Jedno z najpôvabnejších českých miest, Karlove Vary, si najlepšie užijete z luxusných apartmánov blízkosti všetkých kúpeľných pamiatok, kde vám každé ráno prinesú raňajky až do postele. Residencia Goethe U Tří mouřenínů **** vám toto všetko poskytne, k tomu však pridá tiež fľašu vína a kozmetické ošetrenie tváre pre oboch.

O ubytovaní

Krásna historická budova Residencie Goethe U Tří mouřenínů **** sa nachádza priamo v srdci kúpeľného mesta Karlove Vary. V minulosti sa tu zdržiaval významný nemecký spisovateľ a politik Johann Wolfgang von Goethe a teraz tu môžete stráviť krásne chvíle aj vy. Rezidencia sa nachádza v samom centre Karlových Varov, len 60 metrov od Vřídelní kolonády, 100 metrov od Tržní kolonády, 200 metrov od Zámockej kolonády a 750 metrov od Dvořákových sadov.

Kde budete spať?

Všetky nefajčiarske apartmány majú obývačku so satelitnou TV, spálňu, plne vybavenú kuchyňu (chladnička, mikrovlnná rúra, indukčný varič, sendvičovač, rýchlovarná kanvica, riad, kávovar Dolce Gusto) a vlastnú kúpeľňu s WC, sprchovým kútom a fénom. Niektoré apartmány navyše majú balkón s výhľadom do centra.

Na čom si pochutnáte?

Raňajky vám prinesú až do postele a vybavenie apartmánov vám umožní si uvariť, čo len budete chcieť. Na akékoľvek iné pokrmy uvarené profesionálnymi kuchármi ale budete musieť do partnerských reštaurácií či hotelov v okolí.

Residence Goethe U Tří mouřenínů ****

Tržiště 377/25 , Karlovy Vary
Česká republika

+420 775 965 080

info@apartgoethe.cz

Check In
14:00 - 20:00
Check Out
11:00
Domáci maznáčik
Maznáčik zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Parkovanie za poplatok 400 Kč/noc, nutná rezervácia vopred

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
10 m
Vzdialenosť od kúpeľov
10 m
Zástavka
0,2 km
Aquapark
38 km
Zjazdovka
44 km

Tipy na výlet

Karlove Vary Tip na výlet

Karlove Vary boli založené už v roku 1350 na povel Karla IV. História liečby tu trvá už viac ako 660 rokov. Zlatú éru a najväčší rozkvet ale kúpele zažívajú až od 18. a 19. storočia, kedy získavajú celosvetový ohlas a tiež dnešnú architektonicky úchvatnú podobu. Liečivé pramene tu pomocou termálnych kúpeľov a pitné kúry pomáhajú na liečbu ochorení pohybového a tráviaceho ústrojenstva a pri poruchách látkovej výmeny.

Najkrajšie kolonády Karlových Varov:

  • Tržní kolonáda
  • Mlýnská kolonáda
  • Sadová kolonáda
  • Vřídelní kolonáda
  • Všetky kolonády ukrývajú pramene, ktoré môžete ochutnať. Kúpte si v jednom z miestnych stánkov kúpeľný pohárik a vydajte sa na prieskum. K odpočinku je k dispozícii veľké množstvo lavičiek. Posaďte sa a vychutnávajte nezabudnuteľnú atmosféru.

Pri návšteve mesta by ste nemali vynechať niekoľko pamiatok a atrakcií. Patrí k nim pravoslávny kostol sv. Petra a Pavla, rozhľadňa Diana, pri ktorej sa nachádza Motýlí dom a výletné reštaurácie, sklárne Moser a Návštevnícke centrum Becherovka. K prechádzkam kúpeľným lesom pozýva niekoľko vyhliadok. Najznámejšia je vyhliadka Jelení skok, jeden zo symbolov mesta. K Varom neodmysliteľne patria aj tradičné kúpeľné oplátky. Pri prechádzkach mestom si ich môžete vychutnávať jednotlivo v podobe horúcej oblátky. Celé balenia sú potom v ponuke aj v darčekovom prevedení a v mnohých príchutiach.

Viac informácií
Vřídlo a Vřídelná kolonáda
Bazénové centrum v Karlových Varoch
Múzeum Becherovky