prejsť aj 1 300 metrov dlhú náučnú trasu lesom, ktorý je bohatý na faunu i flóru. Dospelí za tento neopakovateľný zážitok zaplatí 220 korún a deti od 3 - 14 rokov len 180 korún. Chodník je v prevádzke celoročne a má otvorené každý deň, okrem 24. decembra.

Pec pod Snežkou

Dnešné známe horské stredisko pod najvyššou českou horou vzniklo pôvodne ako banícka osada pre ťažbu kovov. V Peci pod Snežkou na vás dnes čakajú úchvatné panorámy okolitých hôr, ale aj nespočetné množstvo možností na aktívne trávenie voľného času a relaxu. Okrem zimných radovánok všetkého druhu a slnečných letných túr sa tu môžete tešiť na bobovú dráhu, relax park a lanový park plný zábavy a adrenalínu alebo jumpark.