O ubytovaní

Lotus Therme Hotel & Spa ***** postavený v stredomorskom štýle sa nachádza v obklopení zelene v preslávenom maďarskom kúpeľnom mestečku Hévíz. Svetovo unikátne biotermálne jazero s kúpeľmi je od hotela vzdialené iba 900 m. Historickým centrom mesta prejdete príjemnou prechádzkou po promenáde. Za návštevu rozhodne stoja vychýrené Hévízske farmárske trhy, ktoré prebiehajú niekoľkokrát týždenne. Okolím neďalekého jazera Balaton (7 km) vedie mnoho turistických trás, ktoré vás prevedú prekrásnou miestnou prírodou. V malebnom mestečku Keszthely lákajú na návštevu zámok Helikon (5 km) aj zaujímavé múzeá (napr. Múzeum Balatonu). Z Keszthely vyplávajú výletné lode, ktorými sa dostanete napríklad na polostrov Tihany s úchvatnou prírodou. Spestriť pobyt si môžete tiež výletom k nádhernému jazeru Malý Balaton (20 km), na byvoliu farmu Kápolnapuszta (30 km) či na hrad Sümeg (30 km).

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v komfortnej dvojlôžkovej izbe s balkónom. K vybaveniu izby patrí klimatizácia, WiFi pripojenie, LCD televízia, trezor na cennosti, telefón, rádio, rýchlovarná kanvica a posedenie. Súčasťou je tiež vlastná kúpeľňa s fénom.

Na čom si pochutnáte?

V hotelovej reštaurácii Corvinus si pochutnáte na lahodných pokrmoch maďarskej i medzinárodnej kuchyne. Všetko je pripravované z tých najkvalitnejších čerstvých surovín a s ohľadom na zdravé stravovanie. Každý deň pobytu zahájite vynikajúcimi bufetovými raňajkami. V pestrej ponuke teplých i studených jedál nájdete napríklad čerstvé pečivo (vrátane bezlepkového), syry a údeniny, ovocie, zeleninu a mliečne výrobky aj ich alternatívy. Bohatý výber delikates vás čaká aj počas večere vo forme bufetu. Na výber sú vždy aj jedlá pre vegetariánov. V štýlovom Shali Mar bare prebiehajú denne večery so živou hudbou, ktoré si môžete spestriť obľúbeným kokteilom v jedinečnom profesionálnom prevedení.

Kde budete relaxovať?

Súčasťou hotela je tiež veľké wellness centrum, ktoré je dokonalou oázou pokoja a pohody. K relaxácii i zábave slúži celkom 6 vnútorných a vonkajších bazénov, z ktorých je jeden naplnený vodou z termálnych prameňov Hévízskeho jazera. Novú energiu ďalej načerpáte v saunovom svete s fínskou, parnou, aroma, herbálnou a infračervenou saunou. Niekoľkokrát denne tu prebiehajú tiež obľúbené saunovacie ceremoniály. Nechýbajú tu ani vírivky a príjemná oddychová zóna. Dopriať si môžete tiež širokú škálu masáží a kozmetických procedúr.

Cestujete s deťmi?

V hoteli vám radi zapožičajú detské vybavenie ako postieľky, vaničky, podložky na prebaľovanie či vysoké stoličky v reštaurácii. Zábava čaká na malých hostí v herni a na vonkajšom ihrisku.

Niečo naviac

Pre aktívnych jedincov je k dispozícii klimatizované fitness centrum a tenisové kurty.

Lotus Therme Hotel & Spa *****

Lotus Therme Hotel & Spa *****

Lotuszvirag u. 1. , Hévíz
Maďarsko

+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 15:00
Check Out
do 11:00
Domáci maznáčik
Zakázaný
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vnútorný bazén
Vonkajší bazén
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Kúpele
Reštaurácia
Detský kútik
Detské ihrisko
Fitness
Konferenčná miestnosť
Prednášková sála
Baby friendly
Minibar
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
1,7 km
Vzdialenosť od jazera
0,8 km
Zastávka
1 km
Aquapark
11 km

Tipy na výlet

Mesto Hévíz

Mesto HévízTip na výlet

Keď sa povie Hévíz, každému sa vybaví preslávené termálne jazero s liečivou vodou, okolo ktorého sa rozkladá mestečko bohaté na kultúru a architektonické skvosty. Spoznajte nielen výnimočné účinky termálnej vody, ale aj atmosféru mesta.

Aké sú najobľúbenejšie ciele turistov v Hévíze?

  • najväčšie termálne a biologicky aktívne jazero na svete, ktorého voda je rádioaktívna a bohatá na prospešné látky, ako je síra, vápnik, horčík a mnohé ďalšie. V jazere sa môžete i okúpať vo vždy príjemne teplej vode (v zime teplota neklesá pod 26 °C a v lete sa šplhá až ku 36 °C) a budete cítiť pozitívne účinky na pohybové či ústrojenstvo či v prípade gynekologických problémov.
  • obľúbený Farmársky trh, kde nakúpite tie najväčšie maďarské lahôdky priamo od miestnych farmárov
  • rímsko-katolícky Kostol svätého Ducha s moderným a výnimočne krásnym vzhľadom
  • množstvo drobných obchodíkov, kaviarní a vinární, kde okúsite aj pravú atmosféru maďarského kúpeľného mesta
Termálne jazero Hévíz
Termálne jazero Hévíz
Keszthely
Keszthely
Liečivé a zážitkové kúpele Kehida Termál
Liečivé a zážitkové kúpele Kehida Termál