Vstup na pláž, vyhrievaný bazén a ubytovanie na jednom z najslnečnejších ostrovov Jadranu, v Boutique Campingu Bunja nájdete skrátka všetko, čo potrebujete na perfektnú dovolenku. Ubytujete sa v nadštandardnom domčeku s veľkou terasou, dvomi kúpeľňami a vybavenou kuchyňou. Na pláži vzdialenej iba pár desiatok metrov ale nájdete aj reštauráciu, s varením sa tak nemusíte veľmi obťažovať. V kempe navyše nechýba detské ihrisko, vodné atrakcie a špeciálna pláž pre psy.

O ubytovaní

Boutique Camping Bunja nájdete na pobreží ostrova Brač, neďaleko mesta Supetar a s výhľadom cez more na známe letovisko Split. Ostrov Brač je označovaný za jedno z najslnečnejších miest Jadranského mora, s cca 2 600 hodinami slnečného svitu ročne máte príjemné počasie na dovolenku takmer zaručené.

Najbližšie mesto, Supetar (2,5 km), je zároveň najväčším mestom na ostrove a osloví predovšetkým milovníkov histórie, ktorá na vás bude dýchať na každom kroku vďaka pozostatkom starých rímskych stavieb, krásnym mozaikám a ďalším architektonickým pokladom, vrátane kostola Marijinog Navještenja z 18. storočia alebo mauzólea rodiny Petrinovičov. Na druhej strane ostrova nájdete obec Bol (36,4 km), považovanú za najstaršie miesto na ostrove. Leží tu jedna z najkrajších jadranských pláží, Zlatni rat, a najvyšší vrch jadranských ostrovov, Vidova hora. Za návštevu stojí aj rybárska dedina Milna (18,8 km) a Sutivan (9 km).

Zo Supetaru ste cca za hodinu plavby trajektom v Splite (21,5 km), najväčšom meste chorvátskeho pobrežia, ktoré pravdepodobne nie je treba dlho predstavovať. Mesto je známe okrem iného mimoriadnym množstvom historických a kultúrnych pamiatok. Pri jeho návšteve uvidíte napríklad Diokleciánov palác, katedrálu sv. Domnia alebo Jupiterov chrám. Prejdite sa krásnou promenádou Riva a zastavte sa na Námestí republiky (miestnymi nazývanom Prokurative), obklopenom neorenesančnými budovami s nezameniteľnou červenou fasádou. Pre obdivovateľov umenia je tu Galéria Meštrović a Galéria výtvarného umenia.

Kde budete spať?

V Mobile Homes Bunja sa budete cítiť ako v tropickom dovolenkovom letovisku. Každý domček (32 m²) má vybavenú modernú kuchyňu (chladnička s mrazničkou, varná doska, kávovar, varná kanvica, riad) a priestrannú vonkajšiu terasu s posedením (24 m²).

K dispozícii budete mať spálňu s manželskou posteľou, druhú spálňu s dvomi jednolôžkami a obývaciu izbu s rozkladacou pohovkou, na ktorej sa vyspia ďalšie 2 osoby, dokopy sú tak domčeky vhodné až pro 6 osôb. Aj pri väčšom počte ľudí ale budete mať dokonalý komfort vďaka dvom kúpeľniam, nechýba ani fén na vlasy, klimatizácia, WiFi pripojenie, obliečky a uteráky.

Domčeky Standard Mobile Home nájdete v prvom alebo druhom rade od mora (max. 40 m). V týchto domčekoch budete blízko bazéna, detského ihriska a kamienkovej pláže s plážovým barom, budú teda vhodné napríklad pre rodiny s deťmi a hostí, ktorí chcú byť v centre diania.

Domčeky Superior Mobile Home sú umiestnené v najpokojnejšej časti kempu, ďalej od ostatných zariadení, ako je reštaurácia, atď., takže budete mať dokonalý pokoj a súkromie. Domčeky sú priamo pri brehu a z vonkajšej terasy si užijete krásny pohľad na západ slnka nad hladinou mora.

Na čom si pochutnáte?

