Užite si pobyt v prírode Žďárskych vrchov, kúsok od Nového Mesta na Morave. Nudiť sa nebudete. K pobytu získate vstup do wellness so saunou a vírivkou. Penzión Sykovec má navyše súkromnú pláž pri rybníku Sykovec a stojí vedľa lanového parku.

Pobyt v CHKO so vstupom do wellness

Penzión Sykovec sa nachádza v pokojnej krajine Žďárskych vrchov, len 5 km od Nového Mesta na Morave. Ubytovaní budete v štandardných izbách s vlastným sociálnym zariadením so sprchou, TV a WiFi pripojením. Hlavná budova penziónu má kapacitu až 70 lôžok.

Ak vás do pokojného rozpoloženia nedostane okolitá príroda, postará sa o to rozhodne pobyt vo wellness. Užijete si kúpeľ vo vírivke aj horúcu zdraviu prospešnú saunu.

Športové vyžitie priamo pri penzióne

Budova leží pri rybníku Sykovec a lanovom parku. Park má dve poschodia prekážok umiestnených v korunách stromov, najviac vo výške 7 metrov nad zemou. Návštevu tejto atrakcie si môžete objednať na recepcii penziónu, cena vrátane lezeckého výstroja a helmy je 250 Kč (cca 10 €)/osoba. Vedľa parku nájdete aj detské ihrisko pre tých, ktorí sa na lanách ešte neudržia.

Rybník je v lete vhodný na kúpanie, penzión má navyše vlastnú pláž. V dojazdnej vzdialenosti od ubytovania sa nachádza aj moderný športový areál Vysočina arena.

Dodatočné info

 • Dieťa do 2,9 rokov zdarma bez nároku na lôžko a stravu.

 • Dieťa do 11,9 rokov 470 Kč (cca 19 €)/noc na lôžku vrátane polpenzie.

 • Dieťa od 12 rokov ako dospelá osoba podľa cenníka hotela.

 • Doplatok za plnú penziu (obed) 90 Kč (cca 3,6 €)/dospelá osoba/deň a 70 Kč (cca 2,8 €)/dieťa/deň.

 • Wellness je nutné objednať pri príchode.

 • Lanový park pri penzióne vhodný pre deti od 3 rokov.

 • Deti do 11,9 rokov zdarma na 8 prekážkach na dolnom poschodí.

 • Deti od 12 rokov nad 140 cm na 18 prekážkach na hornom poschodí za 250 Kč (cca 10 €)/osoba.

 • Penzión akceptuje iba psíkov malej rasy zvyknuté na byt, veľké rasy len po dohode s recepciou. V oboch prípadoch je nutné mať platný očkovací preukaz.

 • Ak plánujete pobyt uskutočniť v termínoch štátnych sviatkov danej krajiny, informujte sa o podmienkach uplatenia kupónu priamo v penzióne.

 • Overte si dostupnosť vami vybraného termínu telefonicky alebo emailom priamo v penzióne. Uvedené termíny v kalendári sú orientačné.

 • Potom, čo si kúpite kupón, pobyt čo najskôr v penzióne záväzne zarezervujte. Pri záväznej rezervácii je potrebné uviesť číslo kupónu. Nástup na pobyt je možný iba s platnou rezerváciou.

 • Kupóny je možné do 14 dní od zakúpenia vrátiť, pokiaľ termín nebol rezervovaný v hoteli.

 • Check in od 15:00 hodín, check out do 10:00 hodín

 • Domáci maznáčik za poplatok 100 Kč/noc

 • Hotel nie je bezbariérový

 • Fajčenie zakázané

 • Platba kartou je možná

Hodnotenie od zákazníkov

Vynikajúce (Eva H.)

S pobytem jsme byli moc spokojeni, služby odpovídaly nabídce na kuponu. Mohu doporučit.

Vynikajúce (Sasa V.)

Hotel odpovídal popisu. Obdrželi jsme vše, jak bylo uvedeno na kupónu. Personál hotelu byl velice milý a vstřícný. Strava a prostředí perfektní.

Skvelé (Helena P.)

Penzion v krásném místě. V pokoji málo světla (malá okna), TV nefunkční (ale vedoucí nám večer pustila velkou televizi v přízemní nevyužívané místnosti). Chyběl háček v koupelně, nebylo kam pověsit ručník, odložit oblečení. Jídlo nám chutnalo, jen pivo bylo trochu dražší. Celkový dojem dobrý, počasí jsme měli nádherné, hledali jsme kešky, procházeli okolí. Prý z důvodu nemoci málo personálu, vedoucí nestíhala, přebíhala z recepce, do wellness, do restaurace.

Tipy na výlet

Zelená hora - pútnický kostol sv. Jana Nepomuckého

Zelená hora - pútnický kostol sv. Jana Nepomuckého

Navštívte národnú kultúrnu pamiatku zapísanú na Zozname svetového dedičstva UNESCO. Tento pútnický kostol bol postavený na začiatku 20. rokov 18. storočia a bezpochyby patrí medzi najvýznamnejšie diela architekta Jana Blažeja Santiniho Aichla. Samotný kostol je pretkaný symbolikou číslovky päť, ktorá vychádza z legendy o Jánovi Nepomuckom a tiež predstavuje symboliku piatich rán Kristových. Práve preto je pôdorys kostola v tvare päťcípej hviezdy , kostol má päť východov, päť oltárnych výklenkov a na hlavnom oltári je päť hviezd a päť anjelov.

Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou aj jeho okolie je posiate množstvom zaujímavostí, ktoré stoja za pozretie. Nechajte sa okúzliť mystikou unikátnej stavby kostola na Zelenej hore. V meste si môžete užiť reštaurácie, kaviarne alebo relaxačné centrum s bazénom a wellness. Na aktívnu dovolenku môžete využiť mnoho cyklistických trás v okolí. Očarení budete tiež malebným okolím obce Hamry nad Sázavou. Nachádza sa tam kamenný most a pozoruhodná Rozštípená skala, kde sa ukrýva obrovská kamenná hlava mamuta, ktorá patrí k zaujímavej sérii sôch od umelca Michala Olšiaka rozmiestnených v okolí. Pár kilometrov ďalej, na vrchu Rosička nájdete aj rozhľadňu, ktorá vám ponúkne nádherný výhľad do okolia.

Zámok Žďár nad Sázavou

Zámok Žďár nad Sázavou

Jedinečný komplex bývalého kláštora s blízkym okolím predstavuje úplne unikátny krajinný a urbanistický barokový celok, ktorého ťažisko tvoria zvlášť kláštorný kostol a pútnický areál s kaplnkou sv. Jána Nepomuckého na Zelenej hore. Nájdete tu napríklad Múzeum novej generácie s unikátnou zážitkovou expozíciou, ktorú prejdete s audiosprievodcom. Začína sa expozíciou Cisterciácky rád nachádzajúci sa v prízemí a ďalej vystúpite po unikátnom špirálovitom schodisku do sveta baroka.