Spoznajte najkrajšie miesta Turecka - Istanbul, Efez, Trója, Pamukkale a ďalšie. Exkluzívny letecký zájazd, v cene je letenka z Viedne alebo Prahy, ubytovanie v 4-5* hoteli, český sprievodca. Unikátny zážitok v termíne 23.10. - 30.10.2014.
Spoznajte najkrajšie miesta Turecka - Istanbul, Efez, Trója, Pamukkale a ďalšie. Exkluzívny letecký zájazd, v cene je letenka z Viedne alebo Prahy, ubytovanie v 4-5* hoteli, český sprievodca. Unikátny zážitok v termíne 23.10. - 30.10.2014.

Program jedinečného poznávacieho zájazdu po krásach Turecka 

  • 1.deň: Prílet do Istanbulu - Po prílete do Istanbulu Vás na letisku privíta sprievodca, ktorý Vám zabezpečí transfer do hotela a ubytuje Vás v hoteli v Istanbule. 
  • 2.deň: Očarujúce metropola Istanbul - Vydáte k bývalému Hippodromu, následne si prehliadnete Modrú mešitu, ktorá sa ako jediná na svete pýši 6 minaretmi a navštívite palác Topkapi, ktorý slúžil v ére Osmanskej ríše ako rezidenčný palác a domov vládnucej dynastie. Na záver dňa podniknete prechádzku Egyptským trhom nazývaným tiež Trh korenia, kde sa môžete nechať očariť orientálnymi vôňami a farbami. Návrat na ubytovanie. 
  • 3.deň: Plavba loďou z Istambulu do Tróje cez Bospor - Čaká vás nezabudnuteľná plavba loďou Bosporskou a Dardanelského úžinou, počas ktorej môžete obdivovať fascinujúci výhľad na európsku i ázijskú časť Istanbulu. Potom pôjdete na prehliadku slávnej a historickej Tróje, ktorej hlavným symbolom je trójsky kôň a ktorá je dejiskom Homérovej "Iliady" a "Odysey". Cesta na ubytovanie. 
  • 4. deň: Perla Turecka Efez - Uvidíte skutočnú perlu Turecka -Efez, ktorý sa radí medzi najväčšie a najviac zachované historické miesta na svete. Uvidíte tu jeden zo siedmich divov sveta - Artemidin chrám, Celsovu knižnicu, divadlo s kapacitou 24 000 divákov. Efez patrí zároveň medzi skutočné poklady pre kresťanov, nakoľko sa tu narodil sv. Ján a ktorý tu po ukrižovaní Krista priviedol Pannu Máriu. Navštívite dom, kde Panna Mária žila a bola vzatá do neba. Ubytovanie v oblasti Pamukkale. 
  • 5. deň: UNESCO Pamukkale a Hierapolis - Navštívite svetový prírodný unikát Pamukkale, kde sa na kopci nachádza tzv. "Bavlnený hrad" skladajúci sa z travertínových vápencových terás, po ktorých steká termálna liečivá voda. Tiež navštívite antické kúpeľné mesto Hierapolis, ktoré sa rozprestiera nad travertínovými terasami Pamukkale. Okrem Kleopatriných kúpeľov sa tu nachádzajú základy Apolónovho chrámu, veľkolepá nekropola, amfiteáter, chrámy a zachované sú aj dláždené cesty. Ubytovanie v oblasti Pamukkale. 
  • 6. deň: Trasa z Tauro do Antalye - Pokračujete cez pohorie Taurus do Antalye, pričom cestou navštívite miesto, kde vidiecke ženy ručne viažu koberce a Vy sa zoznámite s celým postupom ich viazania. Ubytovanie v oblasti. 
  • 7. deň: Antalya a plavba loďou k vodopádom Karpuzkaldiran - Vydáte sa do jedného z najkrajších miest Tureckej riviéry - do Antalye, ktorá je známa predovšetkým výrobou a predajom tradičných tureckých výrobkov zo zlata a kože, pričom budete mať príležitosť aj Vy dobre nakúpiť. Navštívite historické centrum mesta, kde uvidíte symbol mesta Yivli Minare, alebo "Flautí minaret". Na záver dňa si vychutnáte plavbu loďou zo starého prístavu pozdĺž pobrežia až k známym vodopádom Karpuzkaldiran (závisí od počasia). Ubytovanie v oblasti. 
  • 8. deň: Cesta domov - Po raňajkách Vás náš sprievodca odprevadí na letisko a nasleduje cesta domov.
EKO-TRAVEL

EKO-TRAVEL

Karpatská 8402/9A , Žilina
Česká republika

+421 948 323 442

info@eko-travel.sk

Check In
Check Out
Domáci maznáčik
Bezbariérovosť
Parkovanie