V plne vybavenej kuchyni apartmánu si môžete pripraviť jedlo podľa chuti. Nemusíte sa ale ani obťažovať varením, pretože na pláži vás čaká plážový bar a reštaurácia Bunja. Ponuka reštaurácie je pestrá, okrem mäsových a rybích špecialít v nej nájdete aj vegetariánske jedlá. Večer si vychutnáte napríklad pohár vína alebo obľúbený kokteil.

Kde budete relaxovať?

Pozdĺž kempu sa tiahne 500 m dlhá kamienková pláž, kde si užijete kúpanie v krištáľovo čistom mori. Na pláži nájdete okrem reštaurácie a beach baru tiež prezliekacie kabínky, sprchy a toalety. Môžete si tu zapožičať ležadlo, slnečník, paddleboard, kajak a ďalšie vybavenie. Súčasťou pláže je aj špeciálna časť pre psy, kde sa môžu dosýta vyšantiť v mori. Nemusíte ale tráviť dni iba v slanej vode, v areáli kempu je aj vyhrievaný bazén so sladkou vodou (30 m²) obklopený ležadlami a slnečníkmi. Pokiaľ sa chcete naozaj rozmaznať, doprajte si vonkajšiu relaxačnú masáž na brehu mora.

Cestujete s deťmi?

Medzi bazénom a plážovým barom je vonkajšie detské ihrisko s preliezačkami a hojdačkami, v mori blízko pláže bývajú umiestnené tiež nafukovacie vodné atrakcie. Za príplatok je možné zapožičať si detské postieľky a jedálenské stoličky.

Niečo naviac

V kempe nájdete budovu so spoločenskou miestnosťou, práčovňou, sprchami a toaletami vrátane špeciálnej časti pre deti (prebaľovací pult, detská toaletná doska, vanička) a kúpeľňu pre hendikepovaných.

Boutique Camping Bunja

Boutique Camping Bunja

Malačnica 60 , Supetar, Croatia
Chorvátsko

+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
16:00 - 21:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
za 10 €/noc
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Vonkajší bazén
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Detské ihrisko
Minibar
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
2,5 km
Vzdialenosť od mora
30 m

Tipy na výlet

Ostrov Brač

Ostrov BračTip na výlet

Brač v Strednej Dalmácii je so svojou rozlohou 396 km² tretím najväčším ostrovom Jadranského mora. Od pevniny je oddelený bračským prielivom a z druhej strany ho od ďalšieho krásneho ostrova Hvar oddeľuje Hvarski prieliv. Pre svoju blízkosť k pevnine je Brač obľúbeným cieľom jednodenných lodných výletov z miest Makarska a Split.

Na Brači sa nachádza najvyšší vrchol na ostrovoch v Jadrane. Je ním Vítova hora (Vidova gora) s výškou 780 m nad morom. Na ostrove Brač je 22 obcí a osád, z ktorých najväčšie je prístavné mestečko Supetar. Najviac historických pamiatok pripomínajúcich dávne osídlenia ostrova nájdete práve v Supetaru. Počas prehliadania v jeho úzkych uličkách narazíte napríklad na stredoveké kostoly, ranokresťanské mozaiky, pozostatky rímskych víl a honosné mauzólea šľachtických rodov.

Ostrov ponúka rôzne typy pláží od tých s jemnými okruhliakmi s pozvoľným prístupom do vody cez upravené betónové pláty po skalnaté pobrežia. V blízkosti letiviska Bol NSE sa nachádza snáď najznámejšia pláž v celom Chorvátsku - Zlatni rat. Pláž s dĺžkou 630 m má ikonický tvar akéhosi trojuholníkového rohu (podľa ktorého tiež dostala svoj názov) a je tvorená drobnými okruhliakmi. Morské prúdy si s nimi každý deň pohrávajú, a tak sa tvar tejto pláže priebežne mení.

Ak preferujete aktívnu dovolenku, je tu pre vás rozvetvená sieť turistických chodníkov. Obľúbená je trebárs cesta olivovými hájmi Maslina put s dĺžkou 6 km alebo Chodník Dolcevita (tiež 6 km) vedúci malebnými mestečkami Donji Humac a Dračevica, kde môžete ochutnať vynikajúce miestne vína, olivy a ďalšie špeciality.

Viac informácií
Ostrov Hvar
Ostrov Hvar
Split
Split
Diokleciánov palác v Splite
Diokleciánov palác v Splite