Pohodlné ubytovanie v Hoteli Soudek ***

Hotel Soudek *** sa nachádza v samotnom centre Poděbrad v blízkosti Lázní v pivovare. Budova predtým slúžila ako hostinec, v roku 1977 prešla rekonštrukciou a potom následne v roku 1993 získala podobu dnešného hotela. Tešte sa na ubytovanie v jednej zo 14 izieb s komfortným vybavením, ako je posteľ, satelitná TV, chladnička a kúpeľňa so sprchou a WC.

V Juhočeskej reštaurácii hotela si pochutnáte na miestnej kuchyni i špecialitách kuchárov, pivári môžu jedlo zapiť známym pivom Budvar.

Unikátny relax v moderných pivných kúpeľoch

Kde inde by mali byť pivné kúpele ako v pivovare? Zažite jedinečnú atmosféru miesta, kde sa pivo začalo variť už v roku 1502. Pivovar leží iba 7 minút chôdze od hotela.

Kúpele v pivovare nájdete priamo v historickej budove poděbradského pivovaru, v priestoroch, kde sa predtým skladovali bloky ľadu na chladenie piva.

Pivný kúpeľ je prastará kúpeľná terapia, ktorá blahodarne pôsobí na vaše telo. Súčasťou procedúry je aj neobmedzená konzumácia nepasterizovaného piva Poděbradský zdroj, ktoré si sami čapujete. Na zákazku vyrobené dubové vane sú vybavené vzduchovými tryskami. Teplota kúpeľa je 38 °C a v kombinácii s bublinkami vzduchu má blahodarný vplyv na psychiku a uvoľnenie svalového napätia.

Ak by ste si chceli poděbradský pivný kúpeľ niekedy zopakovať, jeho cena pre dve osoby je 1200 Kč.

Dodatočné info

 • Adresa ubytovania je Hotel Soudek, Palackého 174, 290 01 Poděbrady.

 • Polpenzia je riešená kreditom, ktorý zákazník môže ľubovoľne čerpať.

 • Check in od 14:00 hodín, check out do 11:00 hodín.

 • Domáci maznáčik je zakázaný.

 • Ak plánujete pobyt uskutočniť v termínoch štátnych sviatkov danej krajiny, informujte sa o podmienkach uplatenia kupónu priamo v penzióne.

 • Overte si dostupnosť vami vybraného termínu telefonicky alebo emailom priamo v penzióne. Uvedené termíny v kalendári sú orientačné.

 • Potom, čo si kúpite kupón, pobyt čo najskôr v penzióne záväzne zarezervujte. Pri záväznej rezervácii je potrebné uviesť číslo kupónu. Nástup na pobyt je možný iba s platnou rezerváciou.

 • Na procedúry môže byť vyžadovaná rezervácia, informujte sa pri rezervácii pobytu.

 • Deti do 2,9 rokov zdarma bez nároku na lôžko a stravu.

 • Zapožičanie detskej postieľky 100 Kč (cca 4 €)/noc.

 • O možnosti prístelky sa informujte pri rezervácii termínu.

 • Parkovanie na uzamykateľnom parkovisku s predchádzajúcim objednaním 30 Kč (cca 1,2 €)/noc.

 • Príplatok za samostatnú vaňu 400 Kč (cca 16 €).

 • Kupóny je možné do 14 dní od zakúpenia vrátiť, pokiaľ termín nebol rezervovaný v hoteli.

 • Informácie o časoch check in / check out na recepcii penziónu

 • Informácie o ubytovaní s domácim maznáčikom na recepcii penziónu

 • Hotel nie je bezbariérový

 • Fajčenie zakázané

 • Platba kartou je možná

Hodnotenie od zákazníkov

Vynikajúce (Dana ?.)

Poděbrady jsou moc pěkné lázeňské město. Do hájenky (restaurace) s penzionem vede krásná cca 1 km dlouhá Álej esperanto, v okolí les, rybníčky, kostelík apod. Byli jsme ubytováni v menším penziónu v klidném prostředí lesa, takže nádherný vzduch, příjemné ticho - zejména ráno i večer. Ubytování velmi čisté a útulné - menší pokoj v přízemí s výhledem na les a restauraci - hájenku, která se nachází v těsné blízkosti penziónu a je bohatě vybavena loveckými trofejemi, uvnitř s menšími prostory pro stravování a také s možností posezení na venkovních terasách - možno zde snídat, obědvat i večeřet - příště bych si určitě zarezervovala i večeře, jelikož v blízkém okolí není jiná možnost stravování (do města je to cca 2 km) a restaurace mívá plno - bývají zde svatby, školení apod. Vybavení pokoje - manželské postele, 1x skříňka s lampičkou, 2x židle a malý stolek, k dispozici Tv, připojení na internet, malý bar. Sociální zařízení - menší, ale čisté (sprchový kout, umyvadlo, WC , klimatizace, k dispozici fen). Strava chutná, personál příjemný, pivní lázně super. Bohatá možnost výletů pěšky, na kolech, na bruslích, parníkem po Labi pro celou rodinu. V blízkosti je krásná jízdárna, pastviny pro koně. V době našeho pobytu se probíhala soutěž v parkúru - moc pěkné, nádherné koně. Pobyt v této lokalitě doporučuji všem milovníkům přírody.

Skvelé (Aneta P.)

Pobyt byl velmi skvělý. Jen škoda, že restaurace penzionu je v rekonstrukci, takže byly jen snídaně. Ale i tak to bylo super. Procedury byly taky super. Všude byl příjemný personál.

Vynikajúce (Jiří S.)

Byli jsme velmi spokojeni, strava i obsluha výborná. Ubytování skvělé, čistý a útulný pokoj. Tipy na výlety pro další hosty je jich mnoho třeba návštěvu muzeí.

Tipy na výlet

Kúpele Poděbrady

Kúpele Poděbrady

Kúpele Poděbrady sa už viac ako 100 rokov špecializujú na liečbu kardiovaskulárnych chorôb, cukrovky a pohybového aparátu. Minerálny prameň tu bol objavený v hĺbke 96,7 metrov. K samotnej impozantnej budove kúpeľov potom patrí tiež kolonáda, park a mnoho reštaurácií a kaviarní.

Kúpeľný park a kolonáda

Kúpeľný park a kolonáda

V rozsiahlom parku, ktorý je pre návštevníkov Poděbrad oázou pokoja a relaxu, nájdete hneď niekoľko prameňov, fontán a tiež sôch. Park ďalej pokračuje na kolonádu profesora Libeňského, kde sa nachádza jeden z troch vrtov, ktoré zásobujú tunajšie kúpele, a na námestí T. G. Masaryka impozantnou kolonádnou fontánou.

Poděbrady

Poděbrady

História Poděbrad ako prechodu rieky Labe siaha ďaleko pred vznik českého kráľovstva. Aj napriek tomu je mesto známe predovšetkým vďaka českému kráľovi Jiřímu z Poděbrad. Dnes je to ale predovšetkým kúpeľné mesto s množstvom parkov, kaviarní, pavilónov a tiež mesto minerálnej vody Poděbradka. Ďalej tu nájdete tiež prameň Hohenhole, detský orloj alebo múzeum kúpeľníctva.