Pobyt pre dvoch s raňajkami v najštýlovejším krumlovskom penzióne Domek kata Mateja, ktorý nájdete priamo pod nádherným zámkom, teda v srdci Českého Krumlova (UNESCO). V cene aj peceň chleba a vstupenky na výstavu.

O ubytovaní

Dom kata Matěja sa nachádza v jedinečnej historickej budove zo 16. storočia v centre Českého Krumlova. Dom bol nedávno citlivo zrekonštruovaný a stále si zachováva svoj pôvodný charakter. Ak chcete zažiť pobyt v jedinečnom prostredí s dobovou atmosférou, príďte sem objavovať krásy juhočeskej perly.

Stačí prejsť cez most a neďalekú Budějovickú bránu a dostanete sa na Hrad a zámok Český Krumlov (500 m). Ďalej môžete pokračovať cez nádhernú zámeckú záhradu k malebnému zámku Bellarie (1 km), pred ktorým sa nachádza aj slávna turniková sieň. Prejdite cez Lazebnický most (500 m) do krásneho starobylého centra mesta, zapísaného na zozname svetového dedičstva UNESCO. Kľukaté uličky s gotickými, renesančnými a barokovými domami vás určite očaria a budete sa cítiť ako v rozprávke.

Milovníci technických pamiatok si môžu pobyt spríjemniť exkurziou do grafitovej bane (1,2 km), kde sa môžete na vlastné oči presvedčiť, ako sa ťažila ruda, a previezť sa banským vláčikom 70 metrov pod zemou. Krumlov ponúka aj zaujímavé expozície v Múzeu vosku (800 m), Múzeu mučenia (650 m), Múzeu historických motocyklov (700 m) a Regionálnom múzeu Český Krumlov (1 km).

Medzi obľúbené turistické ciele v okolí patrí Ptáčí hrady (2,4 km), zrúcanina hradu Dívčí kameň (14 km) alebo Chodník v korunách stromov v Lipne nad Vltavou (30 km). Český Krumlov a jeho okolie si môžete pozrieť z rozhľadne Kleť (8 km). Na letné osvieženie pri kúpaní slúži vodná nádrž Lipno, kde si môžete užiť aj množstvo športov, bobovú dráhu a ďalšie zábavné aktivity. V zime si môžete zalyžovať v Skiareáli Lipno (30 km) alebo v Skiparku Frymburk** (27 km).

Kde budete spať?

Dvojlôžková alebo trojlôžková izba Standard je zariadená historickým dreveným nábytkom a dekoráciami. K vybaveniu patrí Wi-Fi pripojenie na internet, chladnička, rýchlovarná kanvica a príslušenstvo na prípravu čaju a kávy. Kúpeľňa je spoločná pre obe izby Standard.

V apartmáne pre 2 až 5 osôb je k dispozícii WiFi pripojenie a kuchynka s chladničkou, mikrovlnnou rúrou, rýchlovarnou kanvicou a kuchynským riadom. Jeho súčasťou je aj súkromná kúpeľňa.

Na čom si pochutnáte?

Hostia majú k dispozícii kuchynku v ubytovacom zariadení alebo môžu využiť zľavnené raňajky v neďalekej reštaurácii Deli 99.

Domek kata Matěje

Domek kata Matěje

Latrán 107 , Český Krumlov
Česká republika

+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 13:00
Check Out
do 11:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik je zadarmo
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Parkovanie za poplatok 30-50 Kč/den

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,4 km
Zastávka
90 m