Pobyt pre dvoch s raňajkami v najštýlovejším krumlovskom penzióne Domek kata Mateja, ktorý nájdete priamo pod nádherným zámkom, teda v srdci Českého Krumlova (UNESCO). V cene aj peceň chleba a vstupenky na výstavu.

Najštýlovejší krumlovský penzión priamo v centre mesta 

Zaujímavejšie ubytovanie ako to v penzióne Domek kata Mateja v celom Českom Krumlove rozhodne nenájdete. V domčeku z polovice 16. storočia sa nachádza izby štýlovo vybavené dreveným, historickým nábytkom a dekoráciami. Penzión má dve izby, ktoré majú spoločné sociálne zariadenie a vybavenú kuchynku. Ďalej sú k dispozícii dva apartmány s vlastným sociálnym zariadením a kuchynkou. Penzión má aj terasu a záhradu s posedením.

Domček nájdete len 3 minúty od zámku a 5 minút od námestia, teda priamo v srdci mesta. Podľa historických záznamov domček v 16. storočí patril mestskému katovi Matejovi, ktorého prezývali Dobrák - vraj preto, že mnoho odsúdených zachránil pred istou smrťou.

Južné Čechy nabité zaujímavosťami a pamiatkami UNESCO 

Až si prejdete všetky zaujímavosti Českého Krumlova (UNESCO), akými sú napríklad zámok so záhradou, otáčavé hľadisko alebo synagóga, vydajte sa na výlet: 

  • do Hlubokej nad Vltavou so známym, romantickým zámkom (UNESCO) 
  • do Holašovic (UNESCO) s typickou architektúrou v štýle sedliackeho baroka 
  • do Blanského lesa alebo na Šumavu, oboje je perfektné na prechádzky v prírode 
  • do nádherného kláštora Zlatá koruna 
  • k Lipnu, kde možete navštíviť unikátny Chodník korunami stromov 
  • bežkovanie, korčuľovanie a lyžovanie v krajine okolo Lipna

Domek kata Matěje

Latrán 107 , Český Krumlov
Česká republika

+(420) 777 309 376

katmatej@seznam.cz

Check In
Check Out