Wellness & Spa Hotel Villa Regenhart **** nájdete v jednej z najkrajších budov nádherného kúpeľného mestečka Jeseník. Jedinečné interiéry s historickou atmosférou, špičková gastronómia a moderné wellness sú zaručenými ingredienciami pre dokonalú oddychovú dovolenku. Záleží iba na tom, či sa počas pobytu budete chcieť venovať radšej relaxácii v lesoparku alebo kúpeľoch, turistike alebo zimným športom v neďalekých ski areáloch.

Overené Travelkingom

“”

Matěj Kytner - 
Osobne overené v: Februári 2023

O ubytovaní

Wellness & Spa Hotel Villa Regenhart **** sa nachádza v krásnej, zelenej časti mesta Jeseník. Vydajte sa sem na nezabudnuteľný pobyt v unikátnej neobarokovej vile, ktorá spája historickú atmosféru s moderným wellness, komfortným ubytovaním a špičkovou gastronómiou.

Okrem mimoriadne čistého vzduchu mesto Jeseník láka aj množstvom liečivých prameňov. V bezprostrednej blízkosti villy môžete skúsiť napríklad Alžbetin prameň (180 m), Neuburský prameň (150 m), prameň Skalka (230 m) a mnoho ďalších. Blahodarné účinky jesenickej liečivej vody môžete vyskúšať aj v známych Priessnitzových liečebných kúpeľoch (4,5 km). Najstaršou pamiatkou mesta je gotická Vodná pevnosť (600 m), v ktorej sídli Vlastivedné múzeum Jesenicka. V suteréne múzea je možné vidieť zaujímavé expozície venované čarodejníckym procesom, ktoré v Jesenicku prebiehali v 17. storočí.

Nebudete to mať ďaleko ani do prírody – mesto Jeseník totiž leží doslova v srdci hôr, konkrétne na rozhraní Hrubého Jeseníku, Zlatohorskej vrchoviny a Rychlebských hôr. Značené turistické trasy vás dovedú k obľúbeným výletným cieľom v okolí. Medzi ne patrí napríklad vyhliadka na Krížovom vrchu (2 km), rozhľadňa Zlatý Chlum (3 km), hrad Žulová (18 m) či rašelinisko a machové jazero Rejvíz (9 km). Pri Zlatých horách v Údolí ztracených štol môžete vidieť originálny skanzen s replikami zlatorudných mlynov a tiež sa tu môžete prejsť po náučnom chodníku. Jedinečným zážitkom je aj návšteva ručnej papierne Velké Losiny (40 km), kde na vlastné oči uvidíte tradičnú techniku výroby papiera a zoznámite sa s dejinami remesla aj množstvom technických zaujímavostí.

Prírodné krásy Jesenicka môžete objavovať aj v zime, a to vďaka desiatkam kilometrov upravovaných bežeckých trás. Pobyt si môžete spestriť aj zimnými športami na zjazdovkách neďalekého Skiparku Filipovice (12 km) alebo moderného Ski areálu Praděd (32 km).

Kde budete spať?

Nech sa už ubytujete v ktoromkoľvek type izby, tešiť sa môžete na jedinečné prostredie, v ktorom sa po nedávnej citlivej rekonštrukcii spája historická atmosféra miesta s komfortným vybavením. Všetky izby disponujú WiFi pripojením, satelitnou TV, moderným nábytkom a vlastnou kúpeľňou, ktorá je vybavená vaňou alebo sprchou. Súčasťou izby je aj veľký pracovný stôl, telefón a minibar.

Dvojlôžková izba Executive si vás získa svojou neobarokovou architektúrou, krásnym výhľadom na prírodu a dostatkom svetla počas celého roka.

Rodinná izba Family Suite je situovaná vo vedľajšej budove hotela (cca 50 metrov od hlavnej budovy) a skladá sa z vlastnej kúpeľne, spálne s manželskou posteľou a spálne s oddelenými posteľami. V jednej zo spální je rozkladacia pohovka, ktorú je možné využiť ako prístelku pre jednu osobu. Celková kapacita izby je teda 5 osôb.

Dvojlôžková izba Superior vás očarí svojou romantickou atmosférou. Okrem manželskej postele tu nájdete tiež jednolôžko alebo rozkladaciu pohovku, ktorú je možné využiť ako prístelku. Celková kapacita izby je teda pre 3 osoby.

Izba Superior Economy je situovaná vo vedľajšej budove hotela (cca 50 metrov od hlavnej budovy) a okrem manželskej postele je vybavená rozkladacou pohovkou, ktorú je možné využiť ako prístelku. Celková kapacita izby je teda pre 3 osoby.

