Chcete sa vydať do Karlových Varov, ale preferujete ubytovanie v pokojnej časti, alebo cestujete s domácim miláčikom a vyhovuje vám blízkosť lesa? V tom prípade sa ubytujte v rodinnom Pensione Family, ktoré leží priamo v Karlových Varoch, ale zároveň len kúsok od prírody a Goetheho vyhliadky. Ubytovaní budete v dvoj či trojlôžkovej izbe, k dispozícii sú tu aj apartmány s kuchynkou. Dieťa do 18 rokov má pobyt zadarmo.

O ubytovaní

Pension Family sa nachádza v pokojnej časti Karlových Varov v bezprostrednej blízkosti lesa. Ľahko na dosah tak budete mať prírodu aj slávnu kúpeľnú zónu.

Príjemnou prechádzkou sa počas dvadsiatich minút dostanete do centra mesta. Postupne si prejdite karlovarské kolonády: Sadovú (1,6 km), Mlýnskú (1,1 km), Tržnú (900 m) aj najznámejšiu Vřídelnú (800 m). Tu môžete ochutnať preslávený prameň Vřídlo alebo sa vydať na exkurziu do podzemia kolonády. Zaujímavým spestrením pobytu v Karlových Varoch je návšteva múzea Becherovky (2,5 km) alebo sklárne Moser (6 km), kde sa dozviete tajomstvo ručnej výroby skla.

Z penziónu to budete mať blízko aj do zelene. Prekrásne výhľady na kúpeľné mesto na vás čakajú na Goethovej vyhliadke (1,3 km) alebo na vyhliadke Tri kríže. Na druhej strane kúpeľnej zóny láka k výletu vrch Výšina priateľstva, ktorý môžete zdolať po svojich, alebo sa nechať vyviezť lanovkou. Na jeho vrchole nájdete rozhľadňu Diana (2,6 km), motýli dom a mini zoo.

Na atraktívne výletné ciele je bohaté aj okolie Karlových Varov. Patria k nim napríklad hrad Loket (15 km), Svatošské skaly (9 km) a Andělská hora (8 km) s romantickou zrúcaninou hradu.

Za zimnými športmi sa môžete vydať do ski areálov v Jáchymove (26 km), na Božom Dare (32 km) alebo na Klínovci (33 km). Krásy prírody môžete objavovať aj pri bežkovaní po mnohých kilometroch bielych stôp.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v útulnej dvojlôžkovej izbe s vlastnou kúpeľňou a výhľadom do zelene. K vybaveniu izby patrí WiFi pripojenie, LCD televízia a fén.

Na čom si pochutnáte?

Súčasťou penziónu je spoločenská miestnosť s plne vybavenou kuchyňou. Na záhrade majú hostia k dispozícii posedenie s grilom.

Pension Family

Pension Family

Tyršova 49/11 , Karlovy Vary
Česká republika

+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
15:00 - 19:00
Check Out
do 11:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik len po predchádzajúcej dohode
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Lyžiareň
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,6 km
Vzdialenosť od kúpeľov
3,3 km
Zastávka
0,3 km

Tipy na výlet

Karlove Vary

Karlove VaryTip na výlet

Karlove Vary boli založené už v roku 1350 na povel Karla IV. História liečby tu trvá už viac ako 660 rokov. Zlatú éru a najväčší rozkvet ale kúpele zažívajú až od 18. a 19. storočia, kedy získavajú celosvetový ohlas a tiež dnešnú architektonicky úchvatnú podobu. Liečivé pramene tu pomocou termálnych kúpeľov a pitné kúry pomáhajú na liečbu ochorení pohybového a tráviaceho ústrojenstva a pri poruchách látkovej výmeny.

Najkrajšie kolonády Karlových Varov:

  • Tržná kolonáda
  • Mlynská kolonáda
  • Sadová kolonáda
  • Vřídelná kolonáda
  • Všetky kolonády ukrývajú pramene, ktoré môžete ochutnať. Kúpte si v jednom z miestnych stánkov kúpeľný pohárik a vydajte sa na prieskum. K odpočinku je k dispozícii veľké množstvo lavičiek. Posaďte sa a vychutnávajte nezabudnuteľnú atmosféru.

Pri návšteve mesta by ste nemali vynechať niekoľko pamiatok a atrakcií. Patrí k nim pravoslávny kostol sv. Petra a Pavla, rozhľadňa Diana, pri ktorej sa nachádza Motýlí dom a výletné reštaurácie, sklárne Moser a Návštevnícke centrum Becherovka. K prechádzkam kúpeľným lesom pozýva niekoľko vyhliadok. Najznámejšia je vyhliadka Jelení skok, jeden zo symbolov mesta. K Varom neodmysliteľne patria aj tradičné kúpeľné oplátky. Pri prechádzkach mestom si ich môžete vychutnávať jednotlivo v podobe horúcej oblátky. Celé balenia sú potom v ponuke aj v darčekovom prevedení a v mnohých príchutiach.

Viac informácií
Vřídlo a Vřídelní kolonáda
Vřídlo a Vřídelní kolonáda
Alžbětiny lázně
Alžbětiny lázně
Bazénové centrum v Karlových Varoch
Bazénové centrum v Karlových Varoch