V Hoteli Jizerka **** si užijete luxusnú dovolenku v lone panenskej prírody Jizerských hôr. Čaká na vás relaxácia vo fínskej saune či vo vonkajšom drevenom kúpeli pod hviezdami, vyraziť môžete na lyže, bežky alebo pešiu túru, a hlavne sa budete každé ráno prebúdzať s nádherným výhľadom na ohromujúce horské scenérie.

O ubytovaní

Hotel Jizerka **** nájdete v obci Kořenov, v lone panenskej prírody Jizerských hôr. Vďaka tomu ide o perfektné miesto pre lyžiarov a milovníkov pešej turistiky, ale aj návštevníkov, ktorí si len chcú dopriať trochu relaxácie a pokoja v horách.

Na zjazdovku to nebudete mať ďaleko, vyraziť môžete do Ski areálu Černá Říčka (8,7 km), kde nájdete 2,4 km lyžiarskych tratí. Pre náročnejších je tu potom Ski areál Harrachov - Čertova Hora (12,5 km), kde nájdete rovno 6,5 km zjazdoviek všetkých úrovní. Priamo od hotela tiež môžete vyjsť na výlet na bežkách, populárne sú najmä trasy vedúce do poľskej turistickej stanice Orol (9,3 km), k priehrade Souš (11,2 km) alebo do Bedřichova (27,3 km).

K obľúbeným cieľom pre pešiu turistiku patria vodopády na riečke Jedlová (12,2 km), kde najväčší z nich meria 5 metrov. Vydať sa môžete tiež na skalnú vyhliadku Ořešník (20 km), z ktorej uvidíte do celého údolia, alebo na horu Bukovec. Za preskúmanie stoja aj okolité vzácne rašeliniská (2,2 km).

Pokiaľ vás zaujímajú aj rôzne kultúrne zážitky a historické pamiatky, navštívte Harrachov alebo Liberec. V Harrachove (12,4 km) sa môžete pozrieť do Baníckeho múzea alebo Múzea skla, deti budú určite nadšené z Expozície Šindelka, kde môžu zblízka pozorovať lesnú zver. V Liberci (30 km) na vás zase čaká Ještěd s vysielacou vežou, aquapark a ZOO, ktorá je najstaršia v Českej republike.

Kde budete spať?

Ubytujete sa v dvojlôžkovej izbe Standard s krásnym výhľadom na hory. Izba meria 15 m² a je vybavená dvoma posteľami, ktoré je možné spojiť v dvojlôžko. Má tiež vlastnú kúpeľňu s fénom, pracovný stôl, bezdrôtový internet, televíziu, minibar a hypoalergénne obliečky.

Na čom si pochutnáte?

Deň odštartujete raňajkami, ktoré sú servírované formou rautu, v prípade záujmu si môžete doobjednať čerstvo pripravené vajíčka či párky. Na obed a večeru môžete zájsť do hotelovej reštaurácie, ktorá sa zameriava ako na tradičné české jedlá, rovnako tak aj na medzinárodné špeciality.

Kde budete relaxovať?

Nie je nič lepšie, než sa po celom dni na zjazdovke poriadne zohriať. K tomu vám v hoteli poslúži fínska sauna s odpočinkovou zónou a vonkajšia drevená horúca vaňa, kde môžete relaxovať pod hviezdami. Sauna funguje celoročne a vstup je nutné zarezervovať minimálne 2 hodiny vopred. Drevená horúca vaňa je v prevádzke iba od jari do jesene a vyžaduje rezerváciu aspoň 2 dni dopredu.

Hotel Jizerka ****

Hotel Jizerka ****

Kořenov 4 , Kořenov
Česká republika

+420 725 688 677

rezervace@hotel-jizerka.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik je zadarmo
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Parkovanie za 30 Kč/noc

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Sauna
Reštaurácia
Úschovňa bicyklov
Lyžiareň
Minibar
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Zastávka
0,4 km
Zjazdovka
7,6 km