Užite si dokonalú letnú dovolenku v Apartmánoch Gajac! V klimatizovanom apartmáne až pre 4 osoby sa budete cítiť vždy príjemne, na pláž dôjdete za 3 minúty a kedykoľvek počas dňa si môžete užiť posedenie na terase alebo na záhrade, kde si oddýchnete obklopení stredomorskou zeleňou. Ostrov Pag je navyše jedným z najobľúbenejších chorvátskych letovísk a ponúka ako pokojné miesta na relax s rodinou, tak divoké párty na preslávenej pláži Zrće.

O ubytovaní

Apartmánovú dedinku Gajac nájdete v dedine Gajac na obľúbenom chorvátskom ostrove Pag. Ten je jedným z najväčších ostrovov v Jadranskom mori a čakajú tu na vás krásne pláže, zábavné atrakcie aj vynikajúca gastronómia.

Pokiaľ vyrážate na dovolenku s partiou priateľov, pravdepodobne pre vás bude veľmi lákavým cieľom preslávená pláž Zrće (2,7 km), kde zábava nikdy nekončí. Cez deň si tu užijete miernu kamienkovú pláž a vodné športy, v noci pláž ožije hlasnou hudbou a divokým tancom. Pre rodiny s deťmi môže byť zaujímavejším variantom napríklad pokojnejšia pláž Braničevica (1,1 km), kde navyše nájdete morský Aquapark Novalja Gajac s rôznymi nafukovacími atrakciami a o kúsok ďalej je aj detské ihrisko s preliezkami. Hoci je Chorvátsko známe hlavne pre svoje kamienkové pláže, na Pagu nájdete aj niekoľko piesočných - v letoviskách Stará Novalja (8,9 km), Potočnica (13,4 km) a Povljana (30,7 km).

Veľkým lákadlom ostrova Pag je miestna gastronómia. Ochutnajte napríklad pažský syr, olivový olej alebo sušenú šunku z lokálnej produkcie. Vyhlásené je tiež víno odrody biely Gegić, ktorá sa inde nepestuje. Za historickými a kultúrnymi pamiatkami sa vydajte do mesta Novalja (4 km) so zaujímavými kostolmi alebo mesta Pag (12,6 km), kde môžete navštíviť Múzeum soli alebo Galériu pažských čipiek, ktoré sú dokonca zapísané na Zozname UNESCO. Loďou si môžete urobiť výlet na rôzne menšie ostrovčeky v okolí, napríklad Maun (9,3 km) a Škrda (7,9 km), alebo preplávajte cez Velebitský prieliv do Karlobagu (30 km), odkiaľ môžete pokračovať až k pohoriu Velebitu (48 km).

Kde budete spať?

Apartmán Standard má jednu spálňu s manželskou posteľou, obývaciu izbu s rozkladacou pohovkou a plne vybavenú kuchyňu vrátane elektrického sporáka a chladničky. K vybaveniu apartmánu patrí aj klimatizácia, televízia a WiFi pripojenie. Nechýba vonkajšia terasa s posedením.

Apartmán Duplex je oproti variantu Standard priestrannejší, má dve spálne, obývaciu izbu, kuchyňu a kúpeľňu, vďaka tomu budú mať všetci ubytovaní viac súkromia. Ani v tomto apartmáne nechýba klimatizácia, televízia, WiFi pripojenie či terasa.

Na čom si pochutnáte?

Jedlo si môžete pripraviť kedykoľvek podľa chuti, vďaka plne vybavenej kuchyni s elektrickými spotrebičmi a kuchynským náradím. K dispozícii je tiež gril, ak si chcete užiť tú pravú letnú dovolenku. Samozrejme je v okolí aj dostatok reštaurácií a plážových barov, kde sa môžete vždy občerstviť bez zdĺhavého varenia.

Tourist resort Gajac

Tourist resort Gajac

Zona B-2, Gajac , Pag, Croatia
Chorvátsko

+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 15:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,7 km
Vzdialenosť od mora
0,3 km
Zastávka
100 m
Aquapark
0,8 km

Tipy na výlet

Ostrov Pag

Ostrov PagTip na výlet

Ostrov Pag je jedným z najvyhľadávanejších turistických oblastí Chorvátska. A niet sa čomu diviť – svojich návštevníkov láka na priezračné more plné života, romantické pláže, atrakcie a športové vyžitie pre deti i dospelých a v neposlednom rade aj na vynikajúcu gastronómiu.

Tento veľmi slnečný ostrov (slnko tu svieti 280 dní v roku) je jedným z mála miest na Jadrane, ktoré okrem tradičných kamienkových ponúka aj krásne piesočné pláže. Jemný piesok nájdete na plážach v letoviskách Stará Novalja, Potočnica a Povljana (jej východná časť). V severovýchodnej časti ostrova sa v zátoke Zrće nachádza rovnomenná kamienková pláž, ktorá je svetovo známym miestom nočnej zábavy.

Vďaka bohatému podmorskému životu patrí k obľúbeným aktivitám na Pagu šnorchlovanie a potápanie. Vidieť môžete kraby, ježovky, morské sasanky aj červené hviezdice. Dovolenku na Pagu si ďalej môžete spestriť napríklad prehliadkou storočných olivovníkov pri dedine Lun, návštevou výrobne a predajne vpresláveného pažského syra v Kolane alebo výletom do historického mesta Pag.

Populárne sú tiež lodné výlety na okolité ostrovy. Z letoviska Mandre vyplávajú lode na ostrovy Olib a Silba. Súčasťou je aj obed a zastávky na kúpanie. Ďalej je možné sa z Mandre vydať na kratší poldenný výlet na ostrovčeky Maun a Škrda.

Viac informácií
Pláž Zrće
Pláž Zrće
Karlobag
Karlobag
Národný park Severný Velebit
Národný park Severný Velebit