Mníchov v hoteli neďaleko centra

Hotel A&O München Laim leží na skvelom mieste - priamo pri železničnej stanici Mníchov-Laim a len 4 km od centra plného skvelých miest a pamiatok. Ubytovanie poskytuje v komfortne vybavených izbách vo svetlých farbách a s pohodlnou posteľou, televízorom, WiFi pripojením a vlastnou kúpeľňou so sprchou a fénom.

Každé ráno sa v hoteli podávajú raňajky formou bufetu. Kedykoľvek počas dňa si môžete dať niečo pod zub v snack bare, alebo zájsť na drink do baru, ktorý je pri recepcii. K relaxácii poslúžia spoločné priestory s posedením, biliardom, stolným futbalom a hernou konzolou Wii. Je tu tiež knižnica a detská herňa.

Dodatočné info

 • Až dve deti do 17,9 rokov zadarmo v rodinnej izbe (v závislosti od dostupnosti, pri rezervácii je nutné zvoliť rodinnú izbu).

 • Raňajky pre deti do 6,9 rokov zdarma a pre deti do 17,9 rokov 3,5 €/deň.

 • Parkovanie 12,5 €/auto/deň.

 • Obedový balíček 6 €/osoba.

 • Uvedené termíny v kalendári sú orientačné. Overte si aktuálnu dostupnosť vami vybraného termínu na webe voucher.aohostels.com/cz/availability. Môžete sa tiež obrátiť na našu zákaznícku podporu, ktorá rada dostupnosť termínu overí za vás.

 • Po zakúpení kupónu automaticky do 1 pracovného dňa dostanete hotelový poukaz a potom si svoj pobyt čo najskôr záväzne zarezervujte na voucher.aohostels.com/cz/, údaje zadávajte bez diakritiky. K záväznej rezervácii je potreba uviesť číslo hotelového poukazu. Nástup na pobyt je možný len s platnou rezerváciou. Aj s rezerváciou vám ochotne pomôže zákaznícka podpora, stačí nám len zaslať číslo hotelového poukazu, meno, úplnú adresu, počet osôb, termín a v prípade pobytu s deťmi tiež počet detí a ich vek.

 • Zmena termínu rezervácie alebo storno rezervácie nie sú možné.

 • Kupóny je možné do 14 dní od zakúpenia vrátiť, pokiaľ termín nebol rezervovaný v hoteli.

 • Check in od 15:00 hodín, check out do 10:00 hodín

 • Domáci maznáčik za poplatok 5 €/deň

 • Hotel nie je bezbariérový

 • Fajčenie zakázané

 • Platba kartou nie je možná

Tipy na výlet

BMW múzeum v Mníchove

BMW múzeum v Mníchove

Nemusíte byť najväčším nadšencom automobilov, aby vás BMW múzeum nadchlo. Na ploche 5 000 m² sa oboznámite s viac než storočnou históriou najpopulárnejšej nemeckej automobilovej značky. Vystavené tu sú tie najvzácnejšie kúsky áut, motocyklov a motorov. Múzeum je otvorené denne od 9:00 do 18:00 hodín. Vstup pre jednu osobu stojí 9 €, výhodnejšia je potom rodinná vstupenka až pre 5 osôb, ktorá celkovo vychádza na 18 €. Prehliadku múzea môžete skombinovať s návštevou neďalekého Olympijského parku.

Múzeá v Mníchove

Múzeá v Mníchove

Aby ste si prezreli všetky zaujímavé expozície v Mníchove, nebude vám na to jednodňová návšteva stačiť. Nachádza sa tu totiž viac než 80 múzeí rôzneho zamerania. Či už vás zaujímajú vedecké vynálezy, automobily, starobylé sochárstvo, alebo máte bližšie k obľúbenému bavorskému nápoju - pivu, určite si nájdete to svoje. Najlepší deň na návštevu je nedeľa, kedy za vstup do štátnych múzeí zaplatíte len 1 €. Naopak, v pondelky si vymyslite radšej iný program, mnoho múzeí je v tento deň zatvorených. V auguste sa zas zvykne konať jedinečná akcia "Dlhá noc múzeí", kedy vám postačí jeden lístok takmer do všetkých mestských múzeí. Ako už názov napovedá, počas tejto akcie ostávajú múzeá pre návštevníkov otvorené až do ranných hodín.

Mníchov

Mníchov

Na dovolenke v Bavorsku by ste rozhodne nemali vynechať hlavné mesto tohto štátu - Mníchov, po Berlíne a Hamburgu najväčšie mesto v Nemecku. Bohatá história mesta siaha až do 8. storočia, od 16. storočia je centrom Bavorska a dodnes tu môžete obdivovať početné kostoly, klasicistické budovy alebo olympijský štadión. Skrátka miesta, ktoré boli svedkami mnohých historických okamihov.