Malebná dedinka St. Martin leží uprostred nádhernej oblasti Lungau známej ako najslnečnejšia oblasť Rakúska. Ubytujte sa v penzióne Gasthof Mentenwirt, blízko ktorého leží rozsiahle golfové ihrisko aj viac než 1 000 km cyklotrás. Môžete sa tešiť na skvelú polpenziu a wellness so saunami a relaxačnou zónou. Pobyt si ešte viac užijete vďaka karte LUNGAU plnej zliav.

Penzión v pokojnom prostredí dedinky St. Martin

Penzión Gasthof Mentenwirt disponuje izbami vybavenými nábytkom z borovicového dreva, sociálnym zariadením s WC a sprchou, rádiom, televízorom a pripojením k internetu. Väčšina izieb má balkón, z ktorého si užijete nádherný výhľad na trblietajúce sa hory Lungau.


V penzióne Gasthof Mentenwirt sa jazykovej bariéry báť nemusíte. Personál hovorí slovensky, takže vašej rozprávkovej dovolenke nebude stáť nič v ceste.


Polpenzia v reštaurácii

Pri pobyte tu každý deň vždy patrične posilníte. Deň začnete raňajkovým bufetom, ktorý vám dodá energiu. Okrem tradičnej a medzinárodnej kuchyne sa v reštaurácii môžete tešiť aj na pravé lungauské jedlá.

Perfektný odpočinok v novej saunovej zóne

Po aktívne strávenom dni si zaslúžite poriadny relax pre telo i myseľ. Oddýchnite si v novej relaxačnej zóne s fínskou a infra saunou. Návštevu saunového wellness si môžete rezervovať na recepcii alebo vopred e-mailom.

Okolie penziónu je turistickým rajom. Kúsok od penziónu sa navyše môžete napojiť na známu Murskú cyklotrasu, na ktorej narazíte na nespočetné množstvo pamiatok, výborných reštaurácií i krásnych prírodných úkazov.

Tipy na výlet

Hrad Mautendorf

Slnečné hodiny nad bránami hradu Mautendorf pred stáročiami vítali obchodníkov a cestovateľov na ceste cez Alpy. Hrad fungoval ako mýtna brána a vznikol už v roku 1002 nášho letopočtu. Teraz sem mieria návštevníci, ktorí si chcú vychutnať stredovekú atmosféru hradu. Navštíviť môžete tiež múzeum s figurínami, ktoré majú za cieľ návštevníkom priblížiť každodenný život v stredoveku. Sami si taktiež môžete vyskúšať dobové oblečenie.

Jazero Prebersee

Vo výške 1 514 m n. m. sa nachádza horské jazero Prebersee obklopené pôsobivou alpskou krajinou. Jazero leží severne od Tamsweg. Prebersee je dlhé 350 m a široké 200 m. Kúpať sa tu môžete len na vyhradených plážach. Jazero sa nachádza v chránenej krajinnej oblasti, takže si môžete do sýtosti užiť krásu nedotknutej alpskej prírody a oddýchnuť si tu od každodenných starostí.

Bad Gastein

Kúpeľné mestečko uprostred hôr nájdete v údolí Gastein. Čakajú vás tu kúpele, vodopády aj dobré reštaurácie. Kým v lete je mesto ideálnym východiskovým bodom pre pohodové rodinné výlety, ale aj pre náročnejšie túry do hôr, v zime nastupuje na scénu lyžovanie a možnosť využiť skipass v celom údolí. V každom ročnom období vás ale čakajú prekrásne prírodné panorámy a veľa možností trávenia voľného času. Vychádzkové trasy z mesta potom vedú pozdĺž potoka s miernym prevýšením a sú tak vhodné aj pre rodiny s deťmi a kočíkom. V okolí vás čakajú lúky s domácimi zvieratami, detské ihriská aj miestne špeciality.

Gasthof Mentenwirt

St. Martinerstrasse 7, St. Michael im Lungau
Rakúsko

+43 664 4868 546

info@mentenwirt.at

Check in
15:00 - 19:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik zakázaný
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
4,26/5
Celkom 39 hodnotení