V Penzióne Bawaria zažijete úžasnú dovolenku v pravom horskom štýle. Vďaka umiestneniu v obci Horní Lomná pri hranici so Slovenskom pôjde o perfektný východiskový bod na zdolávanie hrebeňov Beskýd, pešie či cyklistické výlety, v zime zase pre lyžovanie v okolitých ski areáloch. Na dosah budete mať aj zaujímavé historické pamiatky, napríklad centrum mesta Jablunkov. Energiu po všetkom tom putovaní znova načerpáte v hotelovej reštaurácii, kde si pochutnáte na lokálnych špecialitách.

O ubytovaní

Penzión Bawaria sa nachádza v horskej obci Horní Lomná, ktorá sa nachádza priamo na hranici so Slovenskom. Ide o ideálny východiskový bod pre turistiku po beskydských hrebeňoch. Vďaka množstvu značených trás, cyklotrase i blízkosti ski areálov si tu užijete dokonalú aktívnu dovolenku po celý rok.

Za krásami prírody vyrazte do jedného z najväčších pralesov na území Česka. Územie prírodnej rezervácie Prales Mionší je vzdialená iba 1,5 km a zaujímavé informácie o jej faune a flóre sa dozviete na náučnom chodníku vedúcom pralesom po hrebeni a priľahlých svahoch vrcholov Úplaz a Velká Polana. Skvelým cieľom náročnejšej turistiky je najvyšší vrchol Moravskosliezskych Beskýd - Lysá hora (22 km) alebo okolité hory, ako je Babí vrch (5 km), Kalužný (6 km) alebo Kozubová (6,5 km) s obľúbenou rozhľadňou na vrchole, odkiaľ uvidíte česko-slovensko-poľské pomedzie ako na dlani. Údolím Lomnej prechádza cyklotrasa obľúbená medzi cyklistami aj korčuliarmi. Trasa s dĺžkou 15 km vedie pozdĺž potoka malebným údolím Horní i Dolní Lomné.

Skvelým výletným cieľom je najvýchodnejšie české mesto Jablunkov (12 km). Stredom jeho historického centra je krásne námestie s fontánou a novogotickým kostolom Božieho tela. Vnútri Starého kláštora je možné vidieť expozíciu Svetového múzea a knižnice Biblie. Južne od Jablunkova stojí za návštevu protiturecké opevnenie Šance so zvyškami obmurovaných valov a hradieb zo 16. storočia.

Milovníkom vodných radovánok a relaxácie odporúčame zamieriť do obľúbených poľských aquaparkov. Parádnu zábavu v bazénoch s atrakciami i odpočinok v saunovom svete zažijete vo vodnom parku v meste Jistebná (25 km) alebo v parku Tropicana vo Visle (39 km). Na slovenskej strane hranice zase môžete obdivovať krásy CHKO Kysuce (22 km), ktoré sú rajom pre cyklistov. Počas zimy si oblasť prejdite na bežkách alebo vyrazte na svahy neďalekých lyžiarskych stredísk ako Ski areál Armáda (5 km), Severka (6 km) a Mosty pri Jablunkove (15 km).

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v komfortnej dvojlôžkovej izbe typu Standard s vlastnou kúpeľňou. Každá izba originálna, všetky sú však vybavené televíziou, WiFi pripojením, minibarom, trezorom, fénom, hotelovou kozmetikou a župany. Niektoré izby majú balkón.

Za príplatok je možné ubytovanie vo dvojlôžkovej izbe typu Deluxe s vlastnou kúpeľňou. V porovnaní s kategóriou Standard poskytujú tieto izby väčší priestor a sú navyše vybavené pohovkou, ktorú je možné využiť ako prístelku pre jednu osobu.

Na čom si pochutnáte?

V príjemnej reštaurácii v malebnom alpskom štýle ochutnáte beskydskú, českú a svetovú gastronómiu tej najvyššej kvality. Všetky pokrmy sú pripravené výhradne z čerstvých surovín od miestnych dodávateľov.

Každý deň pobytu zahájite výdatné raňajkami vo forme bufetu. Potom je možné objednávať dobroty z jedálneho lístka a večer sa potom môžete tešiť na večeru v servírovanej, alebo bufetovej podobe (podľa obsadenosti penziónu).

Penzion Bawaria

Penzion Bawaria

Horní Lomná 91 , Horní Lomná
Česká republika

Prevádzkuje spoločnosť:
Proudy života, s.r.o. IČ: 09812890


775 446 381

info@penzion-bawaria.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 11:00
Domáci maznáčik
Zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Reštaurácia
Detské ihrisko
Lyžiareň
Požičovňa bicyklov
Minibar
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Zastávka
0,4 km
Zjazdovka
5 km