Kolín nad Rýnom priamo v centre

Ubytujte sa priamo v centre mesta v komfortnom hoteli A&O Köln Neumarkt, ktorý leží v štvrti Mauritius a len pár krokov od zastávky metra, neďaleko všetkých skvelých pamiatok a nákupného centra Neumarkt Galéria. Bývať budete v pohodlných izbách s televízorom, WiFi pripojením a vlastnou kúpeľňou s fénom.

Ráno sa posilníte bohatými raňajkami, ktoré sa podávajú formou bufetu. Obed či večeru si môžete dať na bare s ponukou tradičných kolínskych jedál. Vo vstupnej hale nájdete aj televíziu, kde sa často sledujú športové programy. K dispozícii je tiež stolný futbal, biliard a detská herňa.

Dodatočné info

 • Až dve deti do 17,9 rokov zadarmo v rodinnej izbe (v závislosti od dostupnosti, pri rezervácii je nutné zvoliť rodinnú izbu).

 • Raňajky pre deti do 6,9 rokov zdarma a pre deti do 17,9 rokov 3,5 €/deň.

 • Miestny poplatok 2 €/izba/noc.

 • Parkovanie 15 €/auto/deň.

 • Obedový balíček 6 €/osoba.

 • Uvedené termíny v kalendári sú orientačné. Overte si aktuálnu dostupnosť vami vybraného termínu na webe voucher.aohostels.com/cz/availability. Môžete sa tiež obrátiť na našu zákaznícku podporu, ktorá rada dostupnosť termínu overí za vás.

 • Po zakúpení kupónu automaticky do 1 pracovného dňa dostanete hotelový poukaz a potom si svoj pobyt čo najskôr záväzne zarezervujte na voucher.aohostels.com/cz/, údaje zadávajte bez diakritiky. K záväznej rezervácii je potreba uviesť číslo hotelového poukazu. Nástup na pobyt je možný len s platnou rezerváciou. Aj s rezerváciou vám ochotne pomôže zákaznícka podpora, stačí nám len zaslať číslo hotelového poukazu, meno, úplnú adresu, počet osôb, termín a v prípade pobytu s deťmi tiež počet detí a ich vek.

 • Zmena termínu rezervácie alebo storno rezervácie nie sú možné.

 • Kupóny je možné do 14 dní od zakúpenia vrátiť, pokiaľ termín nebol rezervovaný v hoteli.

 • Check in od 15:00 hodín, check out do 10:00 hodín

 • Domáci maznáčik za poplatok 5 €/deň

 • Hotel nie je bezbariérový

 • Fajčenie zakázané

 • Platba kartou je možná

Tipy na výlet

Kolín nad Rýnom

Kolín nad Rýnom

Kolín nad Rýnom (nemecky Köln) je modernou metropolou, významným kultúrnym a obchodným strediskom a rozprestiera sa na oboch brehoch rieky Rýn. Toto prístavné mesto obýva viac než milión ľudí a každoročne ho navštívi nespočetné množstvo turistov. Tí sem okrem obdivovania historických pamiatok Starého mesta jazdia aj za návštevou nákupných centier. Charakteristickým znakom mesta je Kolínsky dóm, ktorý je zároveň aj najnavštevovanejšou atrakciou Nemecka. Táto gotická katedrála s dvomi vežičkami je národnou pamiatkou a niet divu, že je zapísaná na zozname UNESCO.

Múzeá a galérie v Kolíne

Múzeá a galérie v Kolíne

Kolín nad Rýnom je významným kultúrnym centrom Porýnia. V historickom srdci mesta narazíte na múzeum či galériu snáď na každom kroku. Jednou z umeleckých zbierok, ktorú by nemali vynechať nielen milovníci výtvarného umenia, je nepochybne Múzeum Wallraf Richartz. Prehliadka Farina Fragrance Múzea vám pre zmenu umožní spoznať svet vôní a priblíži vám ich vývoj v priebehu troch storočí, a to vrátane histórie pôvodnej Eau de Cologne (kolínskej). Po pár minútach chôdze narazíte na Rímsko-germánske múzeum, ktoré zastrešuje archeologické nálezy od paleolitu, vrátane celosvetovo najväčšej zbierky rímskych sklenených nádob. Hneď vedľa potom stojí Múzeum Ludwig, v ktorom môžete obdivovať najväčšiu zbierku pop artu (ak nepočítame USA).

Termálne kúpele Claudius

Termálne kúpele Claudius

Doprajte svojmu telu a zdraviu potrebnú starostlivosť aj počas návštevy Kolína nad Rýnom. Priamo v strede Rheinparku nájdete jedny z najkrajších termálnych kúpeľov v Európe. Relaxácia vo wellness s liečivou minerálnou vodou v spojení s výhľadom na Kolínsku katedrálu bude mať na telo aj myseľ blahodarné účinky. Saunový svet a kúpanie v bazénoch a vírivkách si môžete okrem 24.12. užívať po celý rok, a to od deviatej hodiny až do polnoci. Areál, kde vám poskytnú masáže a beauty procedúry má oddelený vstup a o niečo kratšiu otváraciu dobu.