Užite si dokonalý odpočinok počas krátkeho pobytu v horskej prírode Jeseníkov. Priessnitzove kúpele sú vyhlásené klimatické a liečebné kúpele, v ktorých si užijete rôzne procedúry, prechádzky po krásnej prírode i chutnú polpenziu. Ubytovaní budete v Kúpeľnom dome J. Ripper ***, a môžete si dokonca aj zalyžovať na neďalekých zjazdovkách.

O ubytovaní

Kúpeľný dom Jan Ripper *** nájdete v mestečku Jeseník asi 350 m od hlavnej budovy Priessnitzových liečebných kúpeľov, ktorou je Hotel Priessnitz ****. Kúpeľný dom sa nachádza v pokojnej časti mesta v obklopení vrcholov Hrubého Jeseníka a Rychlebských hôr. Okolie ponúka množstvo možností voľnočasových aktivít. Iba za pár minút chôdze nájdete minigolf (550 m), balneopark (850 m) či Múzeum V. Priessnitza (160 m). V zime môžete otestovať aj neďaleké ski areály a jeden malý svah nájdete priamo pri kúpeľoch (240 m).

Ochudobnení nezostanete ani o množstvo zaujímavých výletných cieľov. Zdolať môžete napríklad protiľahlý Studničný vrch (3,5 km), na ktorého svahoch sa nachádza 80 kúpeľných prameňov. Vystúpte na rozhľadňu Zlatý Chlum (6,8 km) a užite si výhľad na okolie, prejdite si náučný chodník Rejvíz (10,9 km) k rašelinisku Veľké machové jazierko alebo sa vydajte do Jaskyne Na Pomezí (4,4 km), najväčšieho jaskynného systému vzniknutého rozpustením mramoru v ČR.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v komfortných jedno či dvojposteľových izbách Standard. Vybavené sú pohodlným lôžkom, satelitnou televíziou, telefónom, chladničkou, posedením a vlastnou kúpeľňou. Väčšina izieb má aj balkón.

Na čom si pochutnáte?

V Jídelni Jan Ripper sa podáva pestrá a zdravá kuchyňa s bohatým výberom pokrmov.

Kde budete relaxovať?

Za wellness a liečebnými službami môžete vyraziť do Hotela Priessnitz ****. Jeho súčasťou je zázemie pre procedúry a wellness s vírivkou, bazénom a saunovým svetom. Dopriať si môžete mnoho druhov masáží a liečebných či kozmetických procedúr, ako sú kúpele, zábaly, vodoliečba a ďalšie. Tiež je možné dochádzať na inhalácie do Kúpeľného domu Bezruč *** a v areáli kúpeľov nájdete aj akupunktúru, špeciálne indonézske masáže alebo soľnú jaskyňu.

Vo voľnom čase si prejdite aj lesopark s krásnym balneoparkom, v ktorom sú prírodné kúpele horných a dolných končatín, kúpeľ nôh s akupresúrou, Priessnitzova lavička s ochladzovacím bazénom a Priessnitzove streky a Slnečné kúpele.

Cestujete s deťmi?

Tí najmenší sa počas pobytu vyšantia na vonkajšom detskom ihrisku.

Niečo naviac

A postarané bude aj o zábavu pre väčšie deti a dospelých. Môžete si tu zahrať tenis, biliard, minigolf či discgolf.

Lázeňský dům Jan Ripper ***

Lázeňský dům Jan Ripper ***

Priessnitzova 174/27 , Jeseník
Česká republika

Prevádzkuje spoločnosť:
Priessnitzovy léčebné lázně , a.s. IČ: 45193452


+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 13:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Platené parkovanie - viac informácií o cene v sekcii Príplatky.

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Reštaurácia
Detské ihrisko
Požičovňa bicyklov
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od kúpeľov
0,4 km
Zastávka
0,2 km
Zjazdovka
7,6 km
Bežkovanie
0,9 km