Vydajte sa na pobyt do čarovného Českého Krumlova a ubytujte sa v centre mesta, nech to máte ku všetkým pamiatkam iba na pár krokov! Penzión Alt Straninger leží kúsok od Námestia Svornosti a poskytuje ubytovanie v komfortných izbách. V cene balíčka sú aj raňajky formou bufetu v blízkej modernej kaviarni Café In Vivo, a tiež fľaša vína v izbe.

O ubytovaní

Penzión Alt Straninger sa nachádza v centre Českého Krumlova, ktorý je vďaka svojej mimoriadnej architektonickej hodnote pamiatkou UNESCO. Penzión sa nachádza v budove, ktorej história siaha až do 17. storočia. Dnes si tu po citlivej rekonštrukcii užijete moderné bývanie s nádychom dávnej minulosti.

Vďaka polohe v srdci Vnútorného mesta budete mať z penziónu všetky významné pamiatky poľahky na dosah. Za pár minút chôdze sa dostanete na malebné námestie Svornosti (130 m), ktoré lemujú nádherné stredoveké meštianske domy. Pobyt si môžete spestriť návštevou neďalekých krumlovských múzeí. Patria medzi ne napríklad múzeum tortúry (200 m), múzeum voskových figurín (80 m), múzeum vltavínov (120 m) či múzeum historických motocyklov (70 m). V Krumlove nájdete aj výnimočnú technickú pamiatku - grafitovú baňu (1,2 km), kde pri exkurzii v hĺbke 70 m pod zemou uvidíte ukážku ťažby a preveziete sa banským vláčikom.

Prechádzkou cez Lazebnícky most (200 m) sa dostanete k dominante mesta, ktorou je hrad a zámok Český Krumlov (300 m). Na zámockú vežu je možné vyjsť a pokochať sa nádhernými panorámami na rozprávkové mesto. Pokračovať môžete do zámockej záhrady (800 m), ktorej dominuje letohrádok Bellarie (1,3 km) a slávne otáčavé hľadisko, kde sa v lete odohrávajú divadelné predstavenia. Za krásnymi výhľadmi sa vydajte na neďaleký Ptačí hrádek (2,5 km) alebo na Krížovú horu (2 km).

Veľa možností aktívneho vyžitia ponúka vodná nádrž Lipno (25 km). V lete tu panujú perfektné podmienky na kúpanie a vodné športy, v zime si na svahoch okolo nádrže dokonca zalyžujete v Ski parku Frymburk (27 km) alebo Ski areáli Lipno (32 km). Na návštevu láka aj celoročne otvorený Chodník v korunách stromov Lipno (32 km) či najvyššie položená zrúcanina hradu v Česku – Vítkův kámen (50 km).

Kde budete spať?

Všetky izby prešli nedávnou rekonštrukciou, ktorá zachovala ich historický ráz. V izbách tak dnes pre váš komfort nájdete moderné vybavenie a zároveň na vás počas pobytu bude dýchať história tohto jedinečného miesta. Každá z izieb má unikátny design a je inšpirovaná dávnymi majiteľmi či obyvateľmi domu, ktorými boli väčšinou najrôznejší remeselníci.

Dvojlôžková izba Wolfgang sa nachádza v podkroví a jej súčasťou je vlastná kúpeľňa. K vybaveniu patrí masívna manželská posteľ, WiFi pripojenie, televízor a stolík s posedením. Ozdobou izby je ručne maľovaná šatníková skriňa.

Dvojlôžková izba Tomandl poskytuje útulné podkrovné ubytovanie s vlastnou kúpeľňou. Je vybavená štýlovým dubovým nábytkom, klimatizáciou, minibarom a káblovou TV s Netflixom. Unikátom izby je ručne maľovaná šatníková skriňa.

Dvojlôžková izba Madona De Luxe vyniká dobovou výzdobou, ktorej dominuje štukový strop. Okrem manželskej postele v nej nájdete aj komfortné posedenie s čalúnenými kreslami a konferenčným stolíkom. Nechýba ani moderné vybavenie, ako je vlastná kúpeľňa, televízor či WiFi pripojenie.

Dvojlôžkový apartmán Kryštof predstavuje ideálny variant pre náročných hostí. Meria 36 m² a je vybavený manželskou posteľou, posedením so stoličkami, malou pohovkou a dvomi šatníkovými skriňami. Dobovú atmosféru si naplno užijete vďaka zaspávaniu pod dreveným vyrezávaným stropom. Izbe však nechýba ani súčasné komfortné vybavenie, ako je napríklad televízor, minibar či vlastná kúpeľňa.

Na čom si pochutnáte?

Súčasťou balíčka sú lahodné servírované raňajky podávané v obľúbenej kaviarni Café In Vivo, ktorá sa nachádza len pár krokov od penziónu. V prípade, že zatúžite po troške rozmaznávania, personál vám ochotne zabezpečí raňajky až „do postele“.

Penzion Alt Straninger

Penzion Alt Straninger

Široká 49 , Český Krumlov
Česká republika

+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
14:00 - 18:00
Check Out
do 11:00
Domáci maznáčik
Zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Parkovanie za 280 Kč/noc

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
100 m
Zastávka
0,9 km

Tipy na výlet

Český Krumlov (UNESCO)

Český Krumlov (UNESCO)Tip na výlet

Český Krumlov je perla Južných Čiech a právom tiež jedno z najnavštevovanejších miest u nás.Romantické mestečko s bohatou históriou a impozantným zámkom sa nachádza na rieke Vltave, ktorá dodáva celému miestu skutočne rozprávkovú atmosféru. V centre aj na nábreží na vás čakajú historické budovy, výborné reštaurácie, dobové obchodíky a predovšetkým veľa kultúrneho vyžitia. Celá oblasť, ktorá je nazývaná "Bránou Šumavy" je od roku 1992 zapísaná na zoznam UNESCO.

Čo nevynechať pri návšteve Českého Krumlova?

  • Štátny hrad a zámok Český Krumlov
  • Zámockú záhradu s otáčavým hľadiskom
  • Zámockú veža
  • Navštívte tiež Múzeum voskových figurín, 3D múzeum, Egon Schiele Art Centrum, Kostol sv. Víta alebo miestny pivovar.

Medzi najvýznamnejšie kultúrne podujatia patrí Medzinárodný hudobný festival Český Krumlov alebo Festival barokových umení.

Viac informácií
Otáčavé hľadisko Český Krumlov
Otáčavé hľadisko Český Krumlov
Zámok Český Krumlov
Zámok Český Krumlov
Grafitová baňa pod Českým Krumlovem
Grafitová baňa pod Českým Krumlovem