Zámok Letovice Tip na výlet

Prvé zmienky o zámku Letovice pochádzajú už z obdobia okolo roku 1150, kedy bola na mieste dnešného zámku pevnosť. Odvtedy bol zámok opakovane napadnutý, až sa zdalo, že po ňom do 21. storočia nezostanú ani pamiatky. Našťastie sa jeho zvyšky dostali do rúk novým majiteľom, ktorí ho dodnes rekonštruujú a navracajú mu pôvodnú podobu. Aj keď je zámok obľúbeným dejiskom svadieb, môžete ho navštíviť i v rámci bežných prehliadkových okruhov. Sprievodca vás prevedie cez mučiareň a hladomorňu s ukážkou dobových nástrojov, okolo zámockej kaplnky či studne s hĺbkou 65 m. Prehliadku zakončite posedením vo vínnej pivničke a ochutnajte skvelé moravské víno alebo sa započúvajte do hudby cimbalu.

Viac informácií

Pohodlné ubytovanie s polpenziou

Užite si pobyt s výletmi po prírodných krásach Moravského krasu aj neďalekých zámkoch. V hoteli budete mať úplné pohodlie.

Hotel Dermot *** leží v Letoviciach neďaleko Moravského krasu. Hotel disponuje veľkou záhradou s detským ihriskom a vlastným parkoviskom. Ubytovanie je zariadené v priestranných izbách s vlastnou kúpeľňou a TV .

Polpenzia sa podáva v hotelovej reštaurácii, tešiť sa môžete na sezónne a regionálne špeciality.

Podnikajte výlety do všetkých strán

Priamo v Letoviciach môžete navštíviť zámok a zámocký park. K Zámku Lysice je to 15 km a do Westernového mestečka v Boskoviciach vám to s deťmi zaberie len 10 km.

Neurobíte chybu, nech sa vydáte od hotela ktorýmkoľvek smerom. Na juhu sa rozkladá Moravský kras, na západe môžete navštíviť hoci aj zámok Čechy pod Kosířem a na východe Nové Mesto na Morave.

Hotel Dermot ***

Pražská 335/50, Letovice
Česká republika

+420 724 619 041

hotel@dermot.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 100 Kč (malé plemená)/200 Kč (veľké plemená)/pobyt
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Reštaurácia

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
1,2 km
Vzdálenost od moře/jezera/lázní
15 km
Zastávka
0,2 km
Zjazdovka
18,5 km