Pobyt v Krkonošiach je dobrý nápad v akomkoľvek ročnom období. Ubytujte sa v Penzióne Rusalka, ktorý stojí v Malej Úpe - budete mať na dosah Krkonošský národný park, Sněžku, Chodník korunami stromov aj ďalšie atrakcie. V cene je chutná polpenzia, vstup do vonkajšieho bazéna a sauny, ale aj bohaté vyžitie - stolný tenis, lukostreľba, minigolf, strelnica a ďalšie.

O ubytovaní

Penzion Rusalka, ktorý sa predtým volal Máselná bouda, nájdete v rekreačnej obci Malá Úpa priamo v chránenej oblasti Krkonošského národného parku. Blízko to tak budete mať na Sněžku (8 km), Chodník korunami stromov (16 km), do Sklenářovického údolia (17 km), ale aj do Pece pod Sněžkou (7 km) a Špindlerovho Mlýna (21 km) plného atrakcií. Posledné dve spomínané oblasti vás potešia najmä v zime, tunajšie ski areály sú totiž veľmi obľúbené.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v jednej z komfortných izieb, vybavených televíziou, dreveným nábytkom a posedením. Nechýba vlastná kúpeľňa. Izby majú možnosť prísteliek, takže sa pohodlne ubytujte aj rodina s viacerými deťmi.

Na čom si pochutnáte?

Reštaurácia penziónu je vychýrená medzi miestnymi i turistami. Tešiť sa môžete na raňajky formou bufetu a servírované dvojchodové večere. Kedykoľvek počas dňa si môžete zájsť na niektorú z tradičných krkonošských špecialít či na dezert.

Kde budete relaxovať?

Chcete si oddýchnuť? Zavítajte do wellness centra so saunou, vírivkou a relaxačnými lehátkami. V lete je k dispozícii vonkajší bazén. Vhod určite príde vonkajšie posedenie v altánku, ohnisko a gril. Zabaviť sa môžete počas stolného tenisu, minigolfu, lukostreľby alebo na strelnici pre vzduchovky.

Cestujete s deťmi?

Keď je vonku pekne, prebiehajú projekcie rozprávok a filmov. Pre deti je tiež pripravený detský kútik a vonkajšie detské ihrisko. V penzióne vám radi zapožičajú detskú postieľku, stoličku, vaničku, nočník aj rýchlovarnú kanvicu a mikrovlnnú rúru pre prípravu detskej výživy.

Penzion Rusalka

Dolní Malá Úpa 45 , Malá Úpa
Česká republika

499 329 150

jiriwinter@email.cz

Check In
14:00 – 17:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 100 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
200 Kč/den

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Wellness
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Detský kútik
Lyžiareň
Baby friendly

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
10 km
Zástavka
0,3 km
Aquapark
10 km
Zjazdovka
2,8 km

Tipy na výlet

Krkonošský národný park Tip na výlet

Jeden z českých najkrajších národných parkov bol vyhlásený 17. mája 1963. Nekonečné možnosti pešej i cykloturistiky uspokoja zdatných športovcov aj každého, kto túži po pokojnej prechádzke nádhernou krkonošskou prírodou. Bohatý kultúrny život miestnych stredísk ponúkne odpočinok vašim nohám a zamestná vašu hlavu. Tak či tak, Krkonoše sú ideálnym miestom pre výlet. Nasajte čerstvý horský vzduch a užívajte si chvíle pokoja i zábavy.

Najväčšie lákadlá Krkonôš:

  • najvyššia hora Českej republiky Sněžka
  • Mumlavský vodopád
  • Chodník korunami stromov Krkonoše
  • Nevynechajte ani Čiernohorské rašeliniská, Krkonošské múzeum v Jilemnici, prechádzku k prameňu Labe a Labský vodopád.

Medzi najvýznamnejšie obce Krkonôš patrí Harrachov, Janské Lázně, Jilemnice, Špindlerův Mlýn, Vrchlabí, Pec pod Sněžkou či Rokytnice nad Jizerou. V Jánskych Lázňach si môžete užiť prechádzky po miestnej kolonáde alebo sa vyviezť kabínovou lanovou na vrchol Čiernej hory. V Harrachove navštívte múzeum skla a v Špindlerovom Mlýne zamierte za relaxáciou do aquaparku.

Viac informácií
Chodník korunami stromov Krkonoše
Mumlavské vodopády
Aquapark Špindlerův Mlýn