Luxusný penzión a reštaurácia Obora Poděbrady

Penzión Obora sa nachádza v lesoparku 15 minút chôdze od centra Poděbrad a Kúpeľov v pivovare. Ponúka svojim hosťom nefajčiarske izby, ktoré sú vybavené minibarom, TV so satelitným príjmom, WiFi pripojením a fénom.

Bohaté raňajky sa servírujú vo vedľajšej reštaurácii Obora. Reštaurácia Obora bola postavená v roku 1907 a je neodmysliteľnou súčasťou kúpeľnej histórie v Poděbradoch.

Unikátny relax v moderných pivných kúpeľoch

Kde inde by mali byť pivné kúpele ako v pivovare? Zažite jedinečnú atmosféru miesta, kde sa pivo začalo variť už v roku 1502. Pivovar leží iba 7 minút chôdze od hotela.

Kúpele v pivovare nájdete priamo v historickej budove poděbradského pivovaru, v priestoroch, kde sa predtým skladovali bloky ľadu na chladenie piva.

Pivný kúpeľ je prastará kúpeľná terapia, ktorá blahodarne pôsobí na vaše telo. Súčasťou procedúry je aj neobmedzená konzumácia nepasterizovaného piva Poděbradský zdroj, ktoré si sami čapujete. Na zákazku vyrobené dubové vane sú vybavené vzduchovými tryskami. Teplota kúpeľa je 38 °C a v kombinácii s bublinkami vzduchu má blahodarný vplyv na psychiku a uvoľnenie svalového napätia.

Ak by ste si chceli poděbradský pivný kúpeľ niekedy zopakovať, jeho cena pre dve osoby je 1200 Kč.

Prechádzky a zaujímavé pamiatky

Na prechádzky sa vydajte do lesoparku alebo do centra mesta na kúpeľnú kolonádu. Aké ďalšie zaujímavosti môžete vidieť a čo ešte podniknúť?

 • Zámok, ktorý bol pôvodne hradom a stojí tu už od polovice 12. storočia.
 • Námestie kráľa Jiřího: najstaršia časť mesta, ktorou prechádzala obchodná cesta na Hradec Králové.

Dodatočné info

 • Adresa ubytovania je Penzión Obora, Obora 32, Poděbrady, 290 01.

 • Check in od 14:00 hodín, check out do 11:00 hodín.

 • Ak plánujete pobyt uskutočniť v termínoch štátnych sviatkov danej krajiny, informujte sa o podmienkach uplatenia kupónu priamo v penzióne.

 • Overte si dostupnosť vami vybraného termínu telefonicky alebo emailom priamo v penzióne. Uvedené termíny v kalendári sú orientačné.

 • Potom, čo si kúpite kupón, pobyt čo najskôr v penzióne záväzne zarezervujte. Pri záväznej rezervácii je potrebné uviesť číslo kupónu. Nástup na pobyt je možný iba s platnou rezerváciou.

 • Na procedúry môže byť vyžadovaná rezervácia, informujte sa pri rezervácii pobytu.

 • Deti do 2,9 rokov zdarma bez nároku na lôžko a stravu.

 • Deti do 11,9 rokov 500 Kč (cca 20 €)/noc vrátane raňajok a samostatného lôžka.

 • Príplatok za samostatnú vaňu 400 Kč (cca 16 €).

 • Domáci maznáčik za príplatok 100 Kč (cca 4 €)/noc.

 • Kupóny je možné do 14 dní od zakúpenia vrátiť, pokiaľ termín nebol rezervovaný v hoteli.

 • Informácie o časoch check in / check out na recepcii penziónu

 • Informácie o ubytovaní s domácim maznáčikom na recepcii penziónu

 • Hotel nie je bezbariérový

 • Fajčenie zakázané

 • Platba kartou je možná

Hodnotenie od zákazníkov

Vynikajúce (Marie P.)

Strava vynikající, personál velmi milý a vstřícný, určitě můžeme doporučit, wellness, paní Davidová a její masáž i koupel na jedničku podtrženou.

Vynikajúce (Martina K.)

Pobyt jsme si velmi užili :-) Poděbrady jsou krásné město. Ubytování luxusní, dlouho jsem se tak dobře nevyspala. Penzion je na krásném klidném místě. Pivní lázně také skvělé, krásné prostředí a výborné pivo. A všude nás překvapil velmi příjemný a vstřícný personál. Určitě si to někdy zopakujeme :-)

Vynikajúce (Jana K.)

Prostředí hotelu bylo velmi pěkné, klid, příroda. Dostalo se nám všeho, co jsme měli objednané. Ohledně stravy nebyly žádné komplikace, jídlo dobré, pivní lázně také dobré. Personál hotelu byl vstřícný, příjemné vystupování, poradil pomohl. Jelikož jsme nikdy v Poděbradech nebyli, byli jsme nadšeni z prostředí jak ubytování, tak se spoustou cyklostezek. Lázně i prostředí lázní, kolonáda nádherné. Mohu jen doporučit. S pozdravem Jana Křížková

Tipy na výlet

Kúpele Poděbrady

Kúpele Poděbrady

Kúpele Poděbrady sa už viac ako 100 rokov špecializujú na liečbu kardiovaskulárnych chorôb, cukrovky a pohybového aparátu. Minerálny prameň tu bol objavený v hĺbke 96,7 metrov. K samotnej impozantnej budove kúpeľov potom patrí tiež kolonáda, park a mnoho reštaurácií a kaviarní.

Kúpeľný park a kolonáda

Kúpeľný park a kolonáda

V rozsiahlom parku, ktorý je pre návštevníkov Poděbrad oázou pokoja a relaxu, nájdete hneď niekoľko prameňov, fontán a tiež sôch. Park ďalej pokračuje na kolonádu profesora Libeňského, kde sa nachádza jeden z troch vrtov, ktoré zásobujú tunajšie kúpele, a na námestí T. G. Masaryka impozantnou kolonádnou fontánou.

Poděbrady

Poděbrady

História Poděbrad ako prechodu rieky Labe siaha ďaleko pred vznik českého kráľovstva. Aj napriek tomu je mesto známe predovšetkým vďaka českému kráľovi Jiřímu z Poděbrad. Dnes je to ale predovšetkým kúpeľné mesto s množstvom parkov, kaviarní, pavilónov a tiež mesto minerálnej vody Poděbradka. Ďalej tu nájdete tiež prameň Hohenhole, detský orloj alebo múzeum kúpeľníctva.