Penzion Hurikán 63

Penzion Hurikán 63

U Stadionu 2116, Havlíčkův Brod
Česká republika

Prevádzkuje spoločnosť:
FLASHMETAL s.r.o. IČ: 06826695


+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Zakázaný
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Parkovanie za 100 Kč/noc

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Sauna
Reštaurácia
Detské ihrisko
Lyžiareň
Konferenčná miestnosť
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,5 km
Vzdialenosť od jazera
67 m
Zastávka
0,2 km
Zjazdovka
7,9 km
Bežkovanie
2 km

O ubytovaní

Penzión Hurikán *** nájdete v Havlíčkovom Brode, v mestskom parku neďaleko centra. Na dosah tak budete mať všetky krásy mesta, CHKO Žďárské vrchy (24 km) aj Žďár nad Sázavou a Pútnický kostol sv. Jana Nepomuckého na Zelenej hore (35 km).

K príjemnej prechádzke pozýva už park Budúcnosť, ktorý penzión obklopuje. Na cca 25 ha tu nájdete niekoľko rybníkov, stánok s občerstvením, pomníky padlých I. a II. svetovej vojny a pomník Karola Havlíčka Borovského. Za pekného počasia môžete využiť aj neďaleký skatepark (1,1 km) alebo letné kúpalisko (850 m).

Medzi hlavné pamiatky mesta potom patrí Havlíčkovo námestie (650 m) s krásnymi meštianskymi domami, Dekánsky kostol Nanebovzatia Panny Márie (500 m), Štáflova chalupa (550 m) z 18. storočia, barokový Koudelova fontána (650 m) a ďalšie. Na výlet vyrazte na hrad Lipnice nad Sázavou (15,7 km) a zámok Světlá nad Sázavou (17,5 km), alebo napríklad do Jihlavy (27 km), plné zaujímavých atrakcií . S deťmi potom môžete vyraziť do kúzelného Pekla Čertovina (38 km) alebo Rozprávkovej dedinky Podlesíčko (56,8 km).

Okolie je navyše v zime ako stvorené na bežkovanie – najbližšia bežecká stopa začína len necelé 2 km od hotela, ďalšie nájdete o kilometer ďalej. Nadšení lyžiari potom budú mať na dosah niekoľko ski areálov Českomoravskej vrchoviny, napríklad Ski areál Svatá Anna (16,5 km) s 300 m dlhou zjazdovkou, Ski areál Kadlečák (20,1 km) alebo Ski areál Luka nad Jihlavou (35,2 km) s 2 traťami.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v pohodlne zariadenej izbe s chladničkou, televíziou, WiFi, fénom a vlastnou kúpeľňou.

  • Dvojlôžkové izby sa nachádzajú na prvom a druhom poschodí, niektoré majú aj vlastný balkón. K vybaveniu izby patrí manželská posteľ alebo oddelené jednolôžka, šatníkové skrine a písací stôl so stoličkou.

  • Trojlôžkové izby nájdete na prvom a druhom poschodí a sú vybavené manželskou posteľou, samostatným jednolôžkom, písacím stolom a úložným nábytkom.

Na čom si pochutnáte?

V hotelovej reštaurácii si pochutnáte na originálnych receptoch českej i medzinárodnej kuchyne, pripravovaných s pomocou moderných postupov, vrátane metódy sous-vide. Na relaxáciu nad pohárom dobrého vína či kávy poslúži zimná záhrada s krbom a udiarňou, v lete zase pergola s vonkajším posedením pri krbe.

Cestujete s deťmi?

Najmladší návštevníci určite ocenia vonkajšie detské ihrisko a detský kútik.