Dvojlôžkový Junior Suite ponúka luxusné ubytovanie, maximum komfortu a veľký priestor.

Deluxe Suite disponuje veľkým priestorom a tiež nádherným výhľadom na zeleň. Skladá sa zo spálne, obývacej miestnosti a vlastnej kúpeľne. Rozkladaciu pohovku v obývacej miestnosti je možné využiť ako prístelku pre jednu osobu.

Na čom si pochutnáte?

V prepychovom prostredí hotelovej reštaurácie Lotte vás čakajú výnimočné gastronomické zážitky. Pochutíte si na tradičnej českej, ale aj medzinárodnej kuchyni v modernom poňatí. Všetky jedlá sú pripravované výhradne zo sezónnych a regionálnych surovín. Každé ráno sa posilníte bohatými bufetovými raňajkami s množstvom teplých a studených jedál. Následne je možné objednávať si špeciality zo stáleho jedálneho lístka a hostia s polpenziou sa navyše môžu večer tešiť na lahodnú trojchodovú večeru.

Štýlový hotelový bar je ako stvorený na dokonalé zakončenie dňa. V príjemnej atmosfére s praskajúcim ohňom v kozube si môžete v pokoji vychutnať svoj obľúbený nápoj. 

Kde budete relaxovať?

Po oddychu v modernom hotelovom wellness sa budete cítiť ako znovuzrodení. Jeho súčasťou je vonkajšia vírivka a vnútorný bazén s perličkovými lavicami, vodopádom a masážnymi tryskami. Zahriať sa môžete v saunovom svete vybavenom parnou, soľnou a fínskou saunou. Pre romantické a nezabudnuteľné chvíle je k dispozícii privátne wellness s hydromasážnou vaňou. V prípade, že zatúžite po troške rozmaznávania, doprajte si niektorú z mnohých druhov masáží a relaxačných procedúr.

Niečo naviac

V roku 2016 bola dokončená kompletná rekonštrukcia hotela, počas ktorej sa podarilo neobarokovej vile vrátiť jej zašlú slávu. Zachovali sa základné neobarokové, neorenesančné a secesné prvky, ktoré boli doplnené starožitným nábytkom v spoločenských priestoroch. To všetko dodáva hotelu jedinečný genius loci, ktoré v kombinácii s okolitým lesoparkom a pokojnou atmosférou mesta zaručuje dokonalú oddychovú dovolenku.

Wellness & Spa Hotel Villa Regenhart ****

Wellness & Spa Hotel Villa Regenhart ****

Josefa Hory 673/11 , Jeseník 1
Česká republika

+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 15:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vnútorný bazén
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Lyžiareň
Minibar
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,7 km
Zastávka
1 km
Zjazdovka
7,5 km

Tipy na výlet

Jeseníky

JeseníkyTip na výlet

Takzvanú Jesenickú oblasť na severe Moravy tvorí najvyššie moravské pohorie Hrubý Jeseník spolu so svojím podhorím Nízkym Jeseníkom, Kralickým Sněžníkom a Rychlebskými horami. Chránená krajinná oblasť Jeseníky však zahŕňa iba Hrubý Jeseník s priľahlou Hanušovickou a Zlatohorskou vrchovinou. Najvyšším a najznámejším bodom Jeseníkov je Praděd s výškou 1 491 m n. m. Tieto krásne hory ponúkajú uprostred podmanivej prírody s čistým vzduchom stovky značených trás pre peších i cyklistov, nájdete tu ale tiež známe zimné strediská, kúpele, relaxačné centrá i pamiatky.

Najväčšie lákadlá Jeseníkov:

  • Praděd
  • Prečerpávacia vodná elektráreň Dlouhé Stráně
  • Karlova Studánka

Pri svojich prechádzkach by ste ale nemali minúť ani vrcholy Petrovy kameny či Keprník, chaty na Červenohorskom sedle, Ovčárnu, vodopády Bílé Opavy a rašeliniská Skřítek či Rejvíz.Pokiaľ do Jeseníkov mierite skôr za oddychom, navštívte trebárs Termálne kúpele vo Veľkých Losinách (kde si môžete zároveň urobiť prehliadku Múzea papiera) a v Jeseníku či Balneopark Priessnitzovy lázně.

Viac informácií
Zlatorudné mlyny v Zlatých Horách
Zlatorudné mlyny v Zlatých Horách
Rozhľadňa Zlatý Chlum
Rozhľadňa Zlatý Chlum
Ručná papiereň a Múzeum papiera
Ručná papiereň a Múzeum papiera