Vydajte sa v ústrety Julským Alpám! Ubytujte sa v Hoteli Kranjska Gora ****, ktorý leží v rovnomennom stredisku aktívneho odpočinku. V hoteli si pochutnáte na raňajkách či polpenzii a budete môcť využiť miestne wellness. V okolí vás čaká nekonečno možností vysokohorskej turistiky v Triglavskom národnom parku.

O ubytovaní

Hotel Kranjska Gora **** sa nachádza v rovnomennom slovinskom mestečku na úpätí alpského masívu. Ide o ubytovanie ako stvorené pre milovníkov prírody, ktorí sa vydávajú za dobrodružstvom do vysokých hôr. Hotel vám poskytne príjemné zázemie a vy si budete bezstarostne užívať výlety po okolí.

Mestečko Kranjska Gora leží v obklopení Julských Álp hneď pri hraniciach Triglavského národného parku. Moderné stredisko je ideálnou lokalitou pre športových nadšencov v priebehu celého roka. V lete sa vydáte po miestnych turistických chodníkoch a cyklotrasách, ktoré vás prevedú fascinujúcimi zákutiami národného parku. V zime ožívajú svahy okolitých hôr, ktoré lákajú lyžiarov a snowboardistov na nezabudnuteľné športové zážitky.

V samotnej obci Kranjska Gora sa ukrýva hneď niekoľko prírodných klenotov. Tým najznámejším je jazero Jasna (1 km), ktoré sa pýši nebývalou tyrkysovou farbou. V lete si pri jazere so slávnou sochou Zlatoroga oddýchnete, zaplávate alebo prejdete po brehu s výhľadmi na skalnaté vrcholy. Ďalšou perlou oblasti je Prírodná rezervácia Zelenci (5 km) s malým tyrkysovým jazierkom a drevenou pozorovateľňou.

Z okolitých miest sa vydajte na Vršič (9 km), najvyššie položený priesmyk v Slovinsku, kde si prezriete aj jednu historickú pamiatku - Ruskú kaplnku (6 km) postavenú na počesť obetiam prvej svetovej vojny. V neposlednom rade by ste si mali naplánovať výlet k unikátnemu vodopádu Peričnik (18 km).

Okolie Kranjske Gory je populárnou destináciou aj v zimných mesiacoch. V samotnej obci si užijete zimnú zábavu v zimnom stredisku Kranjska Gora (600 m) na viac ako 18 zjazdovkách rôznych obtiažností. Pokročilí sa vydajú na čiernu zjazdovku Podkoren (3,7 km). Rodiny s deťmi a lyžiari začiatočníci zase ocenia menej náročné zjazdové trate. Na svoje si prídu aj bežkári, a to na 40 km upravených trasách. V zime si nenechajte ujsť návštevu druhého najväčšieho skokanského mostíka na svete v centre Planica (10 km).

Kde budete spať?

Ubytujete sa v dvojlôžkovej izbe Standard (18 m²) s manželskou posteľou zariadenej v modernom horskom štýle. K dispozícii budete mať vlastnú kúpeľňu, v ktorej nájdete sprchovací kút alebo vaňu, toaletu, fén a toaletné potreby.

Súčasťou vybavenia izby je písací stôl, priestranná šatníková skriňa, minibar, trezor a televízia. Samozrejmosťou je bezplatné pripojenie k WiFI a príjemným bonusom služba prebudenia.

Na čom si pochutnáte?

V hotelovej reštaurácii si pochutnáte na výbornej slovinskej kuchyni, ku ktorej si objednáte aj niečo dobré na pitie. Do priestorov reštaurácie zavítate v závislosti od vášho balíčka na bohaté raňajky formou bufetu, prípadne na večere aj formou bufetu alebo trojchodového menu. Počas teplejších mesiacov oceníte priestrannú vonkajšiu terasu s rozkvitnutými muškátmi, kde si vychutnáte jedlo na čerstvom vzduchu.

Na pohárik si zájdete do hotelového baru, ktorý ponúka vybrané vína, pivo aj nealkoholické nápoje.

Kde budete relaxovať?

Po celých dňoch strávených v horách si zaslúžite aj poriadnu dávku odpočinku. To v hoteli veľmi dobre vedia, a tak majú pre svojich hostí pripravené moderné wellness centrum.

Nielen v zimných mesiacoch oceníte saunu, ktorá spoľahlivo zohreje telo premrznuté zo zjazdovky. Skvele sa uvoľníte vo vnútornom hotelovom bazéne alebo vírivke, kde z vás vyprchá všetok stres aj zlá nálada. Aby toho nebolo málo, čaká vás ponuka masáží, ktoré spoľahlivo znovu naštartujú stuhnuté svaly aj unavenú myseľ.

Niečo naviac

Chcete zostať v kondícii aj na dovolenke? Potom okrem bohatého športového vyžitia v okolí oceníte aj hotelové fitness centrum, kam si budete môcť kedykoľvek zájsť zacvičiť.

Hotel Kranjska Gora ****

Hotel Kranjska Gora ****

Vršiška cesta 38 , Kranjska Gora
Slovinsko

Prevádzkuje spoločnosť:
EUROTAS HOTELI d.o.o. IČ: 6618952000


+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 15:00
Check Out
do 11:00
Domáci maznáčik
za 24 €/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Parkovanie za 5 €/noc

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Detské ihrisko
Lyžiareň
Fitness
Požičovňa bicyklov
Konferenčná miestnosť
Minibar
Fén
Wellness
Vnútorný bazén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,6 km
Vzdialenosť od jazera
1 km
Zastávka
0,9 km
Aquapark
60,2 km
Zjazdovka
0,6 km
Bežkovanie
6,8 km

Tipy na výlet

Kranjska Gora

Kranjska Gora Tip na výlet

Alpské stredisko Kranjska Gora je vyhľadávaným cieľom športovým nadšencom po celý rok. V lete láka mestečko na úpätí Julských Álp na nádhernú prírodu Triglavského národného parku a jeho okolia. Venovať sa tu môžete vysokohorskej turistike, jazde na bicykli, ale aj menej náročným aktivitám, ako sú prechádzky alebo kúpanie. V zime sa rozbehnú vleky na okolitých svahoch a nadšenci do zimných športov si nemôžu vynachváliť miestne podmienky.

Čo by ste v obci Kranjska Gora a okolie mali navštíviť?

  • Jazero Jasna so sochou Zlatoroga
  • Prírodnú rezerváciu Zelenci
  • Priesmyk Vršič a Ruskú kaplnku
  • Triglavský národný park
  • Vodopád Peričnik
  • Centrum Planica s najväčším mamutím skokanským mostíkom na svete
  • Údolie Tamar
Viac informácií
Triglavský národný park
Triglavský národný park
Jazero Jasna
Jazero Jasna
Prírodná rezervácia Zelenci
Prírodná rezervácia Zelenci