Užite si pobyt v centre kúpeľného mesta

Ak túžite po príjemnom oddychu, vydajte sa do kúpeľného mesta Poděbrady a ubytujte sa v Hoteli Soudek v centre Poděbrad. Hotel ponúka komfortné izby s chladničkou, satelitnou TV a vlastnou kúpeľňou so sprchou a WC. K dispozícii je tu hosťom tiež štýlová juhočeská reštaurácia a úschovňa bicyklov.

Nechajte sa hýčkať v pivných kúpeľoch

Kleopatrine kúpele Poděbrady vám poskytnú jedinečnú chmeľovú relaxáciu. Je známe, že pivo má silné detoxikačné účinky a zároveň pôsobí regeneračne na vlasy, kožu a nervovú sústavu.

Ku kúpeľu naviac môžete popíjať pivo Bernard, aby ste liečivé účinky podporili aj zvnútra. Okrem kúpeľa sa môžete tešiť aj na chmeľovú masáž, minerálny obklad a relax na lôžku.

Pobyt je skrátka ideálny pre veľkých milovníkov tohto zlatého moku. Dovolenku v pivných kúpeľoch si ale užijú aj ľudia, ktorých trápi každodenný stres v práci a chcú na chvíľku vypnúť a dopriať si netradičný oddych.

Prechádzky po kúpeľnej kolonáde a ďalšie pamiatky

Na prechádzky sa vydajte do lesoparku alebo do centra mesta na kúpeľnú kolonádu. Náučný chodník s deviatimi zastávkami vás prevedie okolitými prírodnými krásami. Uvidíte rezerváciu Libický luh s tôňami a slepými riečnymi ramenami. Nevynechajte ani najstaršiu časť mesta - Námestie kráľa Jiřího.

Dodatočné info

 • V prípade plnej kapacity Hotela Soudek môžu byť hostia ubytovaní v penzióne Lovas&Lovas, penzióne Flídr alebo v Apartmánoch Kolonáda.

 • Ak plánujete pobyt uskutočniť v termínoch štátnych sviatkov danej krajiny, informujte sa o podmienkach uplatenia kupónu priamo v hoteli.

 • Overte si dostupnosť vami vybraného termínu telefonicky alebo emailom priamo v hoteli. Uvedené termíny v kalendári sú orientačné.

 • Potom, čo si kúpite kupón, pobyt čo najskôr v hoteli záväzne zarezervujte. Pri záväznej rezervácii je potrebné uviesť číslo kupónu. Nástup na pobyt je možný iba s platnou rezerváciou.

 • Na procedúry môže byť vyžadovaná rezervácia, informujte sa pri rezervácii pobytu.

 • Dieťa do 4,9 rokov zdarma vrátane raňajok.

 • Miestny poplatok 21 Kč/osoba/noc.

 • Rezervácia parkovacieho miesta 50 - 100 Kč/noc (podľa ubytovania).

 • Kupóny je možné do 14 dní od zakúpenia vrátiť, pokiaľ termín nebol rezervovaný v hoteli.

 • Check in od 13:00 hodín, check out do 11:00 hodín

 • Domáci maznáčik za poplatok 100 Kč/noc

 • Hotel je bezbariérový

 • Fajčenie zakázané

 • Platba kartou je možná

Tipy na výlet

Kúpeľný park a kolonáda

Kúpeľný park a kolonáda

V rozsiahlom parku, ktorý je pre návštevníkov Poděbrad oázou pokoja a relaxu, nájdete hneď niekoľko prameňov, fontán a tiež sôch. Park ďalej pokračuje na kolonádu profesora Libeňského, kde sa nachádza jeden z troch vrtov, ktoré zásobujú tunajšie kúpele, a na námestí T. G. Masaryka impozantnou kolonádnou fontánou.

Polabské múzeum v Poděbradoch

Polabské múzeum v Poděbradoch

Múzeum v Poděbradoch sídli od roku 1906 v budove najstaršej poděbradskej školy stredovekého pôvodu, ktorá v rokoch 2009 a 2010 prešla rekonštrukciou. Prezrieť si tu môžete stálu expozíciu Príbeh Polabia aj iné krátkodobé výstavy. Súčasťou múzea je pamiatkovo chránený stredoveký špitál z r. 1444 tzv. Kunhuta. Zavítať sem môžete kedykoľvek počas týždňa okrem pondelkov.

Poděbrady

Poděbrady

História Poděbrad ako prechodu rieky Labe siaha ďaleko pred vznik českého kráľovstva. Aj napriek tomu je mesto známe predovšetkým vďaka českému kráľovi Jiřímu z Poděbrad. Dnes je to ale predovšetkým kúpeľné mesto s množstvom parkov, kaviarní, pavilónov a tiež mesto minerálnej vody Poděbradka. Ďalej tu nájdete tiež prameň Hohenhole, detský orloj alebo múzeum kúpeľníctva.