Vyrazte s celou rodinou na dovolenku do Beskýd a ubytujte sa v Penzióne Buldoček v Hornej Lomnej. Čaká vás chutná polpenzia - raňajky formou bufetu a dvojchodové večere. Užijete si domácku atmosféru aj okolitú prírodu. Pre deti je pripravený hrací kútik a drevená chalúpka.

O ubytovaní

Penzión Buldoček sa nachádza v malebnom údolí riečky Lomňanka v okrajovej časti beskydskej obce Horní Lomná. Vydajte sa objaviť krásy najvýchodnejšieho cípu Česka. Vďaka blízkosti trojmedzia sa navyše priam ponúka urobiť si výlet do Poľska či Česka a spoznať Beskydy z každej strany hraníc.

V bezprostrednom okolí penziónu sa rozprestiera jeden z najväčších pralesov na území Česka - prírodná rezervácia Prales Mionší. S faunou, flórou a ďalšími zaujímavými informáciami o tejto unikátnej krajine sa zoznámite na náučnom chodníku pralesom vedúcom po hrebeni a priľahlých svahoch vrcholov Úplaz a Velká Polana asi 1 km od Hornej Lomnej. Ak sa nebojíte náročnejších túr, môžete zdolať najvyšší vrchol Moravskosliezskych Beskýd - Lysú horu (22 km) alebo niektorú z okolitých hôr, ako je Babí vrch (5 km), Kalužný (6 km) alebo vrchol Kozubová (6,5 km) s obľúbenou rozhľadňou poskytujúcou krásny výhľad na česko-slovensko-poľské pomedzie.

Pekným cieľom výletu je najvýchodnejšie české mesto Jablunkov (12 km). V historickom centre si môžete prezrieť napríklad krásne námestie s fontánou a kostol Božieho tela v novogotickom štýle. Vnútri Starého kláštora zase láka k návšteve Svetové múzeum a knižnica Biblie. Južne od Jablunkova stojí za návštevu opevnenie Šance so zvyškami obmurovaných valov a hradieb zo 16. storočia.

Za vodnými radovánkami môžete vyraziť do poľských aquaparkov. Zábavu v bazénoch s atrakciami a relax v saunovom svete si vychutnáte vo vodnom parku v meste Jistebná (25 km) alebo v parku Tropicana vo Visle (39 km). Na Slovensku zas môžete obdivovať krásy CHKO Kysuce (22 km), ktorá je rajom pre cyklistov. Zimné športy si užijete na svahoch Ski areálu Armáda (4,8 km), Severky (6 km) a Mosty u Jablunkova (15 km).

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v dvojlôžkovej izbe s vlastnou kúpeľňou, kde vám k úplnému pohodliu nebude vôbec nič chýbať. Okrem pohodlnej postele je súčasťou vybavenia televízia, WiFi pripojenie, mini chladnička a rýchlovarná kanvica.

Na čom si pochutnáte?

V príjemnej reštaurácii s terasou si každé ráno pochutnáte na raňajkách vo forme bufetu. Večer sa podávajú servírované dvojchodové večere. Personál hotela vám ochotne vyjde v ústrety a radi pre vás pripravia bezlepkové či vegetariánske varianty pokrmov.

Cestujete s deťmi?

Na malých hostí čaká zábava v detskom kútiku.

Penzion Buldoček

Penzion Buldoček

Horní Lomná 100 , Jablunkov
Česká republika

Prevádzkuje spoločnosť:
Stanislav Andrlík IČ: 67312888


+(420) 603 529 671

info@penzionbuldocek.cz

Check In
14:00 - 18:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
za 100 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Reštaurácia

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,9 km
Zastávka
0,2 km
Aquapark
25 km
Zjazdovka
4,8 km
Bežkovanie
6,2 km

Tipy na výlet

Prales Mionší

Prales Mionší Tip na výlet

Národná prírodná rezervácia prales Mionší je významná pre svoju jedinečnú faunu a flóru. Rezervácia sa nachádza v Těšínskych Beskydách v blízkosti obce Dolní Lomná a návštevníkom je tu sprístupnený náučný chodník dlhý asi 7 km. V pralese sa nachádza niekoľko chránených a ohrozených druhov rastlín a živočíchov. Rastú tu stromy vo veku okolo 250 rokov, ktoré dosahujú výšku až 60 m, medzi papradím a machom sa prechádza rys alebo vlk. Pohľad na tunajšiu prírodu vo vás rozhodne zanechá hlboký dojem.

Viac informácií
Opevnenie Velká Šance
Opevnenie Velká Šance
Mesto Jablunkov
Mesto Jablunkov
Aquapark Tropikana
Aquapark Tropikana