Pobyt v Hoteli Pokljuka *** bude balzamom na duši pre všetkých milovníkov prírody, turistiky i športu, skvele sa tu zabavia aj rodiny s deťmi. V obklopení nádhernej prírody Triglavského národného parku si dokonale oddýchnete a skvelými raňajkami naštartujete deň plný aktivít. Chcete si zahrať loptové športy, vyšantiť sa v telocvični, objavovať krásy okolia alebo len chvíľu relaxovať v saune? Nič nie je problém! Deti do 18 rokov majú pobyt zadarmo.

O ubytovaní

Hotel Pokljuka *** nájdete v obci Radovljica priamo v srdci perly Slovinska - Triglavského národného parku. Vyraziť sem môžete za nádhernou prírodou aj pestrými aktivitami, zároveň ide o skvelé prostredie pre rodiny s deťmi. Triglav má skrátka niečo pre každého.

Priamo od hotela môžete vyraziť na cyklistický okruh k hore Zajamniki (6 km). Po ceste uvidíte osadu Goreljek (1,4 km) a ďalšie horské dediny, v cieli sa vám potom naskytne nádherný výhľad na okolité hory a jazero Bohinj. Na milovníkov horskej turistiky čaká neďaleká vysokohorská chata Blejska (5,6 km) vo výške 1 630 m alebo chata Uskovnica (9,6 km) s výhľadom na okolité lúky.

Pešo si môžete prejsť náučný chodník rašeliniskom Goreljek (500 m) s piatimi zastaveniami, alebo sa vydajte k rokli Pokljuka (9,8 km) a nechajte sa očariť nádherným 22-metrovým vodopádom. Zaujímavý je aj „syrový chodník“ - výlet k chate na hore Zajavornik (3 km), kde sa vyrábajú tradičné mliečne produkty. V zime si užijete zjazdovku hneď vedľa hotela, alebo lyžovanie v ďalšom neďalekom ski areáli Jelka (450 m).

Kde budete spať?

Dvojlôžková izba bez balkóna je vybavená dvoma pohodlnými posteľami (200x90 cm, môžu byť spojené do dvojlôžka), písacím stolom, plochou televíziou a úložnými priestormi. Súčasťou izby je kúpeľňa s fénom, nechýba WiFi pripojenie.

Dvojlôžková izba s balkónom je rovnaká ako predchádzajúci variant, má ale navyše balkón s krásnym výhľadom do prírody. Očakávajte teda dve postele, písací stôl, televíziu, úložné priestory, kúpeľňu s fénom a WiFi pripojenie.

Trojlôžková izba s balkónom je celkovo rozmernejšia, okrem balkóna má navyše aj malú predsienku s úložnými priestormi. Nechýba kúpeľňa s fénom, televízia, písací stôl a WiFi.

Rodinná izba s balkónom sa skladá z predsiene, kúpeľne a dvoch samostatných miestností. V jednej nájdete dve postele (môžu byť spojené), v druhej samostatné jednolôžko, ku ktorému je možné pridať jednu alebo dve prístelky. Z oboch izieb je prístup na balkón. K dispozícii budete mať aj televíziu, WiFi alebo písací stôl.

Na čom si pochutnáte?

Každý deň pre vás budú nachystané raňajky vo forme bohatého bufetu, kde si každý vyberie, na čo má chuť. Obed a večeru si môžete objednať z klasického jedálneho lístka, v ponuke sú regionálne jedlá i medzinárodné špeciality, hotel sa môže pochváliť vynikajúcou domácou kuchyňou.

Kde budete relaxovať?

Uľaviť unaveným svalom, prehriať telo a naštartovať imunitný systém môžete v saune, umiestnenej na prízemí hotela. Na výber máte medzi fínskou a infra saunou, pred použitím je nutná rezervácia na recepcii.

Cestujete s deťmi?

Deti sa vyhrajú na vonkajšom ihrisku a v detskom kútiku, na zapožičanie sú tiež rôzne spoločenské hry a detská postieľka.

Niečo naviac

Hotel bude úplným rajom pre športovcov a milovníkov aktívneho trávenia času. Rozhýbať sa môžete v telocvični alebo na vonkajšom basketbalovom ihrisku, hotel má navyše požičovňu športového vybavenia s horskými bicyklami, vybavením na lyžovanie aj bežkovanie či saňami. Nie je problém si v hoteli uložiť aj vlastný bicykel alebo lyže. Zabavíte sa aj pri hádzaní šípok alebo partii biliardu či stolného futbalu.

Hotel Pokljuka ***

Hotel Pokljuka ***

Goreljek 103 , Zgornje Gorje
Slovinsko

+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
20 €/pobyt
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Sauna
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Detský kútik
Detské ihrisko
Úschovňa bicyklov
Lyžiareň
Fitness
Požičovňa bicyklov
Konferenčná miestnosť
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
1,2 km
Vzdialenosť od jazera
18 km
Zastávka
8,5 km
Zjazdovka
0,5 km

Tipy na výlet

Korytá rieky Mostnice

Korytá rieky MostniceTip na výlet

Tiesňava Korita Mostnice leží v Triglavskom národnom parku neďaleko Bohinjského jazera. Tiesňavu vyhĺbila bystrina Mostnica a dnes okolo nej vedie turistický chodník. Vďaka niekoľkým mostom je možné pozorovať bystrinou tvarované údolie z oboch strán. Po celej dĺžke lemujú tiesňavu zaujímavé skalné útvary. Najznámejší z nich je Sloník, ktorý svojím tvarom pripomína zviera s chobotom. Vďaka mostom je možné pozorovať vytvarované údolie z oboch strán.

Značená trasa vedie najskôr okolo konca koryta rieky do malebného horského údolia Voje, kde sa pasú kravy a v niekoľkých horských chatách tu môžete kúpiť napríklad vynikajúci domáci kozí syr a ďalšie delikatesy. Cesta údolím mieri až k 21 metrov vysokému vodopádu Slap Mostnica. Až k vodopádu vám túra zaberie približne 2,5 hodiny.

Vstupné:

  • 3 €/dospelí
  • 2,70 €/deti id 7 do 17 rokov
  • 2,50 €/študenti, seniori
  • deti do 7 rokov zdarma
Viac informácií
Aquapark & Wellness Bohinj
Aquapark & Wellness Bohinj
Jazero Bohinj
Jazero Bohinj
Jazero Bled
Jazero Bled