Zažite perfektnú dovolenku pri mori na ostrove Pag v Liberty Hoteli ***. Tešiť sa môžete na bohatú polpenziu s raňajkami i večerami formou bufetu, súkromnú pláž vzdialenú od hotela doslova len pár krokov, 2 vonkajšie bazény aj opaľovanie na slnečnej terase. Na dosah budete mať aj svetoznámu pláž Zrće a ďalšie lákadlá ostrova.

O ubytovaní

Liberty Hotel *** sa nachádza v obľúbenom letovisku Novalja na chorvátskom ostrove Pag. Od najbližšej pláže budete doslova len pár krokov (100 m), v okolí si navyše užijete aj zábavu a zaujímavé gastronomické zážitky. Pokiaľ si dovolenku pri mori radi spestríte turistikou, vyšliapnite si na najvyšší vrchol ostrova Sveti Vid (13,5 km), kam vedie stredne náročný značený chodník. Odmenou za jeho zdolanie vám však bude prekrásny výhľad na celý Pag a jeho okolie.

Nemenej zaujímavým zážitkom je turistický chodník „Druhá strana Mesiaca“ (23,1 km), ktorý začína v meste Pag a prevedie vás unikátnou krajinou tejto jedinečnej časti Chorvátska. V Pagu sa ďalej môžete prechádzať jeho romantickými úzkymi uličkami, prezrieť si starobylé hradby alebo navštíviť Múzeum soli (19,8 km). Milovníkom dobrého jedla potom odporúčame exkurziu v syrárni Gligora v neďalekom mestečku Kolan (9,1 km). Práve tu sa totiž vyrába svetoznámy Paški sir (Pagský syr).

More a pláže

Priamo pred hotelom nájdete krásnu promenádu a piesočnato-kamienkovú pláž s miernym zostupom do vody. V sezóne sú pri pláži rôzne stánky, reštaurácie a bary, nechýba ani požičovňa vodných bicyklov či ležadlá a slnečníky na zapožičanie.

Približne 3,5 km od hotela potom nájdete najznámejšiu pláž na Pagu - Zrće. Táto kamienková pláž je preslávená najmä nočnými klubmi, plážovými barmi a nikdy nekončiacou tanečnou zábavou. Cez deň sa ale hudba predsa len trochu utlmí a na pláži si užijete aj vodné športy alebo deň s rodinou.

Pokiaľ preferujete skôr pokojnejšie miesta, vyrazte na pláž Braničevica (3,4 km) s morským Aquaparkom Novalja Gajac a detským ihriskom s preliezkami. Na Pagu nájdete aj niekoľko piesočných pláží, v letoviskách Stará Novalja (5,8 km), Potočnica (11 km) a Povljana (32,7 km).

Kde budete spať?

Ubytujete sa v jednej z komfortne vybavených izieb s klimatizáciou, vlastnou kúpeľňou, minibarom, WiFi pripojenom a televíziou.

  • Izba Standard meria 19 m² a má výhľad do záhrady. K vybaveniu izby patrí dvojlôžková posteľ a písací stôl so stoličkou.

  • Izba Premium sa od izby Standard líši výhľadom – uvidíte odtiaľto totiž priamo na more. Veľkosť (19 m²) aj vybavenie zostávajú rovnaké.

  • Apartmán Premium má plochu 36 m² a tiež zaujme výhľadom na more. Skladá sa zo spálne s dvojlôžkovou posteľou a obývacej izby s jednolôžkom a rozkladacou pohovkou. Nechýba písací stôl.

Na čom si pochutnáte?

Počas pobytu budete mať veľa príležitostí na ochutnávanie rôznych lokálnych i exotických delikates. Okrem bufetovej reštaurácie, kde sa servírujú raňajky a večere formou švédskych stolov, totiž k hotelu patrí aj Long Island Cocktail bar s pestrou ponukou drinkov, šalátov, burgerov a ďalšieho občerstvenia, alebo Tokyo Sushi Bar & Restaurant s výberom sushi a ázijských jedál prémiovej kvality

Kde budete relaxovať?

Užijete si oddych na súkromnej kamienkovej pláži pri Jadranskom mori, opaľovaní na slnečnej terase s výhľadom na more i zábavu a relax v dvoch vonkajších bazénoch.

Niečo naviac

Vyznávači aktívneho odpočinku si môžu dať do tela vo vybavenom hotelovom fitness centre.

Liberty Hotel ***

Liberty Hotel ***

Lokunje 7 , Novalja
Chorvátsko

Prevádzkuje spoločnosť:
PRUDENTIA d.o.o. IČ: 02987821


+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 15:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Vírivka
Reštaurácia
Fitness
Minibar
Vonkajší bazén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,8 km
Vzdialenosť od mora
0,2 km
Zastávka
1,4 km

Tipy na výlet

Ostrov Pag

Ostrov Pag Tip na výlet

Ostrov Pag je jedným z najvyhľadávanejších turistických oblastí Chorvátska. A niet sa čomu diviť – svojich návštevníkov láka na priezračné more plné života, romantické pláže, atrakcie a športové vyžitie pre deti i dospelých a v neposlednom rade aj na vynikajúcu gastronómiu.

Tento veľmi slnečný ostrov (slnko tu svieti 280 dní v roku) je jedným z mála miest na Jadrane, ktoré okrem tradičných kamienkových ponúka aj krásne piesočné pláže. Jemný piesok nájdete na plážach v letoviskách Stará Novalja, Potočnica a Povljana (jej východná časť). V severovýchodnej časti ostrova sa v zátoke Zrće nachádza rovnomenná kamienková pláž, ktorá je svetovo známym miestom nočnej zábavy.

Vďaka bohatému podmorskému životu patrí k obľúbeným aktivitám na Pagu šnorchlovanie a potápanie. Vidieť môžete kraby, ježovky, morské sasanky aj červené hviezdice. Dovolenku na Pagu si ďalej môžete spestriť napríklad prehliadkou storočných olivovníkov pri dedine Lun, návštevou výrobne a predajne vpresláveného pagského syra v Kolane alebo výletom do historického mesta Pag.

Populárne sú tiež lodné výlety na okolité ostrovy. Z letoviska Mandre vyplávajú lode na ostrovy Olib a Silba. Súčasťou je aj obed a zastávky na kúpanie. Ďalej je možné sa z Mandre vydať na kratší poldenný výlet na ostrovčeky Maun a Škrda.

Viac informácií
Pláž Zrće
Pláž Zrće
Chodník „Druhá strana Mesiaca“
Chodník „Druhá strana Mesiaca“
Sveti Vid
Sveti Vid