Dovolenka pre rodiny a priateľov v alpskom stredisku

Murau je obľúbené stredisko v rakúskom Štajersku. Vyrazte sem za krásnou alpskou prírodou, malebnou architektúrou i kultúrnymi zážitky. Appartement zur Brücke *** sa nachádza v historickej budove priamo pri moste cez rieku Mur len minútu chôdze od hlavného námestia.


Ubytovaní budete v jednom z troch typov apartmánov:

Apartmán Family má kapacitu 5 + 2 osôb, nájdete tu spálňu s manželskou posteľou, spálňu s tromi lôžkami a obývacia izba s rozkladacím gaučom pre ďalšie 2 osoby, káblovú TV a jedálňou. K ďalšiemu zariadeniu patrí kuchyne s chladničkou, mikrovlnnou rúrou, umývačkou, kávovarom a potrebným kuchynským vybavením. Samozrejmosťou je tiež kúpeľňa so sprchou a WC. Z tohto apartmánu budete mať výhľad do ulice.

Apartmán Riverside je až pre 6 osôb a rozkladá sa v dvoch poschodiach s výhľadom na rieku. K dispozícii je spálňa s manželskou posteľou a poschodovou posteľou, ďalšie dve lôžka stoja v obývacej izbe. Súčasťou apartmánu je aj kuchyňa s chladničkou, umývačkou, mikrovlnnou rúrou, kávovarom a potrebným kuchynským vybavením, LCD TV a kúpeľňa so sprchou a WC.

Apartmán Deluxe pojme až 10 osôb. Vnútri nájdete dve dvojlôžkové a dve trojlôžkové spálne, z jednotlivých izieb si užijete výhľad na rieku, most či do ulice. Využívať budete vybavenú kuchyňu s dvoma chladničkami a mikrovlnnými rúrami, sporákom, umývačkou i kávovarom. Všetkých 10 sa vás zmestí k stolu v jedálni, kde je tiež LCD TV. Zdieľať budete tiež veľkú halu a dve kúpeľne so sprchou alebo vaňou.

Tipy na výlet

Ski resort Kreischberg

Kreischberg je obľúbené miesto lyžiarov a snowboardistov práve kvôli tunajšiemu ski rezortu, kde je k dispozícii celkom 42 km zjazdoviek a 13 vlekov. Svahy sú vhodné pre rodinné i zážitkové lyžovanie pokročilých športovcov. Pokiaľ deti u lyžovania dlho nevydržia, môžete s nimi vyraziť sánkovať sa alebo využiť služby Yabba Dabba-Doo-Landu.

Ski rezort Grebenzen - St. Lambrecht

Priamo pri malebnom štajerskom mestečku St. Lambrecht sa nachádza ski rezort s 25 km zjazdoviek v nadmorskej výške 1 000 - 1 900 m n. m. Zašportuje si tu celá rodina, pretože rezort ponúka okrem iného detský vlek, kolotoč pre najmenších, ale aj lyžiarsku školu a požičovňu vybavenia. Za zmienku stoja tiež znížené ceny pre mládež až do veku 28 rokov. Pokiaľ máte bežky radšej než zjazdové lyžovanie, tiež sa vám tu bude páčiť. Rezort navyše disponuje niekoľkými tradičnými horskými chatami.

Hrad Mautendorf

Slnečné hodiny nad bránami hradu Mautendorf pred stáročiami vítali obchodníkov a cestovateľov na ceste cez Alpy. Hrad fungoval ako mýtna brána a vznikol už v roku 1002 nášho letopočtu. Teraz sem mieria návštevníci, ktorí si chcú vychutnať stredovekú atmosféru hradu. Navštíviť môžete tiež múzeum s figurínami, ktoré majú za cieľ návštevníkom priblížiť každodenný život v stredoveku. Sami si taktiež môžete vyskúšať dobové oblečenie.

Appartement zur Brücke ***

Liechtenstein Str. 7, Murau
Rakúsko

+43 677 63125025

bruckemurau@gmail.com

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik po predchádzajúcej dohode za poplatok 10 €/noc
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané